Поєднуємо вітальню і кухню, отримуємо кухню-студію!

Зміст статті:

  • А потрібно для кухні-студії великий простір?
  • Концепція і планування, кухня-студія, дизайн та обладнання
  • Принципи зонування кухні-студії
  • Ніж проводити зонування
  • Зонування кухні-студії фото
  • Кухня-студія – колір і світло
  • Особливості планування дизайну кухні-студії

Ідея такого поєднання не нова, вже десятки років нею прекрасно користуються європейські, середземноморські, американські і інші дизайнери. Досвід створення дизайну кухні-студії вже настільки великий, що численні напрацювання, можна впевнено сказати, пройшли перевірку часом. А сучасна індустрія, що випускає різноманітні оздоблювальні матеріали і величезний асортимент побутової техніки будь-яких спеціалізацій, пропонує фантастичні варіанти перетворення кухонного простору в унікальне місце відпочинку, прийому смачної їжі, зустрічей з друзями, читання і роздумів, зване кухня-студія!

А потрібно для кухні-студії великий простір?

Для тих, у кого велика кухня це – не питання. Це питання задають в першу чергу власники маленьких кухонь-хрущовок, цікавлячись, чи вийде у них втілення цієї привабливої ідеї. Відповідь ствердна, цілком! Більше того, таке розширення кухонного простору має ряд переваг:

Поєднуємо вітальню і кухню, отримуємо кухню студію!

1. Кухня розширюється не тільки візуально. Фізичне збільшення площі кухні – вищі оцінки від господині, від гостей, та й самому приємно, що можна навіть витягнути ноги.

2. Організація більш зручного і ефективного освітлення та комфортного перебування на кухні навіть тоді, коли відпочиваєш, а не тільки коли їси.

3. Полегшується прийом набагато більшого числа гостей, причому можна розбрестися на группуи за інтересами і не заважати один одному.

4. Господиня вільно пересувається, готує, в той же час знаходиться поруч з родиною і може спілкуватися, спостерігати за дітьми (або чоловіком ;)).

Поєднана вітальня і кухня – місце, де максимально зручно і вистачає місця всім і завжди.

Концепція і планування, кухня-студія, дизайн та обладнання

Поєднуємо вітальню і кухню, отримуємо кухню студію!

Першочерговим завданням такого поєднання кухні і вітальні (або/та коридору) є підготовка «території», часто потребує перепланування та демонтажу стін (необхідні законні дозволу або, що частіше, – штраф і дозвіл).

Після успішного видалення перешкод – суміжних стін або простінків – настає наступний етап — зонування. Іноді його можна провести попередньо, до монтажу, але іноді – тільки після, так як повна картина площі і комунікацій зрозуміла після видалення сміття від демонтажу.

Поєднуємо вітальню і кухню, отримуємо кухню студію!

Принципи зонування кухні-студії

Що ми хочемо отримати в результаті поєднання вітальні і кухні? Кілька основних функціональних зон:

1. Безпосередньо кухня, місце приготування їжі та миття посуду.

2. Їдальня – місце для прийняття їжі та спілкування.

3. «Зона відпочинку» — поїв, сів зручніше відпочити, телевізор глянути і так далі.

Крім цих основних, якщо дозволяє площа, то можна куточок-бібліотеку зварганити або міні-кабінет, в складі якого потрібний набір оргтехніки є. А включивши фантазію, ще що-небудь корисне розмістити вийде, кухня-то ваша!

Ніж проводити зонування

Декількома способами, які стають частиною дизайну кухні-студії:

  • Традиційна барна стійка + пара-трійка відповідних стільців – найбільш простий і ефективний метод.
  • Меблі та її розташування, причому меблі може бути двосторонньою.
  • Прозорі полиці з прикрасами і начинням або перегородки, теж прозорі, зі скла або пластику, або непрозорі. Вони можуть бути стаціонарними або мобільними.
  • Ще один цікавий архітектурний елемент – колони і арки з гіпсокартону, особливо добре представлені в дизайні кухні-студії на фото.
  • Невеликий подіум для однієї з зон – наприклад, піднесена їдальня, як острівець в самому центрі.
  • Багаторівневий стеля і відповідні групи освітлення кожної зони.
  • Окреме кольорове або художнє оформлення кожної зони, а також індивідуальна стилізація кожної зони (для великих кухонь).

Поєднуємо вітальню і кухню, отримуємо кухню студію!

Зонування кухні-студії фото

По-перше, акцентуємо кухонну зону кухні-студії, застосувавши один або декілька з перерахованих вище способів (уважно дивимося на фото дизайну кухні-студії).

Не хочемо нав’язувати, але на практиці саме зручне – барна стійка, візуально замикає простір «домашнього вогнища» і відокремлює від інших зон, але не закриваючи огляд. Барна стійка може бути ажурно-прозорою, якщо місця для пристосувань вистачає, або більш функціональною, коли під стільницею є скриньки і полички. До речі, в маленькій кухні барна стійка може служити як відмінний стіл.

Поєднуємо вітальню і кухню, отримуємо кухню студію!

Розмістивши обідній стіл у вітальні, позначається їдальня зона. Для маленької кухні ідеально підійдуть столи розкладного типу: гостей немає – він маленький, гості в будинок – стіл «виріс».

Окреме питання – розміщення кухонного обладнання та побутової техніки. Хоча не варто забувати про привабливості, але в дизайні кухні-студії не менш важлива функціональність. Тому всі предмети мають своє призначення, а прикраси можуть і приносити користь. Наприклад, за картиною – бар для напоїв, техніка – вбудована і т. д. Техніка і меблі можуть уживатися в багатоярусному виконанні: полиця над пральною машиною, шафа над холодильником і безліч інших варіантів.

Кухня-студія – колір і світло

Хоча можна застосувати контрастний дизайн і яскраво розділити зони, але приємніше на протязі довгого часу виглядає менш контрастний варіант: кольори зон – як поєднання відтінків, причому насичені тони – на кухні, а більш спокійні і м’які – для зони відпочинку і їдальні.

А впровадження стильних елементів з однієї зони в іншу зроблять інтер’єр кухні-студії гармонійно пов’язаним та цілісним. Такими деталями акценту можуть стати ваза, картина, акуратно викладені серветки, подушки та інші предмети.

Поєднуємо вітальню і кухню, отримуємо кухню студію!

Подібну роль може зіграти зонований освітлення, в якому кожна зона – свій острівець світла, але з можливістю світлового об’єднання, наприклад – світлодіодна смуга або точкові світильники по всьому периметру.

Особливості планування дизайну кухні-студії

Поєднана кухня-студія – ідеальний вибір для відкритих і товариських людей, що люблять не тільки приймати гостей, але і бути на виду, причому завжди. Але для тих, що не люблять ажіотажу навколо своєї персони людей все складніше, адже хтось може переживати, коли готує чи миє посуд на очах у всіх.

Але навіть в такому випадку все можна передбачити, створюючи такий варіант зонування, щоб комфортно було всім, причому і морально, і естетично. Тому вибір на користь кухні-студії раціональний та обґрунтований, а вибір з фото кухні-студії величезний, так що ідей для такого дизайну – вдосталь!