Об’єднання кухні і вітальні можна успішно здійснити із застосуванням перегородки

Зміст статті:

 • Об’єднання кухні з вітальні допоможе вирішити проблему простору
 • Проблеми поєднання кухні з вітальнею, на які потрібно звернути увагу
 • Багатство і різноманітність перегородок
 • Облаштовуємо перегородку з гіпсокартону
 • Особливості перегородки між кухнею і вітальнею

У переважної більшості людей у світі спостерігається серйозний недолік житлоплощі. Навіть у цілком успішних японців, які мають один з найвищих рівнів життя у світі, квартири дуже маленькі. Зрозуміло, що склалася повсюдно ситуації, людям доводиться придумувати різні варіанти, здатні виправити становище. Наприклад, можна облаштувати перегородки в кухні вітальні, вона стане тим об’єднаним приміщенням, яке значно розширить простір, як візуально, так і фактично.

Обєднання кухні і вітальні можна успішно здійснити із застосуванням перегородки

Об’єднання кухні з вітальні допоможе вирішити проблему простору

Об’єднання кухні з вітальні можна назвати одним з найбільш поширених рішень для маленької житлоплощі. Такий підхід допомагає досягти багатьох цілей. Основною метою можна назвати збільшення життєвого простору: у цьому випадку відразу ж вивільняється додаткове місце для прийому великої кількості гостей, що в умовах мізерної житлоплощі досить актуально. У сучасному світі багатьом з нас так не вистачає простого людського спілкування, чого часто заважають прості причини. Так чому б не розібратися хоча б з однією з них?

Обєднання кухні і вітальні можна успішно здійснити із застосуванням перегородки

Проблеми поєднання кухні з вітальнею, на які потрібно звернути увагу

Зрозуміло, не варто кидатися у вир з головою, не прорахувавши заздалегідь. Для початку, слід пам’ятати, що в більшості випадків перегородка між кухнею і вітальнею є несучої, а тому прибрати її зовсім ніхто не дозволить. Отже, доведеться шукати варіанти. Тут на допомогу приходить проста, але виключно «функціональна» думка – перегородку потрібно просто залишити. Кухня з перегородкою буде справно виконувати свою головну функцію і не завадить втіленню в життя головної задумки – її розширення. А ось як саме це буде виглядати, залежить тільки від меж фантазії дизайнерів.

Іншими нюансами, які може впертися бажання розширити кухню, лежать у дещо іншій площині. Досить згадати такі умовності, як, наприклад, сторонні запахи. Це у багатих людей є можливість готувати їжу в спеціальних будівлях, які ніяк не пов’язані з основним житлом.

Або, як варіант – на заході частіше прийнято розігрівати готові напівфабрикати, на відміну від наших широт, де відстояти багатогодинну «зміну» за плитою є цілком нормальним для багатьох господинь. Зрозуміло, при знесенні, навіть часткове, перегородки між кухнею і вітальнею, це може призвести до заповнення останньої запахами приготування їжі, з видаленням яких не впорається навіть потужна витяжка.

Обєднання кухні і вітальні можна успішно здійснити із застосуванням перегородки

Саме з цих причин, набагато вигідніше залишити перегородку, частково або повністю модернізувавши її. Кухня вітальня з перегородкою – це дуже красиво, сучасно і зручно. Зрозуміло, перегородки бувають абсолютно різними, і дуже часто вони поєднуються з різними рішеннями, для зонування житлового простору:

 • Дворівневий підлогу;
 • Барна стійка;
 • «Острів» (він може бути представлений барною стійкою; обіднім столом; фігурної конструкцією, що виконує різноманітні функції, від обідній-журнального столу до полички для аксесуарів);
 • Акваріуми, живі рослини та ін.

Такий прийом дозволяє здійснити плавне злиття стилів різних приміщень, адже все-таки з’єднуються кімнати, досить сильно відрізняються один від одного, і не тільки за призначенням.

Багатство і різноманітність перегородок

Видів перегородок існує безліч, і застосування того або іншого типу перегородки буде залежати від багатьох факторів. Незважаючи на те, що велике значення має функціональність перегородки, на перший план, все ж, виходить саме стиль суміщуваних приміщень. Тут ставку зможуть зробити або на гармонізацію, або, навпаки, зіграти на контрасті. Хоча, здавалося б, перегородка грає тут далеко не головну роль, на ділі все відбувається трохи інакше: якщо господарі роблять все в одному стилі, перегородка ніяк не повинна вибиватися з нього.

Якщо ж свідомо протиставляють стилі вітальні і кухні, перегородка стає своєрідним розмежувачами, а отже, підбір її дизайну повинен стати ще більш вибірковим і продуманим. Саме тому оформлення, фактура, колірна гамма і конструкція перегородки – це предмет для довгого і предметного обговорення і «розбору польотів».

Велика кількість різноманітних стилів і напрямів в дизайні приміщень і, безсумнівно, їх різні площі в різних оселях, власне, і обумовлюють різноманіття перегородок. Вони можуть бути як стаціонарними, так і розсувними. Природно, вони будуть по-різному виглядати і вливатися в загальну картину.

 • Кухня вітальня з розсувною перегородкою є, за визначенням, більш зонуючим простором, який до того ж, володіє більшою функціональністю. Перегородки-купе можна назвати альтернативою звичайній двері, яка набагато симпатичніше і оригінальніше виглядає, а виконує свої функції (перепона для сторонніх запахів, створення приватності) з набагато великим успіхом. Таким чином, кухня вітальня з розсувною перегородкою для багатьох буде більш кращим варіантом. Деяким недоліком такої конструкції є наявність полозів. Напрямні повинні бути дуже якісними, оскільки експлуатуватися перегородка буде часто.
 • Стаціонарні перегородки в кухні вітальні є більш часто використовуваним рішенням, яке можна назвати традиційним. З цілком зрозумілих причин, така перегородка не може похвалитися такими досягненнями, як розсувні, однак вона, тим не менш, може бути зроблена дуже стильною. Крім того, вона може бути досить потужною, будучи продовженням несучої стіни.

Обєднання кухні і вітальні можна успішно здійснити із застосуванням перегородки

Дуже часто стаціонарну роблять перегородку з гіпсокартону. Перегородка з гипсокартона на кухні, як раз і вирішує проблему поєднання могутності і неймовірно різноманітного дизайну, адже з такого матеріалу можна зліпити що завгодно. Це буде красиво, оригінально, незвично і привабливо. Багато люди можуть стверджувати, що з металу, дерева або скла перегородка не буде виглядати набагато красивіше. Швидше за все, так і є, проте їм можна заперечити, що перегородка з гіпсокартону обійдеться в рази дешевше, ніж з будь-яких інших матеріалів. Крім того, дивлячись на деякі шедеври з гіпсокартону, можна помітити, що ще невідомо, що краще – виріб з гіпсокартону або скла.

Крім дешевизни, плюсами гіпсокартонної конструкції можна також назвати:

 • Мінімізацію кількості робіт, а отже, високу швидкість зведення;
 • Наявність гладких, без жодних швів, поверхонь по закінченні монтажу, що дозволяє оформляти перегородку практично будь-яким способом;
 • Екологічну чистоту;
 • Наявність порожнього простору всередині, придатного для проведення будь-яких комунікацій;
 • Простота в роботі і підгонку під будь-які потреби.

Облаштовуємо перегородку з гіпсокартону

Гіпсокартонна перегородка робиться з каркаса, що складається із сталевих профілів, на які зверху кріпляться листи гіпсокартону. В залежності від фантазії дизайнерів, з гіпсокартоном можуть відбуватися різні метаморфози – його можуть гнути, крутити і т. п.

До складу такої перегородки зазвичай входять:

 • Стояковый профіль CW;
 • Направляючий профіль UW;
 • Гіпсокартонні плити;
 • Дюбелі з шурупом;
 • Саморізи;
 • Ізоляційний матеріал;
 • Ущільнювальна стрічка.

Після закінчення основних робіт, гіпсокартонні листи штукатуряться і шпаклюються, потім відбувається остаточна обробка.

Обєднання кухні і вітальні можна успішно здійснити із застосуванням перегородки

Сам же процес монтажу гіпсокартонної перегородки протікає приблизно так:

 • Спочатку робиться розмітка приміщення. Це робиться на підлозі і стелі, з допомогою рулетки. Контрольні точки на протилежних площинах повинні збігатися, чого досягають за допомогою схилу або лазерних цілевказівників.
 • Потім починають монтувати каркас з профілів, які встановлюються на спеціальну основу для кращої звукоізоляції. Укорочення профілю здійснюється за допомогою ножиць по металу, свердління і прикручування – за допомогою дриля, дюбелів і саморезов.
 • Наступний етап – прикручування до каркаса гіпсокартонних плит. Спочатку плити прикручуються тільки з одного боку, оскільки далі буде слідувати утеплення.
 • Утеплення проводиться за допомогою різних ізоляційних матеріалів, як правило, мінеральної вати, бо вона є найбільш податливим і невибагливим матеріалом.
 • Після закінчення прокладання утеплювального шару, завершується монтаж каркаса гіпсокартоном.
 • Останній етап – остаточна обробка гіпсокартону, штукатурка і шпаклівка.
 • Коли, за великим рахунком, гіпсокартонна перегородка вже готова, можна подумати про її відповідному оформленні. Зазвичай її просто фарбують, проте фантазія дизайнерів може перетворити її на справжній витвір мистецтва.

  Особливості перегородки між кухнею і вітальнею

  Не слід забувати, що перегородка в кухні повинна відповідати деяким умовам, серед них:

  • Вологостійкість;
  • Безпека;
  • Легкість у догляді;
  • Висока естетичність.

  Обєднання кухні і вітальні можна успішно здійснити із застосуванням перегородки

  А ось звукоізоляція не є важливою характеристикою для перегородки, тим більше, що стаціонарна конструкція, в принципі, не зможе її забезпечити. Якщо такі якості притаманні перегородки між кухнею і вітальнею, можна вважати, що вона цілком вдалася.