Ремонт стелі на кухні: 7 можливих варіантів

Зміст статті:

  • Побілка
  • Гіпсокартон (вологостійкий)
  • Чим обшити стелю на кухні крім гирсокартона?
  • Ще кілька варіантів

Якщо мова заходить про ремонт стелі на кухні, в голові починає виникати цілий ряд питань. А все тому, що дизайн нашої кухні повинен бути не тільки практичним, функціональним, але і естетичним. Адже в кухні ми готуємо кулінарні шедеври, збираємося всією сім’єю за обіднім столом і влаштуємо дружні посиденьки. Також вибір оздоблювального матеріалу ускладнюється і особливостями приміщення: температурні перепади, безліч забруднень, підвищений рівень вологості.

Чим обробити стелю на кухні, щоб дотримати всі вищезгадані нюанси? Досвідчені будівельники виділяють такі види декору: натяжні стелі, рейкові системи, пластик, гіпсокартон, шпалери, фарбування або побілка.

Побілка

Найбільш економічний і традиційний матеріал для багатьох це побілка, проводиться він з крейди, вапна. До переваг даного методу варто віднести покращений повітрообмін, за рахунок високої пористості матеріалу і простоту виконання робіт своїми руками.

Але, такий спосіб найбільш неприйнятний для обробки стелі в кухні, адже він не стійкий до перепадів температур, вологості. Плюс до цього таку поверхню неможливо очистити від забруднень, так як з жирними плямами, кіптявою відмиється і саме покриття.

Більш підходящий варіант це фарбування. Ви також можете нанести фарбу самостійно, але таку поверхню, на відміну від побіленої, можна вимити, і вона більш стійка до вологості. Недоліками методу є недовговічність, можливість відшарування шару, з часом білий колір починає тьмяніти.

А якщо обклеїти стелю шпалерами? Теж допустимий варіант обробки. Він недорогий, дозволяє провести у разі необхідності локальний ремонт. Шпалери піддаються вологого прибирання, але от від гарячого повітря стики можуть розійтися або деформуватися. Чим поклеїти стеля на кухні краще? Оптимальним варіантом стануть шпалери з вінілу, їх можна мити навіть мильним розчином, а значить, ви зможете видалити будь-які забруднення.

Гіпсокартон (вологостійкий)

Ремонт стелі на кухні: 7 можливих варіантів

Дуже вигідне рішення. Цей матеріал дозволяє звести багаторівневі конструкції, комбіновані, використовувати різноманітні види декору, освітлення. Полоток з гіпрока володіє рядом переваг:

  • швидкість монтажу;
  • доступна вартість;
  • дозволяє приховати інженерні комунікації, дефекти на поверхні;
  • цей матеріал стійкий до різних впливів, відрізняється високою міцністю;
  • в якості фінішної обробки можна використовувати декоративну шпаклівку, плитку, фарбу, шпалери і т. д.

Головне довірити установку гіпсокартонної конструкції професіоналам, і тоді стеля буде зберігати свій первісний вигляд багато років.

Чим обшити стелю на кухні крім гирсокартона?

Наприклад, пластиком. Для цього потрібно вагонка (безшовна або шовна) і герметик, який використовується для обробки стиків. Така стеля практичний, доступний і простий в установці. Головною перевагою такої обробки є можливість проведення локального ремонту, довговічність.

Ремонт стелі на кухні: 7 можливих варіантів

До недоліків варто віднести часту прибирання, адже скупчення великої шару кіптяви, жиру дуже важко відмити. Для очищення поверхні слід використовувати очищаючі засоби на гелевій основі.

Ще кілька варіантів

Це рейковий і натяжна стеля. З допомогою ламелей (рейок) можна створювати різні поверхні: матові, металізовані, з закритими або відкритими швами. Більшою надійність відрізняються алюмінієві ламелі.

Різноманітністю дизайну порадують і натяжні стелі. Плюс цей варіант обробки будівельники називають ідеальним. Він не вимагає особливого догляду, стійкий до вологи, нагрівання, довговічний, приховує будь-які дефекти, нерівності, комунікації. Але, для міцності конструкції монтаж слід довірити фахівцям.

Ремонт стелі на кухні: 7 можливих варіантів

Ефектності вашої стелі додасть комбінування – поєднання декількох способів обробки. Це дозволить створити унікальний інтер’єр або зонувати окремі зони.