Правильна організація освітлення в маленькій кухні

Зміст статті:

  • Основні дизайнерські рекомендації та поради з організації кухонного освітлення
  • Освітлення робочої (обробною) зони
  • Освітлення для обідньої зони
  • Комплексне висвітлення в невеликій кухні
  • Варіанти кухонного освітлення
  • Роль стелі в кухонному освітленні

Маленькі кухні зустрічаються у більшості господинь, але вони не повинні ставати приводом для відмови від просторості і затишності приміщення. Правильно оформлене освітлення маленької кухні здатне творити чудеса, тому що з його допомогою можна кардинально змінити вашу кухню, що дозволить вам візуально сприймати її просторіше і світліше.

Основні дизайнерські рекомендації та поради з організації кухонного освітлення

Як правило, люстра в маленькій кухні приймає на себе роль головного (центрального) освітлення. Але замість однієї люстри для маленької кухні можна використовувати кілька джерел світла меншої інтенсивності. По-перше, це дозволить оформити більш м’яке освітлення, яке буде м’якше сприйматися оком. А по-друге, комплексне висвітлення дозволить вам комфортно працювати на кухні.

Правильна організація освітлення в маленькій кухні

До комплексному висвітленню потрібно приділити особливу увагу, так як його установка вимагає врахування деяких важливих нюансів.

Освітлення робочої (обробною) зони

Робоча і обідня зона на кухні завжди вважалися пріоритетними, тому вони повинні бути добре освітлені. Як правило, робочу зону складають холодильник, плита, мийка і поверхня всіх робочих столів. Для їх якісного освітлення можна використовувати світильники для маленької кухні. Найбільш вдалим варіантом освітлення робочої зони вважається розташування світильників у маленькій кухні під навісними шафами і на стелі по всьому периметру. Для максимальної зручності можна використовувати поворотні світильники, які за бажанням господині будуть висвітлювати ту чи іншу точку в кухні. Поворотні світильники ще називаються спотами. Це прекрасний варіант для зорового збільшення вашої маленької кухні і гарного освітлення всього периметра приміщення.

Під навісними шафками краще використовувати люмінесцентні світильники, тому що вони зможуть максимально висвітлити робочу поверхню. У деяких комплектах кухонних меблів такі лампи вже входять в набір, і вам залишається тільки їх підключити. Лампи для таких світильників по перевазі господарів можна підібрати білого або жовтого відтінку. Світлий відтінок лампи краще буде висвітлювати поверхню, а жовтий буде м’якше сприйматися оком.

Якщо ви любите стильні і оригінальні ідеї у висвітленні маленької кухні, тогtuда вам краще скористатися світлодіодною стрічкою, яка виготовляється в різних кольорах. Її зазвичай монтують під навісні шафи і внизу кухонного гарнітура біля підлоги. З допомогою світлодіодних стрічок можна створити контраст між основним освітленням і світлом додаткових світильників. Крім цього подібні стрічки створять казкову і дивну атмосферу в кухні. Перевагами таких стрічок виступають енерго економічність, рівномірний розподіл освітлення по всій необхідної поверхні, приголомшливі декоративні можливості і бюджетна вартість. Але ви повинні пам’ятати про те, що світлодіодні стрічки використовуються в якості виключно декоративних функцій і до основного висвітлення вони не мають ніякого відношення.

Освітлення для обідньої зони

Якісно освітлена обідня зона принесе вам гарний настрій, апетит і почуття легкості. Основним джерелом освітлення обіднього столу може бути куплена люстра на маленьку кухню. Її можна розташовувати по-різному – прямо над обідньою зоною, на стіні або в кутку приміщення. Розташування джерела освітлення для обідньої поверхні буде залежати від розташування столу. Якщо стіл розміщений посередині кухні або близько однієї стіни, тоді можна використовувати регульовану по висоті люстру на маленькій кухні або світильник. Якщо його підняти високо над столом, тоді кухня придбає урочисту і святкову атмосферу. Якщо ви опустіть його нижче над обідньою поверхнею, тоді ви гарантовано досягнете інтимної, романтичної і домашньої обстановки. Цією оригінальною родзинкою і акцентом в кухонному інтер’єрі можуть стати кілька невеликих навісних люстр, які будуть регулюватися по висоті. З їх допомогою можна створювати незвичайної краси композиції.

Правильна організація освітлення в маленькій кухні

Якщо обідній стіл знаходиться в кутку кухні, тоді для висвітлення цієї зони більше підійде бра. Воно переважно повинно розташовуватися над обіднім столом на відстані близько одного метра. Якщо ви хочете виділити в кухні обідню зону, то ви можете для бра або люстри використовувати красиві, незвичайні або оригінальні абажури.

Якщо розташування обіднього столу не дозволяє організувати освітлення за допомогою люстри або бра, тоді використовуйте настільні лампи, які стануть хорошим джерелом освітлення і прекрасним декором для затишною і домашньої обстановки на кухні.

Комплексне висвітлення в невеликій кухні

Підбираючи кожну лампочку для світильників і люстр, пам’ятайте про те, що вони повинні випромінювати максимально природний і природний світ, тому що неякісне освітлення тьмяним або натуральним світлом буде спотворювати колір продуктів та приготовлених страв. А це не найкращим чином позначиться на апетиті і вашому достатку від приготованих страв. Погане або неправильно оформлене освітлення на кухні зробить проведення часу в приміщенні некомфортним і незатишним. Основне джерело освітлення може бути самим яскравим, а ось додаткові світильники і лампи випромінюють м’який і ніжний світло. Пам’ятайте, що використання кольорового світла в кухні доречно виключно для декоративних цілей.

Правильна організація освітлення в маленькій кухні

Якщо ви хочете бачити свою кухню більш просторою, то використовуйте комплексне хороше освітлення зі світлими меблями, шторами і іншими необхідними предметами. Легкі напівпрозорі штори або гардини дозволять безперешкодно проникати денного світла в кухню, а це для маленького приміщення є важливим нюансом. Світлі кольори дуже поширено використовуються для оформлення маленьких кухонь. Це пояснюється тим, що темний колір завжди поглинає в себе предмети інтер’єру та загальний простір приміщення.

Варіанти кухонного освітлення

Для освітлення кухонного простору люди використовують різноманітні лампи. Розглянемо кожен вид детальніше.

  • Вакуумна лампа розжарювання людству відома близько декількох сотень років. Але навіть, незважаючи на те, що сьогодні ці лампи зустрічаються практично в кожному будинку, вони поступово втрачають свою популярність, тому що на зміну їм прийшли більш ефективні види лам. Це аргонова, ксеноновий, кріптоновая, ксенон-галогенна і галогенна лампа. Ці види не тільки могутніше стандартних моделей вакуумних ламп – вони мають достатньої більший термін служби.
  • Люмінесцентні лампи в основному використовуються для кращого освітлення робочої поверхні. Їх не застосовують для загального освітлення, тому що вони випромінюють м’яке та розсіяне світло білого, теплого, холодно-білого і тепло-білого відтінку. Вибір відтінку світла, який випромінює люмінесцентна лампа, буде залежати як від загального оформлення кухні, так і від особистих уподобань господинь.
  • Світлодіодні лампи – це революція серед освітлення будь-якого приміщення, тому що термін служби такого виробу дорівнює кільком тисячам годин, а якість світла у таких ламп вважається найкращим. Якщо ви висвітлюєте маленьку кухню світлодіодними лампами, то вам краще використовувати декілька виробів, а не одне, тому що світлодіодний вид лам випромінює переважно спрямований світло.

Правильна організація освітлення в маленькій кухні

Варто зазначити, що вибір ламп для освітлення вашої кухні буде залежати виключно від ваших уподобань та фінансових можливостей, тому що, наприклад, стандартну вакуумну лампу може придбати кожна господиня. А ось оснастити кухню світлодіодними лампами зможе не кожна людина. Однак пам’ятайте про те, що ціна дорогих виробів встановлена неспроста – натомість ви отримуєте високу якість і довгий термін служби виробу.

Роль стелі в кухонному освітленні

Колір стелі в маленькій кухні дуже важливий і про це варто пам’ятати всім власникам маленьких кухонь. Крім того, що темна стеля безжально з’їсть візуальний простір, він також вплине на якість освітлення. Стеля, оформлений в темних тонах, поглине в себе від 15 до 20 % світла, випромінюваного лампами і сонцем.

До натяжних стель зазвичай використовують вбудовувані точкові світильники, тому що з їх допомогою можна подвоїти випромінюване світло. Це відбувається тому, що сам натяжна стеля відбиває освітлення. Точкові світильники можна розподілити на кілька вимикачів, що дозволить значно економити електроенергію.

Правильна організація освітлення в маленькій кухні

До звичайного стелі можна використовувати люстри з додатковими лампами, які зможуть краще висвітлити робочу і обідню зону. Світильник з матовим плафоном зможе рівномірно розсіяти світло по всій кухні, а додаткові лампочки допоможуть висвітлити окремі місця в кухні і додати приміщенню додаткового простору.
Матеріали освітлювальних приладів

Добираючи різноманітні світильники, люстри або бра, своє віддавайте перевагу виробам з якісного пластика або скла, тому що вони найменш сприйнятливі до пари й високих температур. Якщо ви любите домашню тематику, тоді можете вибрати абажури, але виключно з натуральних і легко чистящихся тканин.

Правильна організація освітлення в маленькій кухні

Освітлення маленької кухні – це не тільки важлива деталь всього інтер’єру. Кухня – це приміщення, в якому всі господині і члени їх сімей проводять багато часу. На кухні люди їдять, готують їжу та просто відпочивають, тому й організації кухонного простору всі приділяють досить багато часу. З допомогою вигідних світлових рішень ви можете зробити акцент на деяких частинах або в місцях кухні, які будуть висуватися на перший план.