Планування інтер’єру в малогабаритній кухні

Зміст статті:

 • Як розмістити побутову техніку в маленькій кухні
 • Як планувати інтер’єр в невеликій кухні
 • Оформлення маленьких кухонь в стилі мінімалізм або хай-тек

Виконати правильний і гарний інтер’єр маленької кухні — це справжнє дизайнерське мистецтво, адже тільки професіонал зуміє скомпонувати меблі і техніку на 6-8 квадратних метрів, передбачивши при цьому ще й місце для відпочинку. Також слід враховувати і різноманітність переваг самих власників житла, адже хтось віддає перевагу мінімалізм і функціональність, а хтось- велика кількість прованського декору. Втім, будь-який дизайнерський проект тут потрібно починати з відповіді на питання — що ж таке маленька кухня? Це приміщення з площею, що не перевищує вісім квадратних метрів. Крім того, під це визначення потрапляють прохідні і вузькі (або неправильної форми) приміщення.

Як розмістити побутову техніку в маленькій кухні

Планування інтерєру в малогабаритній кухні

В маленьких кухнях важливим є ретельне планування і коректне розташування побутової техніки і меблів. З цього приводу існує кілька ділових рекомендацій, що забезпечують ергономічність простору та зручність функціонування всього приміщення в цілому:

 • варильна поверхня (плита) не повинна розміщуватися поруч з мийкою, між ними найчастіше поміщають стільницю;
 • загальна довжина робочої поверхні повинна варіюватися в межах 3-6 метрів;
 • краще вбудована побутова техніка, яка не буде захаращувати простір. Якщо ж це з якихось причин неможливо, то придбавається техніка одного виробника — такий підхід дозволить створити єдиний стилістичний ансамбль;
 • варильна поверхня розташовується подалі від вікна;
 • духова шафа повинен розміщуватися таким чином, щоб при відкритих дверцятах до протилежної стіни залишалося не менше метра;
 • холодильник, пенал і інші високі предмети розміщують у кутах приміщення, щоб вони не створювали просторових розривів,
 • над варильною поверхнею розміщують витяжку, а при розвішуванні шаф неодмінно враховують зростання мешканців будинку.

Є ще кілька нюансів. Так, ремонт маленької кухні в хрущовці може передбачати розширення дверного отвору, використання тканинних драпіровок або розсувних перегородок замість масивних міжкімнатних дверей. Таким чином вирішуються і проблеми розповсюдження запахів, і питання нехватки простору.

Як планувати інтер’єр в невеликій кухні

Перед початком планування маленької кухні, на фото можна помітити, що майже завжди меблі і велика техніка складені в одну лінію, причому половина всієї отриманої площі повинна бути відведена під робочу зону. Якщо дозволяє планування, меблі розподіляють на дві лінії, що знаходяться у протилежних стін. Популярним є і кутове розташування, особливо якщо приміщення не довге.

Найбільш виграшним стилем тут буде мінімалізм, доповнений урбанистичными рішеннями — це необроблені цегляні і бетонні стіни або ж шпалери без великого декору. Звичний стіл найчастіше заміняють барною стійкою, а гармонію в приміщення привносять особливими нішами, прикрашеними декоративними вазами.

Планування інтерєру в малогабаритній кухні

Природно, у главу кута також ставиться правильно освітлення — це може бути приховане підсвічування або спрямовані джерела кольору. Сучасні світильники можуть бути виносними, тобто розміщатися на металевих кронштейнах або ж монтуватися безпосередньо в меблі. Придатними для сучасних кухонь вважаються плафони з матового кольорового або молочного скла. Освітлення в даному випадку розподіляється між верхніми і точковими світильниками. Що стосується меблів і побутової техніки, то перевага віддається мультифункційним варіантами.

Оформлення маленьких кухонь в стилі мінімалізм або хай-тек

Основою оформлювальних рішень в даному випадку будуть скло і метал. З їх допомогою створюються високотехнологічні, зорово великі простори, що відрізняються оригінальністю, стильністю і конструктивізмом.

Планування інтерєру в малогабаритній кухні

Вибір саме цих стилів для маленьких кухонь не випадковий, адже вони символізують собою порядок і чистоту. Тут вітається вбудована побутова техніка, що дозволяє використовувати робочий простір по максимуму, а загальні просторові лінії будуть відрізнятися швидкістю і різкістю. Елементами дизайну в таких випадках стають:

 • мінімум декору,
 • роль прикрас грають конструкційні елементи,
 • ідеальні пропорції,
 • металеві поверхні.

Що стосується колірних варіацій, то ви можете віддати перевагу як однотонні, так і контрастні кольори. Наприклад, білий, чорний або сірий ідеально доповнюються насиченими зеленим, червоним, синім або жовтим. Рясно використовують глянсові поверхні, а металеві предмети ще більше відображають колір. Відповідно з основною текстурою поверхні підбирається і посуд — вона може бути одноколірною, матовою, скляній або глянсовою. А щоб кухня, оформлена в світлих тонах, не здавалася тьмяною, необхідно пастельну палітру розбавляти яскравими декоративними вставками. Для цього активно використовуються відтінки рожевого, оранжевого, зеленого і жовтого.