Зміст статті:

 • Майструємо новий міжкімнатний отвір
 • Підготовка інструментів і матеріалів
 • Покрокова детальна інструкція створення арки

Сьогодні звичні прямокутні дверні прорізи вже встигли вийти з моди, так як на зміну їм прийшли красиві, елегантні та стильні арки. Ними можна перетворити кожне житлове приміщення абсолютно в різній стильовій виконанні. Саме тому дверні арки все частіше зустрічаються в будинках, офісах і квартирах. Дверні арки з гіпсокартону можна зробити самостійно, якщо запастися бажанням, терпінням і нашої детальної покроковою інструкцією.

Майструємо новий міжкімнатний отвір

Коли ви будете споруджувати подібну конструкцію, то процес її виготовлення може дещо різнитися в залежності від розміру товщини самого дверного отвору, обраного гіпсокартону і матеріалу стін. Спочатку чітко визначитеся з тим, якої форми буде ваша майбутня арка, адже від цього буде залежати її зовнішній вигляд, стиль приміщення та процес роботи. Арки в дверний проріз бувають вузькими, широкими, правильними, неправильними, рівними і стрілчастими.

До того ж цю конструкцію можна прикрасити різними варіантами декору – поличками, прорізами або вбудованими точковими світильниками. Ця інструкція призначена для початківців умільців, які бажають змінити міжкімнатний отвір, але не знають, як зробити дверну арку з гіпсокартону простий овальної форми.

Підготовка інструментів і матеріалів

Перед абсолютно будь роботою завжди слід озброїтися інструментами, без яких спорудити ту чи іншу конструкцію просто неможливо. Наша підготовка почнеться з закупівлі матеріалів, таких як:

 • Два листа гіпсокартону по 6,5 мм
 • Направляючий П-подібний профіль 28?27 мм. Він вам потрібен буде для спорудження контуру арки
 • Стієчний П-подібний профіль 60?27 мм. Він призначений для прямих елементів
 • Арочні куточки (армовані)
 • Самонарізи – короткі по металу і для гіпсокартону
 • Самонарізи для дерева і дюбелі нейлонові
 • Ножиці для різання металу
 • Шуруповерт
 • Ніж (бажано гострий)
 • Олівець з рулеткою
 • Рівень
 • Лобзик.

Тепер, коли ви підготували всі необхідні елементи інструментів і матеріалів, можете приступати до підготовки дверного отвору до його зміни. Про це читаємо нижче.

Покрокова детальна інструкція створення арки

Спочатку звільніть дверний отвір від усіх зайвих деталей – дверей, фіранок, прикрас і так далі. Також не забудьте очистити поверхню від застарілої фарби, непотрібних шпалер та інших покриттів. Всі ці матеріали обов’язково потрібно прибирати, адже вони можуть завадити зняттю правильних вимірів, які дуже важливі.

Далі, використовуючи сантиметр або рулетку, заміряємо ширину самого отвору і висоту бажаної майбутньої арки. Отримані мірки наносимо на лист гіпсокартону з використанням олівця. Якщо ваш дверний отвір відрізняється вузькими розмірами, то не поспішайте робити дугу занадто крутий, так як при монтажі фігурного профілю у вас можуть з’явитися труднощі.

Щоб отримати рівну дугу арки на гіпсокартоні, використовуйте цвях із звичайною ниткою, які вам будуть служити в якості циркуля.

Важливо! Пам’ятайте, що від точності отриманих вимірів буде залежати весь ваш майбутній проект, тому будьте уважні і не бійтеся зайвий раз все переміряти.

Після нанесення ескізу вам потрібно вирізати отриманий креслення. Цю ж саму процедуру повторіть з другим листом гіпсокартону. Обидва вирізані листа покладіть один на одного і простежте за тим, щоб всі контури в точності збігалися один з одним.

Тепер можна починати монтаж направляючих і гіпсокартонних шматків. Візьміть стійкові металеві профілі, виріжте з них 2 шматка шириною в дверний проріз і 4 шматка висотою арки. Тепер прикріпіть їх в отвір по краях так, щоб на них за допомогою шуруповерта можна було закріпити вирізану гіпсокартонну арку. Їх потрібно монтувати на 1-1,5 см вглиб, так як ви повинні врахувати ширину гіпсокартону. Ті чотири металевих профілю, які ви відрізали потрібної довжини, не повинні виступати за рівень висоти готової гіпсокартонної конструкції. За допомогою перфоратора прикріпіть всі профілі і вставте в отвори нейлонові дюбелі.

Далі проводиться установка листа і фігурного профілю. Гіпсокартонні елементи прикріпіть до напрямних профілів за допомогою саморізів по металу. Будьте обережні, так як ви можете пошкодити вирізану арку – всі рухи не повинні бути різкими. Саморізи вкручуйте на відстані один від одного на 10-12 або 15 сантиметрів. Далі встановіть вигнутий направляючий профіль. Візьміть для цього раніше підготовлений елемент, ножицями по металу зробіть надрізи по краях (по ширині), щоб він гнувся, вигніть його прикріпіть саморізами до гіпсокартонної арці зсередини. Отже, наш «скелет» арки готовий, тепер можна приступати до обшивки його торцевій частині, а саме до встановлення гнутого гіпсокартону. Для цього вам знову потрібно зробити заміри, тільки в цей раз повинна вимірюватися довжина і ширина вигнутої арки. Нанесіть розміри на гіпсокартон, виріжте отриманий шматок, з паперової боку зробіть перпендикулярні довжині надрізи до середини товщини гіпсокартонного елемента через 7-10 сантиметрів.

Важливо! Занадто глибокі надрізи робити не потрібно, так як цим способом може пошкодитися вся конструкція.

Надрізами вгору прикладіть отриманий гнутий шматок гіпсокартону до прикріпленої профілем і знову ж таки з використанням саморізів прикрутіть його до вигнутому металевого каркасу. Зверніть увагу на один дуже відповідальний момент – кріпити цей лист потрібно спочатку від середини і поступово просуваючись до країв. Тільки таким чином ви досягнете рівномірного прилягання вашого листа.

На цьому найскладніша робота вже перебуває на стадії завершення. Вам тепер залишається тільки провести фінішні роботи. Мова йде про обробку арки. Спочатку за допомогою ножа вам потрібно прибрати всі виступаючі вади, щоб вони після шпатлювання не випирали. Підготуйте суміш шпаклівки для згладжування стиків. Тепер всі ямки між арочним стиком і стіною вам потрібно заповнити сумішшю.

Увага! Не беріть за один раз багато шпаклівки – намагайтеся заповнювати простору невеликою кількістю суміші.

Після того, як ви заповнили всі простору між аркою і стіною, можете приступати до шпатлювання всій поверхні. Ця процедура повинна проводитися в три етапи.

 • Нанесіть суміш шпаклівки на всю потрібну поверхню, залиште її для повного висихання годин на 10-12. Після цього грубозернистим наждаковим папером пройдіться по всьому периметру, щоб згладити недоліки.
 • Другий етап аналогічний, тільки в цьому випадку потрібно використовувати середньозернисту папір.
 • Третій етап такий же, але вже з дрібнозернистою папером.
 • Після всіх цих етапів роботи можете взяти і нанести ґрунтовку вже самий останній шар для того, щоб ваша арка була ідеально гладкою і рівною. Тепер можете насолоджуватися і радіти своєю ідеальною роботою, адже ви тільки що самостійно змайстрували арку, яка щодня буде прикрашати ваше житло і говорити гостям про вашу майстерність.