Зміст статті:

 • Важливість дизайну кухонного стелі
 • Покриття для кухонних стін
 • Який підлогу вибрати

Затіваючи капітальний ремонт на своїй кухні, необхідно заздалегідь вирішити, які варіанти ремонту кухні віддати перевагу. Це стосується, в першу чергу, підлоги, стін і стелі. Коли обрані і придбані всі матеріали, кухню слід очистити від всього старого. Це старі підлоги і стелі, стінові покриття та комунікації, застаріла електропроводка і розетки з вимикачами. Тільки після цього можна послідовно приступати до втілення в життя всього задуманого. Ідеальний ремонт кухні передбачає напрямок ремонту зверху вниз. Тобто, спочатку робиться стелю, потім стіни, а лише потім — пол.

Важливість дизайну кухонного стелі

Існує безліч варіантів оформлення кухонного стелі. Більшість з них відповідають всім вимогам: вологостійкість, простота догляду, довговічність, приємний зовнішній вигляд. Оскільки мова йде обидеальном ремонті кухні, ми не будемо розглядати застарілі стельові покриття, такі як штукатурення, фарбування водоемульсійною фарбою. Розглянемо лише сучасні способи обробки.

 • Підвісна стеля з гіпсокартону. Повністю екологічний, недорогий і гарний матеріал. Є можливість створити багатоярусні ступені і химерні фігури. У гіпсокартон можна розмістити точкові світильники, що створюють в кухні незвичайну гру світла. Якщо розглянути варіанти ремонту кухні,фотографії гіпсокартонних стель є найбільш численними. Це говорить про популярність даного матеріалу. Для кріплення гіпсокартонних листів збирається підвісний каркас з оцинкованих профілів. Листи після кріплення штукатуряться і фарбуються. Догляд за гіпсокартоном практично не потрібно.
    
 • Пластикові панелі. Стеля з пластику надзвичайно практичний. Виготовити її можна самостійно, маючи хоча б невеликі навички. Спочатку на стелі монтується підвісна каркас з оцинкованих профілів, а до нього кріпляться пластикові профілі. У них вставляються смуги безшовного пластику. Догляд за пластиком зводиться до протирання панелей від пилу вологою тканиною один раз на 1-2 роки. Пластик дозволяє здійснити не тільки красивий, але і недорогий ремонт кухні.
 • Натяжна стеля. Стильне і практичне стельове покриття, не забирає у приміщення корисної площі. Рекомендується до використання в невисоких кухнях. Недоліком є висока вартість. Гарний ремонт кухні з використанням натяжної стелі гарантує безпеку від затоплення сусідами зверху. Матеріал не вимагає догляду, а його довговічність підтверджена роками бездоганної служби. Встановлюється стелю фахівцями. Вони ж використовують спеціальне теплове обладнання.

Покриття для кухонних стін

Від того, яке покриття ви оберете для стін, залежить загальний вигляд всієї кухні, так як стіни займають більшу частину кухонного приміщення. Нижче перераховані варіанти ремонту кухні, а вірніше, її стін. Першим ділом стіни, необхідно вирівняти за допомогою шпаклювальних сумішей, дати стін просохнути, а потім можна приступати до обробки.

 • Миються шпалери. Для кухні краще віддати перевагу флізелінові або вінілові шпалери, які і виглядають привабливо, і легко миються. Мають цілком доступною вартістю. Поклейка таких шпалер нічим не відрізняється від традиційної наклеювання паперових шпалер, за винятком використовуваного клею. До недоліків слід віднести відносно короткий період служби.
 • Рідкі шпалери. Це така суха суміш, яка перед нанесенням на стіни розводиться водою до прийнятної густоти. Потім наноситься за допомогою шпателя на вертикальні поверхні стін. Сама суміш складається з акрилового або клейового зв’язуючого, натуральних целюлозних або бавовняних волокон і натурального водного барвника. Всі інгредієнти абсолютно безпечні для здоров’я. Додатково можна придбати мармурову або слюдяну крихту, кольорові флоки, які додаються в суміш. Їх використання додасть поверхні неповторність. Розчин можна наносити на поверхні, що мають значні нерівності. Переглядаючи варіанти ремонту кухні, фото рідких шпалер, можна переконатися у величезній різноманітності текстур і відтінків стін.
 • Керамічна плитка. Якщо ви вирішили покрити всі стіни кухні плиткою, то повинні бути готові до того, що вам це обійдеться в солідні гроші, адже плитка зараз досить дорога. Але зате зовнішній вигляд стін, особливо з використанням великих декорів, буде залишати масу позитивних вражень. На відміну від шпалер, плитка надзвичайно довговічна. Її кольори не змінюються при довгому знаходженні на світлі.

Який підлогу вибрати

Гарний ремонт кухні неможливий без красивого підлогового покриття. Однак не все так просто. Недостатньо просто укласти підлоговий матеріал на бетонну підлогу. Спочатку треба вирівняти бетонну стяжку, при необхідності утепливши її екструдованим пінополістиролом. Потім потрібно дати їй час для якісного застигання, і тільки після цього укладати основний матеріал. При виборі матеріалу слід врахувати його стійкість до бризок жиру, стирання, частого миття.

 • Керамічна плитка. Використання керамічної плитки допоможе вам виконати практично ідеальний ремонт кухні. Ваш підлога буде захищений від будь-яких впливів. Плитка легко миється і чиститься. Правильно покладена плитка не боїться падіння на неї важких предметів. Як недолік можна відзначити, що вона досить прохолодна. Взимку це відчувається особливо гостро. Виходом може стати створення «теплих підлог» за відповідною технологією.
 • Лінолеум. Це найбільш доступний і практичний матеріал, що ідеально підходить для кухні. Якісний лінолеум справно служить роками і навіть десятиліттями. Лінолеум чудово миється, не затримує бруд, є стійким до будь-яких рідин. Варіанти ремонту кухні, як видно з фото, передбачають використання лінолеуму під колір кухонних меблів або стін. В цьому випадку буде забезпечено гармонійне поєднання всіх деталей кухонного інтер’єру. Лінолеум притискається плінтусами, колір яких також повинен відповідати загальному стилю. Вибір лінолеуму зараз настільки вражаючий, що складнощів з його вибором не виникає.
 • Ламінат. Даний матеріал цілком доступний за ціною, а його якість повністю відповідає тим вимогам, які характерні для кухонних підлоги. Всупереч сформованій думці, ламінат не боїться води, яку використовують для догляду за ним. Щоб його пошкодити, необхідно забезпечити знаходження води на ньому протягом декількох днів. Тим більше, що сучасні види ламінату виготовляються зі спеціальної вологостійким просоченням. Ламінат прекрасно очищається від всіляких забруднень, що миється. Перед укладанням на бетонну стяжку укладається спеціальна підкладка.
 • Паркетна дошка. Як варіант ремонту кухні, паркетна дошка цілком може бути використана для настилу на підлозі. Вона виготовляється з декількох шарів деревини. Продається вона вже вкрита лаком. Така підлога буде відрізнятися особливою теплотою, екологічністю і натуральністю. Паркетна дошка має високу вологостійкість. Зважаючи можливого швидкого стирання заводського лаку, рекомендується періодично оновлювати лакове покриття. Це захистить деревину від впливу жиру та інших активних речовин.

Ми розібрали основні варіанти ремонту кухні, вірніше, окремих її складових. Грамотний підхід до вибору підходящих матеріалів забезпечить затишок і красу на вашій кухні.