Ремонт кухні в хрущовці

Зміст статті:

 • Визначаємо обсяг майбутніх ремонтних робіт
 • Планування кухні хрущовки
 • Загальна концепція ремонту
 • Фото хрущовки після ремонту
 • Обладнання та меблювання кухні хрущовки
 • Підлогове покриття та оздоблення стелі як важливий елемент декору

Одного разу раптом приходить розуміння, що Ваша маленька кухня потребує ремонту. Нова побутова техніка не вписується в колишній спосіб, слабка електропроводка викликає побоювання, освітлення перестало влаштовувати, покриття на підлозі кухні вимагає заміни, мийка і плита морально застаріли ? причин для ремонту може виявитися багато. Коли і як зробити ремонт маленької кухні тільки своїми силами? Чи, можливо, варто запросити досвідчених майстрів? Все залежить від обсягу та складності майбутнього ремонту.

Визначаємо обсяг майбутніх ремонтних робіт

Ми розглянемо тут питання, що зачіпають ремонт кухні в хрущовці. Перш за все, слід правильно оцінити майбутні роботи, ступінь їх складності і важливості, вирішити для себе, що потребує ремонту, а що слід замінити. Для цього потрібно скласти план майбутнього ремонту. Що належить з’ясувати перед початком ремонтних робіт?

  • Насамперед, потрібно визначити загальну концепцію ремонту ? яким бачиться дизайн відремонтованої кухні. Можна скористатися спеціальними програмами для 3D-моделювання або просто намалювати на аркуші паперу план розміщення меблів та обладнання.

Ремонт кухні в хрущовці

  • Належить вирішити, яке кухонне обладнання буде окремо стоять, а яке ? вбудовуваним, і меблі вибирати відповідну. Для маленької кухні її краще виготовити на замовлення, щоб не пропало жодного сантиметра корисної площі.
  • Потрібно підрахувати сумарну потужність встановлюваних електроприладів і на підставі цих розрахунків визначити, чи потрібно міняти електропроводку або залишити стару. Пам’ятаєте, в часи будівництва таких будинків застосовувалися інші матеріали і технології, зараз неактуальні.
  • При виборі майбутнього підлогового покриття слід врахувати, наскільки гармонійно впишуться в загальний дизайн кухні фактура і колір покриття. Зокрема, достаток в спеціалізованих магазинах відповідних товарів дозволяє вибрати недорогу і практичну керамічну плитку.
  • Колір стін створює не тільки настрій, але і зорово сприйманий об’єм кухні. Світлі тони візуально розширюють простір, і кухня виглядає просторіше. Миються або панорамні шпалери, шпалери під фарбування ? великий простір для вибору.

 

 • Стінне покриття над робочою зоною, плитою і миттям бажано виконати облицювальною плиткою, спорудивши так званий фартух. Це і практично, і красиво. Навісні шафки прекрасно доповнять інтер’єр кухні, особливо якщо їх колірне рішення буде гармоніювати з кольором плитки.
 • Візуально розширити межі кухонного простору можна, змінивши конфігурацію двері або зовсім її прибравши. Наприклад, зробивши двері розсувного або влаштувавши на її місці красиву арку. Продовживши підлогове покриття за межі кухні (уклавши його в коридорі), також можна візуально збільшити кухонну площу.
 • Велике значення в загальному дизайні кухні набуває оздоблення стелі. Біла або трохи голубувата водоемульсійна фарба додасть кухні класичний вид. Красиві шпалери, що миються, на стелі можуть забезпечити більшу ступінь комфорту і затишку. Підвісна стеля не менш красивий і більш практичний.

 

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Планування кухні хрущовки

При плануванні важливо звернути увагу на всі нюанси, тому що ремонт кухні в хрущовці має свої особливості. Доводиться враховувати не тільки кожен вільний сантиметр площі, але і ступінь зношеності комунікацій, і слабку тягу у витяжці, і не дуже зручну підведення води та газу.

Якщо меблі в житловій кімнаті нескладно пересунути, і не раз, в інше місце, то кухонне обладнання просто так не посунути. Мийка «прив’язана» до водопроводу, газова плита ? до газопроводу, холодильник і мікрохвильова піч ? до розеток.

Щоб не перебудовувати все до основи, потрібно правильно вибрати довжину газового шланга, гнучкої підводки води для миття та побутової техніки, визначити оптимальне місце для примусової вентиляції. Допоможуть правильно зробити ремонт маленької кухні фото різних варіантів кухні після ремонту.

Загальна концепція ремонту

При складанні плану майбутнього устрою кухні слід покладатися переважно на власні матеріальні можливості і смак. Якщо передбачається використовувати вже наявне кухонне обладнання, потрібно продумати варіанти його нового розташування. Так, мікрохвильовку можна закріпити на вільній стіні на кронштейнах, обідній стіл зробити або відкидним, або складним.

Не надто високий холодильник можна помістити на підставку, всередині якої влаштовується висувний ящик для рідко використовуваних кухонного приладдя. Підвіконня раціонально використовувати в якості додаткового столика, якщо при монтажі нового вікна зробити його трохи ширше. Таких маленьких секретів існує безліч ? природна кмітливість Вам в допомогу. І питання про те, як зробити ремонт маленької кухні без особливих проблем, не повинна Вас бентежити.

Фото хрущовки після ремонту

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Ремонт кухні в хрущовці

Обладнання та меблювання кухні хрущовки

Для вивільнення частини простору часто використовується вбудований обладнання: МІКРОХВИЛЬОВА піч, мийка, газова варильна поверхня (причому без духовки ? випікати і готувати можна в мікрохвильовій печі з грилем), посудомийна і пральна машини. Подовжувачами для потужних споживачів типу електрочайника користуватися не слід. Такі пристрої треба розташовувати поблизу розеток.

Витяжку над конфорками бажано забезпечити окремим вимикачем, розташувавши його поруч з вимикачем (АП) електроплити. Над робочою поверхнею досить багато місця для навісних шафок, там же можна закріпити рейлінг для кухонного приладдя і магнітну смужку для ножів.

Меблі для обідньої зони повинна гармонійно вписатися в інтер’єр кухні, тому колір і фактура столика, шафок і інших потрібних предметів кухонного вжитку мають велике значення. В умовах маленької кухні для візуального збільшення об’єму переважно світлі пастельні тони.

Ремонт кухні в хрущовці

Підлогове покриття та оздоблення стелі як важливий елемент декору

Вибрати кращі по співвідношенню ціна-якість підлогове покриття зараз не складає труднощів ? спеціалізовані магазини надають прайс-листи з докладними описами товарів. Лінолеум в даний час виходить з моди, хоча залишається ще затребуваним продуктом, в основному із-за достатньо низьких цін, але вже з’явилася гідна заміна ? мармолеум, більш екологічний і якісний.

Ламінат також хороший для підлогового покриття в кухні, асортимент його в магазинах досить широкий і різноманітний.

Керамічна плитка на кухонній підлозі, особливо з красивим малюнком або цікавим орнаментом, виглядає більш привабливо і служить набагато довше будь-якого іншого покриття. А якщо на кухонний підлогу укласти невеликий красивий килим, хоча б в обідній зоні, ефект вийде приголомшливий!

Підвісна стеля в кухні виглядає дуже вражаюче, до того ж він надійний і не боїться протікання зверху. Маючи таку стелю можна влаштувати якісне і приємне для очей зонований освітлення. Відпадає необхідність у влаштуванні світильників в робочій зоні і над мийкою, до того ж освітлення можна зробити регулюються, з включенням окремих груп і з різними ефектами типу «нічного зоряного неба».

Окремо хочеться сказати про приблизну вартість робіт з ремонту маленької кухні. Враховуючи достаток і широкий вибір комплектуючих та будівельних матеріалів в магазинах, можна значно заощадити на загальній вартості ремонту, вибравши не найдорожчі з них. Звичайно, важко назвати точні цифри, але орієнтуватися потрібно на вартість безпосередньо ремонтних робіт в ціновому діапазоні 20-25 тисяч рублів. Якщо частина робіт виконати самостійно, ці цифри можна значно зменшити.