Що краще, дизайн кухні п44т з еркером чи без?

Зміст статті:

 • Чим цікаві еркери
 • Два варіанти, одне рішення
 • А як потягнути дизайн кухні в п44т?
 • Ролі еркера в дизайні кухні п44т

Поки будували, помітили, що біля будинків серії П-44 достатньо недоліків, з якими рішуче боролися і побороли. Наступна будівельна модифікація — серія П-44Т, не ідеальна, але не позбавлена певних переваг. І одне з них — наявність еркера, додаткової площі-простору, що наш практичний народ по натхненню від професійних дизайнерів перетворює в зручні і затишні приміщення (докладніше про еркерах і їх дизайні читайте тут).

«Зайві» метри — часто причина для попередньої радості, плавно переходить в наступну головний біль: де і як їх обіграти, органічно вписавши в дизайн кухні п44т з еркером?

Чим цікаві еркери

 • По-перше, квартири стали реально світліше за рахунок великої площі еркерних вікон, а природне світло, природно, дуже приємний і корисний.

Що краще, дизайн кухні п44т з еркером чи без?

 • По-друге, опалення не постраждало, так як самі вікна ставлять відмінної якості (металопластикові зі склопакетом) а стіни мають додатковий внутрішній утеплювач.
 • І, по-третє, за рахунок еркерів зовнішній вигляд будівлі став набагато привабливіше.

Серія будинків П-44Т також цікава тим, що в них немає жорсткої прив’язки кухні, тому можна вибрати і реалізувати один із варіантів, в яких дизайн кухні п44т буде подобатися вам більше всього. В цілому, в П-44Т все зводиться до двох варіантів:

 • робимо дизайн кухні п44т з еркером,
 • або створюємо дизайн кухні п44т без еркера.

У другому випадку доводиться поламати голову, у що перетворити еркер: в кабінет, бібліотеку, місце відпочинку або телеточку. А може і в щось ще? Наприклад, в спальню…

Що краще, дизайн кухні п44т з еркером чи без?

А от у першому фундаментальним питанням для вибору дизайну кухні П-44Т стає форма самого еркера: трикутна, трапецієподібна, овальна або абсолютно нестандартної форми.

Два варіанти, одне рішення

Сумно, що іноді еркер надзвичайно малий або має гостру трикутну форму, в цьому випадку робити з нього кухню — справа, приречене на провал, з такою геометрією буде дуже негарно і незручно на такій кухні. Але що, якщо еркер саме такий, а дуже хочеться мати кухню-еркер?

Ось два виходи: перший — махнувши на все рукою і засмутившись, вибрати дизайн кухні п44т без еркера і довести його до розуму, використовуючи еркер в інших цілях, що теж може бути непогано, а другий — застосувати будівельно-військову хитрість і все ж домогтися прийнятної конфігурації площі і реалізувати дизайн кухні п44т з еркером, але із застосуванням таких підходів:

1. Не пошкодувати коштів, щоб професійно підійти до справи, можливо, навіть найняти досвідченого в цих проектах дизайнера або фірму. Тоді вкладені не тільки в эркерную кухню, але і на всю квартиру гроші стануть стимулом для значно поліпшеного інтер’єру і будуть приносити радість.

Що краще, дизайн кухні п44т з еркером чи без?

2. Застосувати підхід масштабної перепланування, але без зміни несучих конструкцій. Повністю змінити функціональність простору внутрішнього блоку і застосувати його зонування фальш-колонами або великою барною стійкою.

Що краще, дизайн кухні п44т з еркером чи без?

Така геометрія дозволить візуально змінити конфігурацію еркера.

А як потягнути дизайн кухні в п44т?

Це не просто, але й не надто складно. Звичайно, простіше всього довірити розробку інтер’єру спецу, а потім поморочити йому голову і отримати на виході эркерную кухню-цукерку. Але можна і спростити і здешевити завдання, виконавши проектні та ремонтні роботи майже самостійно (деякі секрети є у іншій статті).

Частково вибір стилю і дизайну еркерний кухні можна підглянути на наочних фотографіях, що вже полегшує. І, звичайно, варто визначитися із загальною концепцією еркера — як використовувати його площа для кухні п44т з еркером і його малопомітні недоліки перетворити в наочні гідності. А подальшою організацією освітлення, розстановкою комунікацій та меблів завершити гармонійний архітектурний ансамбль.

Що краще, дизайн кухні п44т з еркером чи без?

Що краще, дизайн кухні п44т з еркером чи без?

Важливо! Не завадить заодно перевірити, наскільки тепло і сухо в еркері в дощове і саме зимовий час, щоб потім не було проблем з обробкою і меблями!

Ролі еркера в дизайні кухні п44т

Один і той же еркер, без зміни його форми, якщо все ж таки стає частиною дизайну кухні п44т, може бути задіяний абсолютно по-різному, наприклад:

 • Еркер повністю виділяється з загальної концепції дизайну квартири або кухні, будучи самостійним архітектурним елементом. Цей варіант продумується і планується найретельніше, але він і найефектніший з точки зору дизайну.
 • Еркер служить в якості частини кухні, але виділяється як окрема зона обробкою, меблями, барною стійкою, подіумом, освітленням перегородкою або фіранкою. У цьому випадку клопоту набагато менше.
 • Еркер стає невід’ємною частиною дизайну кухні п44т з еркером, фактично зливаючись з нею в монолітний і цілісний ансамбль, стаючи, по суті, гармонійним продовженням території кухні, задіяним відповідно.

Кілька спостережень на завершення

Меблі в кухні п44т краще замовити індивідуально, з урахуванням кутів поворотів. Так можна не тільки згладити складну геометрію, але і максимально вигідно обіграти кожен куточок, всі елементи площі.

Від розміру еркерних вікон буде залежати їх декор шторами (подумайте про рулонних шторах — прекрасний варіант):

 • Високий еркер з великими вікнами дозволить використовувати практично будь-яку, навіть химерну драпіровку.
 • Маленький еркер і такі ж вікна — місце для спокійних по відтінку римських штор або тюлю з хвилястими гардинами. Загалом, щоб світло було, а місце не з’їдалося.

Але все ж, простіше і симпатичніше виглядає дизайн кухні в п44т, якщо він не заявляє про себе голосно, як про головному приміщенні квартири, але і не перетворюється в сірий кут для покарань, як звичайний коридор.

Що краще, дизайн кухні п44т з еркером чи без?

У будь-якому випадку, кухня з еркером в п44т може стати затишним і гостинним приміщенням, де буде добре і господарям, і їх гостям.