Зміст статті:

  • Перепланування кухні – вирішення проблем з простором
  • Перепланування лоджії в кухню
  • Перепланування кухні в кімнату
  • Перепланування кухні з газовою плитою

«Перекроїти» кухню в панельному будинку на свій розсуд сьогодні бажає практично кожен щасливий володар власної квартири. І це не дивно, адже стандартні кухні в звичайних міських будівлях не відрізняються великими розмірами. На невеликій кухні досить складно розташувати плиту, раковину, кухонний гарнітур, побутові прилади, обідній стіл таким чином, щоб це було не тільки зручно, але й красиво. Саме тому перепланування кухні в панельному будинку є затребуваною послугою в багатьох будівельних фірмах.

Перепланування кухні – вирішення проблем з простором

Найчастіше, подібні проекти передбачають створення так званої студії, яка об’єднує в собі кухню і суміжну кімнату. Вийшло простір, без сумніву, відрізняється від стандартної похмурою планування, але реалізувати подібну ідею можна лише в тому випадку, якщо стіна, що відокремлює кімнату від кухні, не є несучою. Перед тим, як здійснити реалізацію ідеї квартири-студії, необхідно насамперед узгодити дизайн-проект в службі БТІ. У разі затвердження перепланування та повного його відповідності існуючим нормам житлового законодавства, можна приступати до перепланування і ремонту приміщення.

Бажаючи перепланувати кухню з метою збільшення простору, не порушуючи цілісності її кордонів, застосовують як оптичні прийоми (фарбування в світлих тонах, використання дзеркал і ніш), так і технічні (установка вбудованих меблів і побутової техніки). У деяких випадках, дизайнери рекомендують перенести раковину, плиту і меблі, що дозволяє оптимізувати простір.

Перепланування кухні в панельному будинку може бути виконана самостійно або з допомогою досвідчених фахівців. Який саме шлях для себе обрати, залежить від індивідуальних поглядів і можливостей кожної людини. Хтось горить бажанням поліпшити житлові умови самостійно, а хтось вважає за краще вдатися до послуг професіоналів.

Перепланування лоджії в кухню

При розробці дизайн-проекту по ремонту квартири, особливо невеликої, багато хто хотіли би, насамперед, максимально оптимізувати простір, тому часто розглядають ідею облаштування кухні, на балконі або лоджії. Перепланування лоджії в кухню справа непроста, але і не дуже складне. Найголовніше – керуватися здоровим глуздом і тверезим розрахунком, оскільки спочатку лоджія не передбачає розміщення кухні на її території.

Оптимальним варіантом буде використання простору лоджії для розміщення в ньому обіднього столу, стільців і поличок, тобто, всього того, що негромоздко і малообъемно. При цьому,чималі за розмірами кухонний гарнітур, холодильник та інші важкі речі розташовують у кухні. При перепланування лоджії в кухню, необхідно добре утеплити стінки лоджії і замінити склопакети на максимально міцні і герметичні. Прийнявши рішення облаштовувати лоджію на кухні, також необхідно поставити до відома комунальні служби і отримати всі необхідні документи. Оскільки середньостатистична лоджія за розмірами досить велика, об’єднання дасть більше місця для облаштування кухні.

Об’єднання кухні з лоджією може прийняти у результаті різні форми, переслідуючи різні цілі:

  • збільшення корисного простору кухні;
  • обідня зона на лоджії;
  • зона відпочинку на лоджії.

Як би там не вирішили, а перепланування лоджії в кухню вимагає дуже доброго утеплення, оскільки лоджія стає частиною, по суті, житлової кімнати.

В цілому, при поєднанні кухні з балконом кімната отримує дуже вагому прибавку в просторі (що дуже істотно для «хрущовок» і інших малогабаритних квартир), а отже, й у можливостях. Господарі можуть розпоряджатися цим подарунком так, як вони забажають. Перепланування кухні з балконом – це прекрасний спосіб обзавестися додатковою корисною площею, і місцем, де без проблем можна розставити всі улюблені кухонні аксесуари та приладдя, а саме кухонний комбайн, блендер, м’ясорубку, мікрохвильову піч та ін. Перепланувавши кухню і прибравши стіну, що відокремлює приміщення від балкона, на кухні також стане набагато світліше, а якщо врахувати, що це природне світло, це вдвічі корисніше.

Перепланування кухні в кімнату

Нерідко при невдалій початкової плануванні квартири трапляється так, що необхідно перекроїти її повністю, переробивши кухню в спальню або вітальню. Це цілком можливо, однак, перепланування кухні в кімнату буде актуальна тільки в особливих випадках, коли з тих чи інших причин, інших варіантів просто не існує. Як правило, таку перепланування проводять у дуже маленьких, однокімнатних квартирах.

Проблемними в цьому випадку будуть:

  • отримання дозволу на перепланування;
  • якщо дозвіл все-таки отримано, повернути все назад буде дуже складно, а це може знадобитися при продажу квартири – в цьому виді оформити на неї документи буде практично неможливо;
  • при переплануванні потрібно проводити всі необхідні комунікації, до того ж, для адекватної роботи каналізації, доведеться робити подіум для кімнати, в яку «переїхала» кухня.

У переважній більшості випадків, коли мова заходить про перепланування кухні в кімнату, мається на увазі саме створення студії, тобто об’єднаної кухні і вітальні, кухні, коридору, вітальні, кухні, лоджії-вітальні і т. д. В невеликих по квадратурі квартирах це дає чималі «дивіденди».

Перепланування кухні з газовою плитою

При переплануванні кухні може спливти абсолютно несподіваний для господарів будинку питання – виявляється, закон забороняє об’єднувати газифицированную кухню і житлові кімнати. Мотивація такого становища зрозуміла: при різного роду аварії і неполадки, газ не повинен вступати в житлові кімнати, у всякому разі, відразу ж і безперешкодно. Саме з цією метою господарів зобов’язують враховувати в ході перепланування наявність між газифікованою кухнею і житловими кімнатами стіни з отвором, що мають двері, що щільно закриваються.

Як же тоді взагалі робити студію або будь-які інші маніпуляції з перепланування, запитають багато. Є різні варіанти. Наприклад, перепланування кухні з газовою плитою буде враховувати заборону, вирішуючи його установкою розсувних дверей. У випадку ж з повністю відкритою, величезною студією, напрошується використання електричної або індукційної варильної панелі.