Основні правила створення дизайну для білих кухонь

Зміст статті:

 • Який стиль підходить для білих кухонь
 • Колірні комбінації для білих кухонь
 • Оздоблювальні матеріали для білих кухонь

У всі часи і у всіх без винятку культурах білий колір символізує легкість і чистоту. А ось в оформленні інтер’єру непоказний на перший погляд простий білий колір може виявитися неймовірним рішенням, адже він чудово відображає денний колір, розширюючи тим самим візуальний простір кімнати. Крім того, саме цей відтінок здатний підкреслити найскладніші лінійні рішення в приміщенні. Кухня білого кольору вимагає ретельного опрацювання текстур і декорів — адже це приміщення і так постійно знаходиться в русі, а неправильно підібрані елементи перетворять її в холодну і безлику пустелю.

Який стиль підходить для білих кухонь

Зрозуміло, що дизайн кухні білого кольору повинен прив’язуватися до якоїсь певної стилістики. Тут може бути кілька рішень:

 • сучасний стиль, що відрізняється лаконічністю, простотою, свіжої елегантністю і повною відсутністю надмірностей. Найчастіше тут використовуються спеціальні системи зберігання, розширюють простір,
 • стиль модерн або хай-тек. Для таких рішень характерні чіткі і рівні лінії. Основним матеріалом тут є метал, хромовані поверхні, скляні ручки тощо,
 • позачасова класика в даному аспекті являє собою поєднання білого кольору і деревини. У результаті виходить неповторна і доброзичлива атмосфера. Тут класика знаходиться в тісному тандемі з затишним провансом — це чудові різьблені візерунки, матові скла, фарфоровий декор.
 • Основні правила створення дизайну для білих кухонь  Основні правила створення дизайну для білих кухонь
  Основні правила створення дизайну для білих кухонь   Основні правила створення дизайну для білих кухонь

  Колірні комбінації для білих кухонь

  Білий колір — це асоціації з чистим аркушем паперу, оскільки сприймає створення картин будь-якій тональності. Якщо ви оформляєте стіни в білий колір, то, природно, виникає бажання додати колірних плям:

  • салатовий колір зробить ваше приміщення річним,
  • блакитний розташує до романтичним мріям,
  • червоний неодмінно запам’ятається,
  • чорний привнесе екстравагантності.

  Переглядаючи, як виглядають кухні білого кольору фото, ви неодмінно побачите ще один або кілька підкреслюють відтінків, адже в іншому випадку інтер’єр приречений на холодність і безликість.

  Основні правила створення дизайну для білих кухонь

  Так, салатовий відтінок, що символізує собою весняне пробудження і першу зелень, буде доречний на верхніх фасадах або в текстилі. Якщо оформити глянсові поверхні в салатовий колір, то кухня стане переливається, повітряної і блискучою.

  Основні правила створення дизайну для білих кухонь

  Додавання у білу палітру блакитного відтінку повинне відбувається з обережністю. Адже це холодний тон, тому буде доречний тільки в приміщеннях, по-справжньому залитих сонцем. В цьому кольорі оформляються меблеві фасади (можливий варіант чергування з білим кольором), кухонний фартух і так далі.

  Основні правила створення дизайну для білих кухонь

  Бездоганний червоний колір в оформленні кухні неодмінно буде асоціюватися з вогнем, пристрастю і запалом. Такий варіант поєднання буде доречний і в класичних рішеннях, і в стилі хай-тек — в будь-якому випадку біло-червона кухня стане місцем, де вся ваша родина буде заряджатися енергією. Для по-справжньому енергійних людей підійде варіант з червоними стінами, а тим, хто не так схильний до експериментів, можна спробувати оформити в червоному кольорі стільницю або використовувати елементи фотодруку (наприклад, квіти), текстиль, невеликі меблеві вставки, побутову техніку і так далі. Червона кухня може здатися зухвалою, але таке рішення цілком себе виправдовує. Підходить для таких кольорів стилістика — це ретро і хай-тек.

  Основні правила створення дизайну для білих кухонь

  Чи не найпопулярнішим рішенням, застосовуваних у даному випадку — це гармонійний контраст чорного і білого. Ідеальним стилем для такого рішення стане мінімалізм — це простір, комфорт і вишуканість, доповнені ретро-фотографіями, барною стійкою, скляними елементами, глянсовими поверхнями і іншим.

  Оздоблювальні матеріали для білих кухонь

  Якщо вами використовується кухня білого кольору в інтер’єрі, стіни, стеля та підлога неодмінно повинні відрізнятися і по текстурі, і за тональністю. Як настінних покриттів найчастіше використовуються шпалери під фарбування або миючі). Відповідними варіантами також вважаються керамічна плитка декоративна штукатурка.

  Кухонний фартух оформляється керамічною плиткою, декоративним каменем або миються панелями. Що ж стосується оформлення підлогових поверхонь, то тут найчастіше використовуються кахель або керамограніт. Також популярними рішеннями є ламінат, лінолеум і наливну підлогу, причому матеріал може бути однотонним, структурованим під деревину або ж прикрашатися ромбовым візерунком. Ідеальним колірним рішенням для білої кухні буде, якщо колір підлоги і колір стільниці будуть збігатися. У таких приміщеннях активно використовують деревні відтінки — залежно від дизайнерського проекту це може або природний відтінок деревини, або його «вибілений» варіант.