Зміст статті:

 • Основні етапи кухонного ремонту
 • Особливості оздоблювальних робіт в кухні
 • Правила розташування меблів
 • Головні помилки при ремонті кухонь

Самим багатофункціональним приміщенням у всьому житловому просторі є кухня. У такого приміщення є кілька особливостей, які неодмінно слід враховувати, вирішуючи, як зробити ремонт на кухні. По-перше, кухня не відрізняється великою площею (майже завжди), тому і меблі, і техніку доведеться розміщувати компактно і ергономічно. По-друге, в кухні екстремальний для оздоблювальних матеріалів мікроклімат — перепади температур, висока вологість, а крім того, високий ризик забруднення жирами.

Основні етапи кухонного ремонту

Природно, ремонт починається з планування дизайну. Спочатку вибирають основну колірну гаму, а потім — і використовувані аксесуари. Після того, як основний проект буде складено, виконується ретельний розрахунок матеріалів. Це питання краще всього доручити фахівцям, оскільки тут розраховуються як матеріали для оздоблення, але також і водопровід, каналізація і електрична система. Лише після цього приступають до власне ремонтним роботам.

Основні етапи ремонту на кухні такі:

 • приміщення повністю звільняється від наявних у ній техніки, меблів, аксесуарів,
 • демонтується існуючі покриття зі стін, стелі та підлоги,
 • здійснюється заміна віконних блоків,
 • проводиться заміна системи водопостачання і електромережі (при необхідності),
 • спочатку ремонтується стелю. Може виконуватися його вирівнювання з подальшим фарбуванням, а може використовуватися для зашиття гіпсокартон або пластик,
 • оформляються настінні поверхні,
 • ремонтується підлогу. Тут головне витримати основні вимоги до покриття — це практичність і естетичність,
 • монтується кухонні меблі,
 • встановлюються освітлювальні прилади,
 • кухонне приміщення оформляється текстилем,
 • проводиться розміщення декоративних елементів.

Дуже важливо витримувати зазначену послідовність для того, щоб уникнути при ремонті прикрих непорозумінь і псування вже змонтованого матеріалу. Природно, на кожному з етапів слід керуватися заздалегідь складеним планом.

Особливості оздоблювальних робіт в кухні

Дуже важливо провести вирівнювання вихідних поверхонь перед проведенням оздоблювальних робіт. Потім необхідно вирішити, яким саме оздоблювального матеріалу віддати перевагу. Так, для стелі можуть використовуватися як гіпсокартон, так і панелі з пластика. Популярними варіантами є також фарбування водовідштовхувальними барвниками і використання натяжних стель.

Що стосується декорування підлоги, то тут можна вибирати між керамогранітом, кахельною плиткою, лінолеумом, ламінатом або паркетом. Природно, кожен вирішує це питання по-своєму, адже для когось важлива бюджетність і мінімізація витрат, а хто у главу кута ставить оригінальний дизайнерський проект.

Стіни і перегородки в кухні обклеюються вологостійкими шпалерами. Виняток становить робоча зона, так званий кухонний фартух — його майже завжди облицьовують плиткою. Після того, як оздоблювальні роботи завершаться, приступають до монтажу освітлювальних приладів. В більшості випадків над робочими поверхнями встановлюють люмінесцентні лампи. Якщо ж мова йде про приміщеннях з високими стелями, то ідеальною буде організація багаторівневого освітлення. Ви можете вивчити ремонт кухні фото, щоб віддати перевагу одному варіанту.

Правила розташування меблів

Сучасним вимогам ергономічності відповідає розташування кухонних меблів у вигляді острівця або у формі літери П і Р. Це дуже важлива вимога, адже мийка, холодильник і плита повинні перебувати на невеликій відстані один від одного, що допоможе уникнути тривалих «марафонів». Також не варто допускати виникнення вузьких проходів у приміщенні — мінімальна відстань між протилежними фасадами кухні — 120 див. Важливо також, щоб всі ящики, що висуваються відрізнялися зручністю, а ручки на кутових шафах були невеликими, інакше різко зменшиться кут відкривання.

Головні помилки при ремонті кухонь

Чи не головну помилку роблять ті, хто в гонитві за елітністю оформлення вибирають мармурові стільниці та підлоги. Адже мармур — це дуже пористий матеріал, а, якщо бруд проникне глибоко в структуру природного каменю, видалити її звідти буде практично неможливо. Оптимальним у плані догляду матеріалом вважається граніт або штучний камінь — ці поверхні абсолютно не складні у догляді.

Не слід також допускати і установки надто громіздких ящиків (метр в ширину або більше). Такі конструкції, особливо висувні, вкрай непрактичні в експлуатації. До речі, вибираючи між ящиками і полицями, варто віддати перевагу ящики, бажано невеликих розмірів. Це суттєво полегшить пошук потрібної пристосування під час приготування їжі.