Оформлення кухні в сучасному марокканському стилі

Зміст статті:

  • Особливості марокканського інтер’єрного стилю
  • Створення інтер’єру кухні в стилі Марокко
  • Обстановка кухні в стилі Марракеш
  • Оформлення «марокканської» кухні

Любите сонце? Відчуваєте потяг до всього екзотичного? Можливо, кухня в марокканському стилі здасться вам найкращим рішенням.

Особливості марокканського інтер’єрного стилю

Батьківщина цього яскравого і неповторного напряму – північно-африканське королівство Марокко, що славиться своєю давньою, еклектичною культурою. Розкішний, багатий декораціями Схід, спокійне меланхолійне Середземномор’ї, експресивна і енергійна Африка – в Марракеші (друга назва марокканського стилю) знайшли відображення всі ці самобутні напрями.

Основні компоненти стилю Марокко:

  • яскраві насичені кольори;
  • різьблені та розписані вручну поверхні;

Оформлення кухні в сучасному марокканському стилі

  • специфічна східна колористика;
  • натуральні матеріали обробки;
  • велика кількість аксесуарів і елементів декору.

Стиль Марракеш підходить далеко не для кожного приміщення. Вимоги до кубатури простору суворі і безкомпромісні: кухня повинна мати площу понад 12 «квадратів», висота стелі повинна складати 3 м мінімум.

Про те, як створити дизайн кухні в марокканському стилі, піде мова нижче.

Створення інтер’єру кухні в стилі Марокко

Колірну гаму Марракеша складають теплі тони і відтінки. Перевага віддається оранжевого, коричневого, пісочного кольорів. Підходять цього стилю і насичені відтінки синього і зеленого. Для створення колірних акцентів використовуються червоний, бузковий і фіолетовий.

Оформлення кухні в сучасному марокканському стилі

Марокканський стиль вітає несподівані поєднання кольорів. Зелений і фіолетовий, оранжевий і фіолетовий – настільки екстравагантні комбінації зустрічаються тільки в «марокканських» інтер’єрах.

Стіни «марокканської» кухні майже завжди світлі. Виняток – різьблені фризи і декоративні вставки жовтого кольору. Останні добре виглядають на темному, контрастному фоні.

Нижня частина стіни часто викладається дрібної глазурованою плиткою. Такий же облицьовуються плиткою підлоги, каміни, стільниці, подіуми, сходи.

Для оформлення стін не повинні використовуватися шпалери. Єдине виключення – структурні шпалери під фарбування.

Кращий варіант обробки «марокканських» стін – декоративна штукатурка.

Стать «марокканських» кухонь традиційно відбувається мозаїкою. З різнокольорових мозаїчних шматочків викладаються квіткові і зірчасті орнаменти.

Керамічна плитка для кухні в марокканському стилі має дрібний орнаментований малюнок. Нею оформляється зона фартуха. Вона ж використовується для обробки підлоги.

Оформлення кухні в сучасному марокканському стилі

Окремого розгляду заслуговує стеля Марракеша. Для його оформлення застосовуються гілки рослин, що укладаються на попередньо закріплені дерев’яні балки.

Важливо: гілки беруться не аби які, а евкаліптові або олеандрові. Для захисту від паразитів їх покривають вапном.

Ще один варіант оформлення стелі: різьблена дерев’яна поверхня, розписана африканськими малюнками.

І ще один спосіб обробки: обшивка дерев’яними панелями і нанесення геометричного орнаменту.

Оформлення кухні в сучасному марокканському стилі

Важливо: стеля в марокканському стилі не буває білим і гладким.

Обстановка кухні в стилі Марракеш

Марокканська культура більш ніж прихильно ставиться до різьбленим, розписним і інкрустованим поверхонь. Різьблений, розписний та інкрустованою робиться і корпусні меблі для кухні в марокканському стилі.

«Марокканська кухня зазвичай містить кухонний гарнітур лінійної або кутової форми, оформлений у відповідній – африканської або марокканської – манері. Колір гарнітура – темне дерево. Матеріал – натуральна деревина.

Обстановку обідньої зони такій кухні складають невисокий стіл з масивної стільницею і низький диван, щедро усипаний» подушками-думками. Матеріалом оббивки дивана служать натуральні тканини або натуральна шкіра.

Оформлення кухні в сучасному марокканському стилі

Техніка кухні в стилі Марокко завжди вбудована. Єдине виключення – витяжка. Цей побутовий прилад може мати звичайне купольне виконання. Потрібно лише підібрати відповідну модель – великих розмірів і темного кольору.

Комплект кухонних меблів може бути доповнений «старовинним» скринею, прикрашеним різзю і кованими візерунками, і парою низьких пуфів, оббитих натуральною шкірою.

Ще одна характерна особливостей стилю Марракеш – наявність великої кількості ніш. Ніші замінюють «марокканському» інтер’єрі традиційні полиці, тумби, шафи.

Оформлення «марокканської» кухні

Сучасна кухня в марокканському стилі містить багато автентичного текстилю. Диван або кут м’якої зони майже суцільно покрита невеликими подушками з вишивкою і пензликами. Скрині ховаються під яскравими накидками або килимами і служать додатковими місцями для сидіння. Корпусні меблі накривається візерунчастими полотняними накидками. Вікна оформляються щільними темними темними шторами або жалюзі.

Освітлювальні прилади кухні в стилі Марокко – латунні або мідні лампи з абажурами незвичайної форми. На виготовлення абажурів йде вимочений в розчині мімози і розфарбована хною і екстрактом граната шкіра верблюда (в ідеалі, звичайно ж).

Форма абажура може бути будь-якою. Особливо цінуються абажури, що зображують голови фігури тварин і птахів.

В інтер’єрі Марракеш традиційно присутні скрині. В залежності від розміру вони розташовуються на підлозі, в нішах і на настінних полицях. Скриньки, скрині і сундучищи служать ємностями для зберігання продуктів і кухонного начиння і виконують функції елементів декору.

Інтер’єр кухні-вітальні часто доповнюється справжнім або електричним каміном. Язики полум’я як не можна краще вписуються в спекотний марокканський стиль.

Щодо декорацій: інтер’єр кухні в марокканському стилі містить безліч аксесуарів і прикрас. Це і ковані світильники, і свічники, і глиняний декоративний посуд і декоративні решітки. Всі ці вироби повинні бути ексклюзивними – Марракеш не терпить ширвжитку.

Оформлення кухні в сучасному марокканському стилі

Важливо: підбираючи аксесуари для кухні в стилі Марокко, постарайтеся не переборщити – кімната не повинна перетворитися у музей східної культури.

Почуття міри має йти в ногу з почуттям стилю – тільки в цьому випадку кухня в марокканському стилі вийде самобутньою, оригінальною і комфортною.