Розсувні столи для кухні – особливості та види

Зміст статті:

  • Велика кількість різновидів
  • Скло – неймовірно красиво і надійно
  • Перевага залишається за круглими столами

У кухні найважливіше – це простір, функціональність, ергономічність кожного елемента. Кухонний стіл є, мабуть, головним з таких предметів. Від його краси, зручності залежить наше обідній настрій. Найбільш ергономічними по праву вважаються розсувні столи для кухні. Ці моделі суттєво економлять простір, мають стильний дизайн і легким рухом руки дозволяють збільшити корисну поверхню в два і більше разів.

Велика кількість різновидів

Сьогодні дизайнери розробили безліч стильних конструкцій цього виду кухонних меблів. Вони відмінні як по використовуваних матеріалів, форм, так і способом їх оформлення. Бувають прямокутні, квадратні, овальні, круглі, асиметричні, столи з неправильною геометричною формою або з округленими краями.

Розсувні столи для кухні – особливості та види

Сучасний розсувний стіл на кухню зазнав сильних змін. Його конструкція стала набагато компактніші, а розсовується він легким дотиком руки. Корисна площа столу збільшується кількома способами:

  • за рахунок висувних елементів;
  • за допомогою встановленої у середині конструкції стільниці.

Різноманітність торкнулося не тільки форм, але й матеріалів для виготовлення. Вони конкурують між собою по ціновій політиці, довговічності, надійності, красі. Для виробництва може бути використаний масив малазійського дерева – гевеї, МДФ з облицюванням з шпону дуба або бука, ДСП. Все частіше в сучасних інтер’єрах кухні зустрічаються скляні столи.

Скло – неймовірно красиво і надійно

У дизайні інтер’єрів грунтовно вкоренилися стилі хай-тек, модерн. Тому виробники кухонних меблів докладають максимум зусиль, щоб зробити свої моделі найбільш практичними. Сьогодні розсувними сталі і скляні столи. Це рішення ніяк не вплинуло на міцність конструкції, зате додало краси і ергономічності.

Розсувні столи для кухні – особливості та види

Додаткові вставки, що збільшують корисну площу столу, як і самі стільниці бувають дзеркальними, матовими. Оформити їх можна як в однаковій кольоровій гамі, так і у більш контрастною, що додасть дизайну розкоші.

Безумовно скляні столи виглядають набагато ефектніше, правда, і коштують відповідно.

Перевага залишається за круглими столами

Головна зручність столу круглої форми полягає у відсутності кутів. Така форма дозволяється розмітити набагато більше гостей за святковим столом навіть без розкладання. Особливо вигідно круглий стіл, оснащений однією стійкою, виглядає в кухнях невеликих габаритів.

Схема розкладання в залежності від конструкції буває декількох типів. У разі розкладання столу за рахунок вставок, захованих у середині конструкції, корисна поверхня набуває більш овальні форми. Найчастіше ці елементи мають ширину 0,3 – 0,4 м.

В столах зазначеного типу застосовується і розсувний механізм стільниці. Вона розкривається на чотири частини, після чого в утворилося простір встановлюються додаткові панелі. Така система збільшує діаметр, але залишає стіл і раніше круглим.

Розсувні столи для кухні – особливості та види

Будь-яка модель випускається як в якості окремого елемента кухонного інтер’єру, так і в комплекті з іншим гарнітуром. Наприклад, ви можете придбати готовий кухонний куточок з розсувним столом або розсувний стіл, додатково укомплектований табуретками.

Віддаючи переваги готових наборів, а не індивідуальним замовленням, ви не обмежуєте себе в дизайні, формах, розмірах. Сьогодні асортимент готової продукції представлений неймовірно велике, і вам більше не потрібно «винаходити велосипед». Розсувний стіл будь-якої форми – це комфорт, зручність і приголомшлива економія простору.