Рулонні штори в інтер’єрі кухні: різновиди, особливості, переваги

Зміст статті:

 • Особливості рольштори
 • Переваги рольштори
 • Різновиди рольштори
 • Купівля рольштори

Рулонні штори (або рольштори ролети) – гібрид коротких фіранок і горизонтальних жалюзі. Саме цього різновиду штор найчастіше віддають перевагу городяни при оформленні своїх кухонь.

Особливості рольштори

Уявіть собі відріз полотна, яка закриває вікно в «робочому» стані і перебуває згорнутим в компактний рулон в стані «неробочому». Ось це і є рулонні штори – одна з останніх дизайнерських напрацювань у сфері оформлення вікон.

На виготовлення рольштори йдуть тканини з різноманітною фактурою, різного кольору і різної світлопроникності. Це може бути як штучні поліестер і нейлон, так і натуральні льон, бавовник і джут.

Рулонні штори в інтерєрі кухні: різновиди, особливості, переваги

Кухонні варіанти завіс піддаються спеціальній обробці – просочення водовідштовхувальними і пилозахисними складами. А найбільш дорогі і якісні з них можуть мати ще й просочення, підвищують жаростійкість, і борються з мікробами (антибактеріальні).

Забарвлюються рулонні штори на кухню особливими – світлостійким – фарбами. Такі фарби залишаються яскравими протягом усього терміну служби завіс.

Як здійснюється монтаж ролет? Дуже просто. Вісь з намотаним полотном кріпиться прямо на віконну раму (пластикову або дерев’яну), над склом.

Рулонні штори в інтерєрі кухні: різновиди, особливості, переваги

Тепер про те, як «керуються» рольштори. Крім осі і власне полотна в їх конструкцію входить ланцюговий механізм з фіксатором. Він і відповідає за розгортання/збирання/фіксацію тканини на певному рівні. Ланцюжок може розташовуватися ліворуч від полотна, так і праворуч від нього.

Деякі моделі ролет мають автоматичне керування. Самі «розумні» з них комплектуються таймером, набором датчиків (світла, вітру, руху) і пультом.

Рулонні штори в інтерєрі кухні: різновиди, особливості, переваги  Рулонні штори в інтерєрі кухні: різновиди, особливості, переваги

Переваги рольштори

Варіантів оформлення кухонних вікон насправді не так вже й багато. Горизонтальні і вертикальні жалюзі, звичайні завіски і рулонні короткі штори – ось і весь вибір. Якому з варіантів віддати перевагу? Скажемо відразу: рулонні штори в інтер’єрі кухні – найкращі.

Судіть самі: горизонтальні жалюзі збирають пил, вертикальні мають надто «офісної» та «офіційною» зовнішністю, звичайні завіски швидко брудняться… Не мають нарікань тільки рольштори. Основні їх переваги:

 • Компактність. Рольштори не перешкоджають встановленню меблів поблизу вікна і залишають вільним підвіконня.
 • Гігієнічність. На штори цього типу не сідає пил, на них не осідає кухонні бруд. Вони легкі в догляді і невибагливі.
 • Зручність експлуатації. Ролети надзвичайно зручні і ергономічні. Щоб відкрити вікно, потрібно потягнути за ланцюжок. Це ж потрібно зробити, щоб закрити вікно.
 • Естетичність. Дизайнерський потенціал рольштори величезний. Випускається безліч різновидів цього продукту плюс ви завжди можете замовити штори за своїм власним, індивідуальним, проекту.

Різновиди рольштори

Ролети поділяються на:

 • відкриті;
 • закриті.

Єдине, що відрізняє другі (закриті) штори від перших (відкритих) – наявність короби (чохла або касети). В останній ховається вісь для намотування полотна. Короб виготовляється з пластика або алюмінію. Його функція двояка: захист тканини від пилу і прикраса вікна. Грамотно підібраний чохол не тільки створює перешкоду пилу і бруду, але ще і є елементом декору і робить конструкцію ролет ще більш привабливою.

Рулонні штори в інтерєрі кухні: різновиди, особливості, переваги

Ще одна класифікація рольштори поділяє їх на:

 • декоративні;
 • захисні;
 • захисно-декоративні.

Перші – декоративні – служать виключно для прикраси вікна. Другі – захисні – оберігають приміщення від сонячного світла. Треті – захисно-декоративні – об’єднують в собі функціонал тих і інших.

За способом фіксації ролети бувають:

 • свободновисящими;
 • з фіксацією по краях.

Вільнозвисаючі полотна не мають бічних напрямних, тому їх нижній край часто забезпечується декоративною обробкою – кистями, бахромою і ін. Такі ролети незамінні при формуванні класичного інтер’єру кухні.

Купівля рольштори

Перш ніж купити або замовити рулонні штори на кухню, необхідно виміряти вікно – зняти мірки. Як правило, для цього запрошується спеціаліст – замірник. Але якщо ви хочете заощадити на його послугах, то можете зробити всі вимірювальні заходи самостійно. Отже, вимірюванню підлягають:

 • висота і ширина вікна;
 • висота і ширина кожної з віконних стулок;
 • ширина штапиків;
 • висота і ширина кожного з скла;
 • відстань між ручками і склом.

Маючи на руках всі розміри, можна сміливо йти в магазин або фірму, що надає послугу з виготовлення ролет.

Але перш ніж сформувати замовлення або зробити покупку, доведеться визначитися із забарвленням. Який дизайн рулонних штор на кухні краще? Безумовно, той, який підходить вашій кухні.

Яких тільки рулонних штор не випускають сучасні виробники! Штори з нанесеним малюнком і фотопринт, рулонні штори з бахромою та китицями, экошторы «під бамбук» і «під дерево», спеціалізовані, що підходять для вологих приміщень, полотна з ПВХ-покриттям… Для будь-якої кухні і будь-якого інтер’єру може бути підібрано своє, оригінальне і практичне рішення.

Рулонні штори в інтерєрі кухні: різновиди, особливості, переваги

На замітку: рольштори застосовуються як самостійно, так і в комбінації з традиційною гардиною або тканинними фіранками. Для пошиття останніх зазвичай застосовуються матеріали, які підходять по стилю і структурі до полотна рулонних штор.

І наостанок трохи порад по догляду за ролетами:

 • не замочуйте рулонне полотно, рольшторам підходить тільки суха чистка;
 • для видалення плям використовуйте нейтральний порошок і губку;
 • не застосовуйте розчинники.

Доглядайте за рольшторамі правильно, і вони послужать вам добру службу! Ви ніколи не пошкодуєте, що з усіх різновидів кухонних штор вибрали штори рулонні.