Правильний підбір кольору для кухні по фен шуй з допомогою сітки Ба Гуа

Зміст статті:

 • Сприятливі і несприятливі кольору
 • Сприятливі кольору
 • Несприятливі кольору
 • Меблі по фен-шую

Якщо ваш будинок порівняти з людським організмом, то кухня буде виступати в якості серця, тому що це сильний, потужний і головний енергетичний центр, в якому накопичується енергія добробуту, здоров’я і достатку. Не просто так у китайській мові слова «їжа» і «гроші» звучать однаково, тому про кухні варто особливо подбати.

Існує забобон про те, що колір кухні по феншую здатний не тільки сприятливо впливати на внутрішнє самопочуття людини, а також на притягання грошей. Тому неспроста люди віддають багато уваги і часу підбору відтінку для кухонних стін по фен шую.

Правильний підбір кольору для кухні по фен шуй з допомогою сітки Ба Гуа

Сприятливі і несприятливі кольору

У кухні за допомогою квітів можна створити енергію Ян, яка відповідає за баланс внутрішньої енергії людини. У цьому приміщенні відбувається постійна боротьба вогню і води, символами яких виступає плита і мийка.Правильно підібраний колір кухні по фен шуй здатний звести цю боротьбу на немає.

Сприятливі кольору

Найбільш підходящими, заспокійливими і спокійними вважаються теплі світлі відтінки, так як вони не тільки сприятливо впливають на апетит, а також на врівноваженість і внутрішню енергію. Це світлий бежевий, кремовий, білий, світлий зелений та інші кольори.

Правильний підбір кольору для кухні по фен шуй з допомогою сітки Ба Гуа

Стихії вогню на кухні більш ніж достатньо, тому що в ній постійно виконує свою роботу плита. Якщо до всього цього ваша кухня достатньо висвітлюється природним кольором, червоний, помаранчевий і рожевий колір краще не використовувати, тому що вони вважаються елементами цієї стихії. Те ж саме відноситься до стихії води – мийка є її елементом. Тому насичені кольори (синій, блакитний, чорний) також краще відсунути убік.

Сітка Ба Гуа допоможе вам визначити, яким кольором зробити кухню по фен шуй і в якій зоні кухні краще розмістити той чи інший колір. Його придумав Лінь Юнь близько 20 років тому, тим самим спростивши розуміння фен шуй до невпізнання. Хоча сам фен шуй виник понад 2000 років тому. Отже, для вибору кольору в кухню по фен шуй вам потрібен буде звичайний компас і малюнок сітки Ба Гуа.

 • Увійдіть у середину свого будинку з компасом у руці і визначте північну сторону всього приміщення.
 • Потім поверніться обличчям до цієї північній стороні.
 • Образно розділіть житло на вісім секторів по колу (рівномірних частин) і подивіться, в яку частину сітки Ба Гуа потрапляє ваша кухня.
 • Тримаючи в руці сітку Ба-Гуа подивіться, який колір по фен шую підходить для кухні.
 • Правильний підбір кольору для кухні по фен шуй з допомогою сітки Ба Гуа

  Кожна з частин сітки відповідає за певну сферу життя. Це:

  • Слава, звання
  • Подружжя
  • Діти
  • Помічники
  • Кар’єра
  • Знання, освіта, розум
  • Здоров’я і сім’я
  • Багатство.

  Колір стін кухні по фен шуй з південної сторони компаса потрібно робити в металевому кольорі в поєднанні з блідо помаранчевим відтінком.

  Якщо кухня розташовується на північній стороні компаса, то її краще оформити в тих кольорах, які символізують воду. Це синій, але в гармонії з зеленим або коричневим кольором. Скляні кухонні поверхні з елементами рибок, фонтанів і моря в цьому випадку будуть найбільш підходящими. Головне, щоб поверхня не була зібрана з шматочків.

  Захід і північний захід вважаються обителями енергії металу. Для північно-західної кухні по сітці Ба Гуа будуть прийнятні наступні кольори: металік, срібний, сірий, білий. Дуже доречні будуть такі аксесуари, як різноманітні монетки, мечі і дзвіночки.

  «Східні» кухні вважаються зоною стихії дерева. Основним кольором для цієї зони вважається зелений колір. Світлий жовтий і коричневий буде непогано поєднуватися з зеленим. Ідеальними аксесуарами будуть живі квіти і рослини.

  Кутові сектори кухонь володіють наступними стихіями:

  • Південно-східний кут – це дерев’яна стихія.
  • Південно-західний – це земляна стихія.
  • Північно-східний – це також земляна стихія.
  • Північно-західний – це металева стихія.

  Природний денне світло здавна був головним джерелом життєвої енергії (енергія Ци), тому подбайте про хороше природному освітленні. Штори і фіранки не повинні перешкоджати проникненню у кухню сонячного світла. Практично половина кухонь у всьому світі розташована не на сонячній стороні будинку. У цьому випадку можна оснастити її штучним освітленням, але так, щоб воно було яскравим, але не засліплювало очі.

  Несприятливі кольору

  Враховуючи те, що для кожної зони є своя стихія і певний колір для неї, не влаштовуйте кухню в протилежних кольорах. Наприклад:

  • Так, як південна зона вважається стихією вогню, то в ній неприйнятно використовувати кольори, які асоціюються з водою, тобто синій, блакитний і навіть чорний колір.
  • Північну зону можуть зіпсувати «агресивні» відтінки.
  • Східну зону (стихію дерева) приглушують металеві відтінки. Навіть ніжки стільців, меблеві ручки хромовані підставки можуть стати забороненими для цієї зони.
  • Західну зону (стихію металу) не приглушувати дерев’яними елементами декору і подібними кольорами.

  Так, як західна сторона сітки Ба Гуа відповідає за любов і благополуччя в сімейних відносинах, то нехтувати порадами фен шуй в цих кухнях не варто.

  Правильний підбір кольору для кухні по фен шуй з допомогою сітки Ба Гуа

  Перенасичення в кухні металу та подібних відтінків робить приміщення холодним і може навіть викликати негативні емоції. З деревом і подібними кольорами теж треба бути обережним, бо надлишок цього кольору перетворить кухню в манірне приміщення і може створити похмуру атмосферу. Поєднувати дерево і метал теж не рекомендується, тому що між ними може бути кольоровою конфлікт.

  Меблі по фен-шую

  Щоб у вашій родині панувало взаєморозуміння, то краще обзавестися круглим або овальним столом. З найдавніших часів коло вважався символом сонця і об’єднання. Та й за таким столом всі домочадці будуть відчувати себе комфортніше і затишніше.

  Правильний підбір кольору для кухні по фен шуй з допомогою сітки Ба Гуа

  Намагайтеся не мати дуже великі люстри в кухні над головою. Взагалі занадто великі предмети інтер’єру краще не купувати. Мінімалізм і невелика меблі дуже підходять для кухні по фен шую.

  Пам’ятайте, щоб мінімізувати боротьбу вогню і води на кухні, потрібно між плитою і раковиною розташувати тумбочку або стіл в зеленому кольорі. Несумісне близьке розташування плити і холодильника або морозильної камери. Точно також не рекомендується ставити поряд з холодильником хлібопічка і все те, що випромінює тепло.

  Для кухні по фен шую дуже важливо вільний, порожній простір. І навіть якщо у вас малогабаритна кухонька, постарайтеся зробити так, щоб ви змогли вільно ходити по цьому приміщенню і безперешкодно підходити до плити, робочих поверхонь, столу, холодильника та інших меблів. Робочу поверхню намагайтеся максимально спустошувати, сховавши всі ємності з сипучими, терки та інший посуд в шафи і тумбочки.

  Правильний підбір кольору для кухні по фен шуй з допомогою сітки Ба Гуа

  Якщо ви з максимальною точністю правильно оформіть колір кухні по фен шуй, але в ній буде несправна сантехніка, брудна або пошкоджена (тріснутий) посуд, то ніякої користі підбір кольорів вам не принесе. Головним вимога фен шую є чистота і максимальний простір.