Поєднання кухонного гарнітура з кольором інших деталей на кухні

Зміст статті:

 • Отже, вибираємо колір для гарнітура в кухню
 • Гарне поєднання відтінків і кольорів
 • Як не зробити помилку в поєднанні кольорів

Перед покупкою кухонних меблів практично всі господині хочуть зробити з кухні справжнє царство, але не знають, якого кольору повинен бути кухонний гарнітур. І дійсно, непросте завдання, адже саме від кольору гарнітура може залежати колір інших предметів, стін, штор, кухонної техніки.

Поєднання кухонного гарнітура з кольором інших деталей на кухні

Перед вибором кольору для кухонного гарнітура запитайте у своїх домочадців кольори, які їм подобаються. Це дозволить зробити кухню затишною для всієї родини. Психологи виявили таку закономірність, що чоловіки і жінки воліють різні відтінки кольорів – жінки більше воліють насичені і яскраві тони, а чоловіки більш спокійні і нейтральні. На вибір кольору також дуже впливає вік.

Отже, вибираємо колір для гарнітура в кухню

Визначитися з кольором гарнітура потрібно бажано до його покупки, тому що розмір приміщення і переваги всіх членів сім’ї можуть зіграти важливу роль. Пам’ятайте, що основний колір повинен бути тільки один, а супутніх повинно бути максимум два. В іншому випадку (якщо кухня оформлена тільки в одному кольорі) приміщення буде нудним і швидко набридне. А, якщо в кухню підібрати більше трьох кольорів, то вона буде занадто аляпистой і збудливу впливати на нервову систему. Основного кольору має бути більше половини, і він повинен істотно виділятися на тлі додаткових відтінків.

Для мало освітленій кухні краще всього використовувати теплі, неяскраві і ніжні відтінки. Наприклад, для такої кухні відмінно підійде кухонний гарнітур в ванільному або бежевому кольорі. Якщо природного світла на кухні достатньо, то кухонний гарнітур можете купувати в холодних тонах.

Поєднання кухонного гарнітура з кольором інших деталей на кухні

Для кухні середньої освітленості безперечно підійдуть кухонні гарнітури, оформлені в світлих зелених, ніжних синіх і бежевих тонах.

Колірне співвідношення кухонного гарнітура і стін може, як виділити меблі, так і відсунути її на другий план. Все залежить від того, на якому елементі кухні ви хочете зробити акцент. Стіни, оформлені в контрастних тонах, висунутий меблі і кухонний гарнітур на перший план, а стіни, оформлені в один колір з меблями, поглинуть її. Якщо меблі буде оформлена в кольорі, який тони світліше стін, то вона буде здаватися більше. І навпаки.

Пам’ятайте, що холодні кольори надають заспокійливий і розслаблюючий ефект, тому їх краще застосовувати тим людям, які переносять напружену роботу. А для створення в кухні динамізму і зорової енергії краще вибрати теплі відтінки.

Гарне поєднання відтінків і кольорів

У цьому розділі ми розглянемо комбінування кольорів в кухонному гарнітурі. Нижчеописані фактори можуть допомогти визначитися з вибором кольору кухонного гарнітура:

 • Освітленість і розмір приміщення вимагають особливого колірного підходу. Малогабаритні і мало освітлені кухні не сприймають темних кольорів.
 • Фарбування стін повинна бути фоном для кухонного гарнітура, або акцентом в інтер’єрі.
 • Кухонні прилади (холодильник, посудомийна машина, мікрохвильова піч) і кухонний гарнітур повинні обов’язково гармоніювати в колірному поєднанні.
 • Відтінок стелі і підлогового покриття також повинен підходити за кольором з кухонним гарнітуром і стінами.

Поєднання кухонного гарнітура з кольором інших деталей на кухні

Далі ви прочитаєте кілька прикладів хорошого поєднання кольорів, які підкажуть, як підібрати колір кухонного гарнітура:

 • Якщо стіни вашої кухні вже оформлені в помаранчевому тоні, то кухонний гарнітур повинен бути світліше, наприклад, можна оформити в жовтому кольорі.
 • Темно сірі стіни добре виділять білу меблі. Для того, щоб ще раз виділити і гарнітур і стіни, підлогу потрібно оформити в теплих тонах.
 • Для світло-жовтих стін стіна краще зробити сірим, а підлогове покриття блакитним і сіро-блакитним.
 • Світло-зелені стіни відмінно прикрасять світлі гарнітури і світло-сірий підлогу.
 • Світло-жовтий гарнітур і стіни чудово доповнить підлогу в теплих відтінках.
 • Якщо ж ви хочете робити стіни і кухонних гарнітур сірими, то підлогу можна зробити в темно-зеленому кольорі.
 • Недостатньо освітлені і дуже похмурі кухні «розвеселить» жовтий кухонний гарнітур.
 • Білі стіни, стеля і підлога найкраще буде виглядати на тлі синього, червоного та фіолетового кухонного гарнітура. Білий колір взагалі вважається ідеальним для колірних експериментів.
 • Для зеленого кухонного гарнітура можна підібрати кремовий колір для стін.
 • Колір какао в кухонному гарнітурі додасть приміщенню теплоту, м’якість і затишок. Можна сміливо доповнювати такий колір меблів дерев’яною підлогою.
 • Хочете, щоб ваша кухня радувала очі не тільки вам, але і звертала увагу гостей? Червоний колір в доповненні з золотистим, ванільним, чорним або відтінком шоколаду чудово впораються з таким завданням.

Для вдалої комбінації кольорів та їх відтінків враховуйте забарвлення всіх декоративних предметів на кухні, тому що вони дуже часто підсилюють відтінок основного кольору і одночасно з цим пожвавлюють інтер’єр.

Як не зробити помилку в поєднанні кольорів

Більшість людей, які вперше оформлюють дизайн своєї кухні, не знають, якого кольору вибрати кухонний гарнітур і з-за цього роблять грубі помилки. Наступні поради дозволять уникнути таких помилок, які викликають дисгармонію в поєднанні кольорів:

 • Всі великі поверхні (підлога, стіни, стеля) фарбуйте у світлі тони.
 • Яскраві деталі інтер’єру повинні бути невеликих розмірів.
 • Якщо на кухні є колірний контраст, то чергування холодних і теплих відтінків просто необхідно.
 • Велика кількість яскравих насичених кольорів створює в приміщенні відчуття неспокою.

Поєднання кухонного гарнітура з кольором інших деталей на кухні
Загальні рекомендації

 • Кухонний гарнітур повинен бути оформлений не більш, ніж в двох кольорах. Якщо ж у ньому присутні кілька кольорів, то ящики, ручки та інші деталі гарнітура повинні бути світліше, як мінімум, на один тон.
 • Великогабаритну кухню можна зробити ще більш затишною, якщо стіна в білому кольорі буде доповнений яскравими деталями.
 • Занадто темні кольори кухонного гарнітура в поєднанні похмурими відтінками зроблять будь-яку кухню сумною і незатишною.
 • Найбільш прийнятними відтінками для кухні вважаються природні кольори.
 • Поєднання кухонного гарнітура з кольором інших деталей на кухні

  Гармонійно і правильно поєднуючи той чи інший колір в кухні, можна не тільки затишно, красиво і комфортно перетворити свою кухню. Ідеальне поєднання кольорів може безпосередньо впливати на самопочуття людини і апетит, що надалі тільки позитивно відобразиться на здоров’ї.

  Поєднання кухонного гарнітура з кольором інших деталей на кухні

  Всі поради, які були згадані в цій статті, носять загальний характер, і вони не пропонують жодних конкретних і певних варіантів в оформленні кухонних гарнітурів. А все тому, що на смак і колір, як говориться, всі фломастери різні. Потрібний вам колір можна легко вписати в дизайн кухні, якщо враховувати основні рекомендації дизайнерів, про яких ми сьогодні вам розповіли.