Розміщення посудомийки на кухні: складно, але можливо

Зміст статті:

 • Придивляємося до посудомийній машині
 • Як правильно розмістити посудомийку?
 • Кілька корисних порад по установці посудомийки

Здавалося б, ще зовсім недавно ми не думали ні про яку побутової техніки, крім, хіба що, пилососів і звичайних пральних машин, в яких практично всі операції потрібно було виконувати вручну. Однак сьогодні, багато хто з нас вже сильно звикли до комфорту – з’явилися пральні машини-автомати, миючі пилососи, мікрохвильові печі, кухонні комбайни – майстри на всі руки, розумні холодильники та ін.

Розміщення посудомийки на кухні: складно, але можливо

Одним з найбільш бажаних приладів на кухні (хоча багато хто в цьому відкрито не визнаються) є маловідомий звір під назвою посудомийна машина. Якщо у когось із знайомих присутній посудомийна машина в кухонному гарнітурі, таких людей багато позаочі називають «буржуями», а самі показово заявляють про те, що перемити весь посуд вручну не тільки легше легкого, але ще й почесно.

Придивляємося до посудомийній машині

Насправді, звичайно ж, коли люди сміливо вигукують бравурні заяви з приводу правильності миття посуду руками, вони, у переважній своїй більшості, просто кривлять душею, почасти заздрячи щасливим власникам посудомийних машин. І тут, як не дивно, фінансова сторона проблеми далеко не завжди стоїть на першому плані, тим більше, що ціни на таку техніку значно знизилися і вона стала по кишені великій кількості людей.

Розміщення посудомийки на кухні: складно, але можливо

Адже коли у господарів всерйоз заходить мова про доцільність покупки такого апарату, в першу чергу вони обговорюють, де на кухні розмістити посудомийну машину. Для багатьох сімей це стає справжнім каменем спотикання – житлоплоща не так велика, щоб можна було без проблем вирішити питання «куди поставити посудомийну машину на кухні?» на цих квадратах.

Розміщення посудомийки на кухні: складно, але можливо

Саме тому, відразу ж піднімається питання про те, якою повинна бути посудомийна машина. Моделей на ринку зараз існує безліч, тому є, з чого вибрати. Виробники намагаються з усіх сил, щоб догодити всім потенційним покупцям, і головною своєю турботою вони бачать зменшення габаритних розмірів техніки, при збереженні того ж об’єму завантаженої посуди і функціональності.

Зрозуміло, також дуже важливо і те, як ця машина впишеться в загальний дизайн кімнати, в якій вона буде експлуатуватися.

Як правильно розмістити посудомийку?

Звичайно, ідеальним варіантом можна назвати той, при якому посудомийна машина купується ще тоді, коли в оселі йдуть ремонтні роботи. Спочатку господарі вирішують, де буде знаходитися машина і вже в залежності від прийнятого рішення, визначаються з тим, яка вона буде. Якщо машина буде стояти окремо, то до неї автоматично будуть пред’являтися певні вимоги, зокрема, буде дуже важливий її дизайн. Якщо вся кухня витримана в світлих тонах, буде трохи дивно побачити «темна пляма» у вигляді посудомийки.

Якщо ж машина буде знаходитися всередині кухонних меблів, тоді її зовнішній вигляд абсолютно неважливий, і на перший план виходять функціональність і економічність. Розташування машини буде сильно залежати від розмірів кухні. У багатьох випадках, кутові кухні з посудомийній машиною будуть більш ніж правильним рішенням.

Розміщення посудомийки на кухні: складно, але можливо

Власне, виробники передбачили 3 варіанти апаратів, точніше, їх фасадів:

 • Коли машина повністю ховається в надрах кухонних меблів, з її фасадом особливо не «заморочуються», роблячи все гранично просто, без надмірностей.
 • У другому випадку, коли фасад апарату прихований частково, а органи управління виставлені на огляд, природно, панель управління роблять привабливою зовні.
 • Третій варіант – повністю відкритий фасад: такі апарати найчастіше мають досить «породистого» зовнішність, оскільки будуть невід’ємною частиною дизайну приміщення, вони і коштують трохи дорожче звичайних.
 • У випадку з приміщенням посудомийній всередину кухонного гарнітура, слід відразу ж передбачити кухонний шафа під посудомийну машину. Крім того, відразу ж потрібно ретельно продумати всю систему комунікацій – машині знадобляться подача води і каналізаційний стік. Всі труби можна заздалегідь підвести в потрібне місце, після закінчення ремонту машину потрібно буде лише підключити до них і починати нею користуватися.

  Розміщення посудомийки на кухні: складно, але можливо

  Все буде набагато складніше, якщо ремонт давно зроблений, новий протягом найближчих 10 років не намічається, а кухонний гарнітур не мав на увазі розміщення складного побутового приладу. Варіантів вирішення даної проблеми не так вже й багато: господарям доведеться або купувати новий кухонний гарнітур, в якому буде передбачено місце під посудомийку, або доводити до розуму те, що є в наявності. Звичайно ж, це буде кілька клопітно: посудомийна машина в кухонному гарнітурі повинна бути розміщена і підключена за певними правилами. Тобто, мало того, що потрібно буде виводити для неї додаткові комунікаційні лінії, її також доведеться правильно і грамотно розмістити і встановити.

 • Для початку, не варто встановлювати посудомийну машину в безпосередній близькості від духової шафи або плити. Незважаючи на те, що такі побутові прилади мають захисний теплоізоляційний шар, який повинен запобігти нагріванню стоїть поруч посудомийки, насправді все відбувається трохи інакше: надлишок тепла все одно буде впливати на посудомийну машину, що може негативно позначитися на її гумових ущільнювачах, а ще гірше, на електроніці. Саме з цієї причини багато виробники настійно рекомендують робити відстань між цими двома приладами не менше 15 см. А ще краще – 40 см, тобто один вузький кухонний шафа.
 • Не рекомендується також установка посудомийки в крайній шафка. У цьому випадку, апарат буде закріплений тільки з одного боку, оскільки з іншого боку кріпити його, по суті, буде не до чого. Для нормальної ж експлуатації посудомийки, вона повинна бути добре закріплена з двох сторін. Це можливо тільки в разі наявності двох жорстко закріплених ящиків з обох сторін.
 • При прийнятті рішення, куди поставити посудомийну машину на кухні, слід також пам’ятати, що, незважаючи на те, що багато махають рукою на проблеми зручності, згодом все ж чимало про це шкодують: для роботи машини потрібні різні миючі засоби, і вони повинні бути під рукою. Це означає, що краще розташовувати машину недалеко від мийки, де всі ці кошти зазвичай і зберігаються. Точно так само не варто і далеко прибирати посудомийку від ящиків з посудом – далеко носити чистий посуд, теж приємного мало.
 • Кілька корисних порад по установці посудомийки

  Якщо господарі вирішили встановити посудомийку своїми силами (тим більше, що багато хто хотів би заощадити, а установка може чимало спустошити сімейний бюджет), їм не варто нехтувати деякими корисними порадами, що стосуються установки:

  • Розміщувати посудомийку як можна ближче до миття слід не тільки з міркувань зручності – напевно з допомогою пари-трійки розгалужувачів і перехідників вдасться приєднати її до тих же комунікацій, на яких «сидить» кухонна раковина.
  • Не варто проводити розетку для посудомийної машини за нею: це звичайно, матиме якийсь візуальний ефект, однак, якщо потрібно буде вимкнути машину, така процедура може стати причиною нервового зриву.
  • Розетку для посудомийки слід вибрати з наявністю заземлення.
  • Перед експлуатацією, апарат обов’язково треба буде вирівняти по рівню.

  Розміщення посудомийки на кухні: складно, але можливо

  До початку експлуатації машини, звичайно ж, потрібно також уважно ознайомитися з інструкцією, навіть тим людям, які «все знають» – у ній можуть міститися вельми корисні відомості, від яких буде залежати безпечне і довготривале співробітництво з корисним приладом.