Освітлення на кухні — Готуйте при світлі!

Зміст статті:

 • Основне світло
 • Коротко про особливості установки для різних видів приладів освітлення:
 • Технічні аспекти прокладки кабелю:
 • Щоб господині було видно
 • Декоративне підсвічування на кухні

Освітлення на кухні класичного типу повинно бути в достатку. В ідеалі необхідно три види світла:

 • Основна люстра (точкові світильники) на два режими освітлення.
 • Підсвічування робочих зон (люмінесцентні лампи або світлодіодна стрічка).
 • Декоративне підсвічування: приховане підсвічування карнизів шаф, внутрішнє підсвічування полиць.
 • Може бути додаткове освітлення, якщо кухня забезпечена окремими об’єктами інтер’єру: місцевий світло для барної стійки, індивідуальний світло для вбудованих ніш.

  Освітлення на кухні — Готуйте при світлі!

  Основне світло

  До даної категорії відносяться точки освітлення, які спочатку проектуються і закладаються при проведенні ремонтних робіт. Вам необхідно визначитися, що це буде: люстра, люстра з вентилятором, ковані світильники або прості софіти. В залежності від типу світильника під нього повинні бути закладені кабелі, дотримані відстані в підвісних стелях, змонтовані кріплення.

  Коротко про особливості установки для різних видів приладів освітлення:

 • Люстри на бетонну стелю. Їх монтують на звичайний гак-анкер або анкерні болти. Це невелике навантаження, з якою впораються навіть два дюбель-цвяхи або саморізи. Але враховуйте такі речі як випадкове зіткнення – воно трапляється рідко, але трапляється. Тому не економте на кріпленні і візьміть нормальні анкери. Якщо це люстра з вентилятором – тільки анкера, інакше з часом вся конструкція може реально «полетіти» або, як мінімум, розхитатися.
 • Люстри, ковані світильники на гіпсокартонний стелю кріпляться із застосуванням надійно зафіксованих на основному стелі закладних або на спеціальних підвісах.
 • При кріпленні софітів – внутрішніх точкових світильників, завжди пам’ятайте про їх висоту. В середньому, у моделей для побутових потреб, вона становить 10…11 див. Для установки таких, вам необхідно опускати площину підвісної стелі на 12 див. Крім того існують невеликі софіти розміром по висоті 7…8 см і зовсім мініатюрні конструкції на 3…5 см. Для останніх часто необхідний трансформатор – це, як правило, світлодіодні прилади, яким потрібен постійний струм. При виборі обладнання враховуйте габарити всього, що буде «ховатися» в стелю. (Щоб не вийшло потім, що необхідно довбати плиту, тому що не вистачає 5 мм для точкового світильника, хоча це заборонено).
 • Технічні аспекти прокладки кабелю:

  • Кабель на світло економити не можна. Залишайте довгі повідці для підключення кожного приладу освітлення. Для зручного монтажу, як показує практика, необхідно 12…15 см кабелю виступає над площиною.
  • Всі кабелі повинні бути зачищені і надійно заізольовані.
  • Кабелі в підвісній стелі монтують за всіма правилами: через гофрошланги, підв’язані до основної стелі.

  Щоб господині було видно

  Підсвічування робочої зони на кухні виконується з допомогою світильником невеликого діаметру або з мініатюрними габаритами, встановленими на підвісних шафах над робочою зоною. Головна умова – їх має бути достатньо, а краще – багато. Це зручна опція, яку оцінять і молоді люди, які зайшли випити чаю в спокійній атмосфері, і люди старшого віку, яким необхідно більше світла для розглядання деталей (а процесі приготування їжі все від деталей тільки і залежить).

  Для цих цілей може використовуватися як готовий освітлювальний прилад, так і LED-смуга. Світлодіодна стрічка на кухні краще з двох причин. Перша з них – габарити. Самий мінімалістський варіант – це чиста стрічка, займає цілих 2 мм у висоту разом з шаром клею, на який буде кріпитися. Модно використовувати пластикові елементи, які буде змонтований цей освітлювальний кабель – його висота складе не більше 1 див.

  Друга причина використовувати саме цю технологію – економія електроенергії. Кухня – найбільш енергоємна приміщення в житловій зоні. Тут необхідно боротися за кожен витрачений ватт енергії. ЛЭД-стрічка – ваш помічник у цій справі.

  Освітлення на кухні — Готуйте при світлі!

  Декоративне підсвічування на кухні

  Стрічка світлодіодна для кухні використовується все частіше і в підсвічуванні для «створення настрою». Це необов’язковий елемент, але м’який прихований світло створює чарівну атмосферу в приміщенні. Для кухні це важливо: приготування і прийом їжі – це свого роду таїнство, яке повинно супроводжуватися відповідним настроєм.

  Світлодіодні прилади вимагають установки трансформаторів. Вони невеликі за габаритами. Для карниза шаф це питання вирішується просто: трансформатор можна сховати за ними. А для підсвічування полиць зсередини необхідно думати, де його розмістити непомітно. Оптимальний варіант – на даху навісних шаф, а дроти пустити за задньою стінкою. При розрахунку кабелю враховуйте відстані від трансформатора до стрічки та залишайте запас 10…15 див.