Планування на маленькій кухні — як розширити простір

Зміст статті:

  • У чому полягає вдале планування маленької кухні
  • Як можна фізично збільшити простір маленької кухні
  • Візуальне збільшення кухонного простору

Будинки, побудовані десятиліття тому, часом викликають заздрість у власників квартир в новобудовах: будували передусім надійно, на совість і на століття. Навіть «хрущовки», нещадно руганные, стоять вже багато років і старанно служать своїм господарям. Але є у таких квартир недолік, який важко виправити ? маленькі кухні. Виправити важко, а от максимально поліпшити умови ? можна.

У чому полягає вдале планування маленької кухні

Багато володарі «хрущовок» давно вже зробили ремонт у квартирах, але час невблаганно диктує свої закони. Нова мода, нова техніка, нові можливості породжують і нові бажання. І тоді планування маленької кухні виходить на перше місце ? правильне і точне розміщення обладнання дозволяє зробити кухню не тільки місцем приготування їжі, але і оазисом сімейного тепла і затишку.

Перепланування маленькій кухні (менше 8 м2) зазвичай поєднують з черговим ремонтом. Спочатку визначають тип планування.

Планування на маленькій кухні — як розширити простір

Планування в один ряд найкраще годиться для нешироких приміщень, коли кухонне обладнання і робоча поверхня розміщена уздовж стіни, куди підводять газ і вода. При цьому враховується максимально допустима довжина підвідних шлангів.

  • Для більш широкої кухні підійде планування у вигляді букви L, коли побутові прилади і кухонні меблі розміщуються вздовж суміжних стін. Для економії місця в цьому випадку краще використовувати вбудоване обладнання.
  • Відносно широке приміщення підходить для дворядного розміщення кухонного приладдя уздовж протилежних стін. Тут робоча поверхня з вбудованим обладнанням розміщується біля стіни з підведенням газу і води, а вздовж іншої стіни можна влаштувати обідню зону.
  • Кухня квадратного перерізу дозволяє розташувати техніку та меблі у вигляді літери U, що найбільш зручно ? обладнання розміщується уздовж протилежних стін, а обідній стіл ставиться між ними.

У всіх випадках важливо прорахувати максимальне навантаження на електропроводку і з урахуванням цього розміщувати енергоємну техніку.

Ці способи планування маленької кухні є основними. Вибравши у відповідності з конфігурацією приміщення один з них, слід скласти докладний план розміщення обладнання і меблів. Можливо, доведеться відмовитися від обідньої зони за рахунок збільшення робочої і розширення вільного проходу. Це забезпечить більш комфортне приготування їжі. Якщо сім’я невелика, цілком можна обійтися відкидним або складним столиком.

Як можна фізично збільшити простір маленької кухні

Для того щоб збільшити кухонний простір, розмістивши при цьому все необхідне обладнання та приладдя, варто скористатися кількома порадами.

Двері, що відкриваються всередину, «з’їдає» багато вільного місця, тому її краще виконати або відкривається назовні, або висувається (якщо є можливість), або у вигляді складаний перегородки типу гармошки.
Якщо в кухні встановлена хороша припливно-витяжна вентиляція, можна обійтися взагалі без дверей, влаштувавши арку, що значно збільшить вільний простір.
Для невеликої сім’ї можна обійтися двоконфорочній газовою або електричною плитою, що дозволить розмістити на вільному місці інше потрібне обладнання.

Планування на маленькій кухні — як розширити простір
Маючи НВЧ-піч з грилем, мультиварку і інші прилади для приготування їжі, можна позбутися від вбудованої духовки. На її місці можна розташувати зручний шафа з висувними ящиками.
Використання в якості обіднього відкидного або складного столика, а також складних стільців, дозволить звільнити значну площу кухні. Можна встановити замість обіднього столу барну стійку з високими складними стільцями.

Якщо дверцята навісних шаф виконати не орними, а розсувними або відкидними вгору, це також дозволить звільнити частину кухонного простору.

Частина робочої поверхні можна зменшити, якщо використовувати обробну дошку, поміщаючи її при необхідності зверху на мийку. Для цього дошка повинна мати відповідні розміри.

Виконана на замовлення, кухонні меблі дозволить використовувати кожен сантиметр корисного простору. Враховує маленькі кухні планування припускає використання вбудованого кухонного обладнання.
Високі вузькі підлогові шафи забезпечать розміщення кухонного начиння в мінімальному обсязі.

Над робочою поверхнею можна встановити гарний хромований рейлінг, що дозволяє розмістити багато корисних предметів, використовуючи S-образні гачки.

Магнітна смуга для зберігання ножів також економить простір кухні.
Якщо замінюється вікно, слід встановити більш широкий підвіконня, який послужить додатковою робочою поверхнею. Він знайде застосування і в якості обіднього столу.

Візуальне збільшення кухонного простору

Якщо планування маленької кухні враховує загальну концепцію дизайну і гармонує з ним, це дозволяє створити відповідну атмосферу і настрій. Для більш комфортного перебування на кухні можна скористатися наступними порадами.

Планування на маленькій кухні — як розширити простір

Світлі пастельні тони стінового покриття і стелі візуально розширюють об’єм кухні.
Меблі краще підібрати в тон кольору стін, щоб не порушувати цілісного враження.
Великий плоский малюнок на стіні також візуально збільшить обсяг.

Габаритні предмети і обладнання, наприклад, холодильник, розташований на межі робочої зони і не порушує її цілісність, не «з’їдають» простір візуально.

Якщо двері в кухню відсутня і її замінює арка, підлогове покриття можна продовжити в коридор, що також суб’єктивно збільшить вільний простір.

Візуально розширює межі кухні і відсутність громіздких предметів, простота форм без архітектурних і інших надмірностей, відкриті навісні полиці.

Значно збільшують видимий об’єм кухні і блискучі поверхні типу дзеркала і глянсовою плитки на підлозі.
Добре підібране освітлення з декількома джерелами світла допоможе створити враження легкості і простору.

Важливо пам’ятати, що робоча поверхня повинна розташовуватися в 10-12 см нижче рівня ліктьового згину руки господині. Це забезпечить приготування їжі з максимальним комфортом. Непогано також зробити висувну дошку, щоб можна було працювати сидячи, не утомляясь.

Планування на маленькій кухні — як розширити простір

Є все ж своя принадність у невеликих кухнях. Малі розміри робочого трикутника дозволяють менше рухатися і менше втомлюватися ? господиня буде дуже вдячна за це! А затишок маленької кухні як ніщо інше зміцнює теплі стосунки в родині.