Що об’єднує всі стилі кухонь і як створити свій стиль

Зміст статті:

  • Майже кантрі, але не кантрі
  • 1. Кухні Шале – витонченість грубості
  • 2. Слов’янський стиль кухні
  • 3. Мінімалізм, але по-японськи
  • 4. Ретро – дизайн на кухні
  • 5. Лофт – в полоні бетону, цегли і металу

Найпопулярніші і, мабуть, базисні варіанти оформлення інтер’єру кухні ми вже описали в статті «Стильний дизайн кухні», однак є й безліч інших, не менш цікавих стилістичних рішень. Безумовно, всі стилі кухонь не те, що описати, навіть перелічити неможливо, та й роздивлятися фото дизайну кухонь можна не годинами, а місяцями.

Але є особливо привабливі в художньому і практичному відношенні стилі кухонь, дивлячись на які наш відвідувач напевно почерпне цікаві «фішки» і вибрати готове рішення, або адаптувати сподобався варіант під свій індивідуальний смак.

Майже кантрі, але не кантрі

Хоча представлені нижче стилі споріднені стилю «кантрі»(для порівняння можете подивитися іншу статтю), все ж вони є повністю самостійними і самобутніми, розглянемо їх детальніше.

1. Кухні Шале – витонченість грубості

Продуманий європейський стиль альпійських територій, реалізація якого під силу досвідченому дизайнеру. Що притаманна цьому стилю?

  • З одного боку – мальовничість альпійського будиночка і його ненарочитая масивність і грубість.
  • З іншого – обгрунтованість та надійність всього інтер’єру та декору.
  • Затишок сільського особняка, поєднаний з елементами декору невеликого старовинного замку.
  • Можна назвати його подобою родового помістя.

Що обєднує всі стилі кухонь і як створити свій стиль

Можливо, що Шале буде виглядати дещо незавершеним у міських квартирах, але такий стиль кухні заміського будинку або фешенебельній дачі виглядає дивно гармонійно з будь-якої точки зору.
Шале – декор, освітлення та побутова техніка

На такій кухні як один з найпомітніших атрибутів – масивна люстра, під старовину, покрита патиною. В крайньому випадку – світильник з обрамленням з натурального «зістареного дерева або з грубої тканини (типу мішковини або хоста). У разі тканинного рішення – доповнюємо інтер’єр фіранками, рушниками, серветками на столі або іншими стильними предметами з такої ж або схожою тканини. Добре в декорі Шале виглядають чавун, мідь, кована сталь, камінь, але так, щоб все це виглядало старим і навіть пошарпаним.

Шале – це стиль, тому можна вільно використовувати сучасну техніку, але не білу або металік, а бежеву або у відтінках коричневого. До того ж, техніку можна і задрапірувати.

Але, облаштовуючи стиль кухні Шале, слід пам’ятати, що він може не подобатися своєю навмисною грубістю багатьом жінкам. Хоча, прикрасивши його фіранками та іншими декоративними штучками, можна трохи пом’якшити суворість. Що обєднує всі стилі кухонь і як створити свій стиль

Багато дизайнери з цієї причини йдуть і великі поступки: витончені потолковые балки, сучасні засоби і численні ажурні дрібнички.

2. Слов’янський стиль кухні

Національні традиції слов’янських народів, що склалися під впливом непростих кліматичних умов, отримали яскраве відображення в цьому стилі для кухні: ніякій химерності – цегла, колоди, фактурна штукатурка або побілка. Масивні дерев’яні мостини і красуня – російська піч.

Меблі – лише натурально-дерев’яна, начиння – переважно глина або кераміка. Варто забути про метал, тим більше – пластик! Все повинно дихати простотою і функціональністю: буфети і скрині – не просто прикраси, а корисний об’єм. Побутова техніка ховається за фасадами дерев’яних меблів, розписані квітами, птахами або іншими традиційними орнаментами.

Фіранки, серветки, рушники тощо – ситець, льон, текстиль ручної роботи, плетіння і мереживо. Посуд, що служить одночасно і прикрасою, – теж стилізована, вітаються горщики з рогачем, каструльки і інше.

Що обєднує всі стилі кухонь і як створити свій стиль

У центрі можна встановити старовинний самовар з фарфоровими чашками на мідному підносі. Нагадаємо, що декору не повинно бути багато, так як це кухня, а не сувенірна крамниця.

3. Мінімалізм, але по-японськи

Якщо ваш стиль кухні – японський мінімалізм, то він відмінно підходить під маленькі вітчизняні кухні, однак і на великих площах така простота залишає кухню світлою і просторою.

Центром композиції японської кухні стає єдина, унікальна і яскрава деталь, а все інше – покажчики на неї, як на досконалість. Любителям чистих ліній, що межують з аскетизмом, але при цьому цінителям практичності і функціональності варто вибрати цей стиль для своєї кухні. А якщо ви – любитель м’якого і достатнього чистого кольору, то японський інтер’єр порадує погляд природної колірної гамою, в основі якої трохи червоного і зеленого, доданого до головного світло-бежевого, білого або подібного відтінку.

Що обєднує всі стилі кухонь і як створити свій стиль

Меблі компактна, витончено-стримана, без зайвих прикрас і викрутасів. Фасади рівні, матові. Крім достатнього природного освітлення, можна додати м’який, бажано розподілений додаткове світло природного спектра (точкові або світлодіодні джерела). Для збереження світу добрі напівпрозорі одноколірні штори. Підходить будь-яка, навіть суперсучасна техніка строгих ліній. На маленькій кухні можна приховати фасадами.

Прикраси – традиційно-японські: бонсай, статуетки або гравюри, але їх має бути небагато. Посуд – японський сервіз, має схожі, але не однакові малюнки або орнаменти, відмінно виглядають набори для риби або для чайної церемонії. Японський стиль привабливий для тих, хто любить спокій, усамітнення і розмірене протягом життя. На японській кухні буде затишно, тепло і просторо.

4. Ретро – дизайн на кухні

Любителям оригінальності цей стиль однозначно доведеться по серцю, адже в ньому немає обмежень. Як таке можливо? Дуже просто – ретро, це все, що відноситься до кінця ХІХи до перших трьох чвертей XX століття. Хочеш – рок-н-рол 50-60-х, хочеш – джаз-кафе 40-х. Причому атмосферу створюють нехитрі пристосування і декор, які можна безкоштовно підглянути у фільмах тієї епохи. Спокійно готуємо своєрідний «коктейль» з меблів і декору, поліруємо поверхнею стін і відкритою проводкою під старовину, закінчуємо світильниками обраного часового проміжку. Найцікавішими стали стилі для кухні «ретро»:
· Кінець XIX століття — Вікторіанська епоха

Англійська, італійська або французька класика: мармур, дерево, метал і рукодільні ажурні кошики, серветки, килимки, скатертини.

Що обєднує всі стилі кухонь і як створити свій стиль
1930-х, 1940-х, 1950-е і т. д.

Меблі можна знайти за копійки і реставрувати самому або під замовлення. Стильних штучок – достаток на барахолках, в антикварних лавках і інших місцях, а також у магазинах. Так як очевидців залишилося небагато, то навіть комбінації цілком зійдуть» за вітру епох.

Що обєднує всі стилі кухонь і як створити свій стиль

Єдино, що слід зазначити, це сучасні меблі під старовину дешевше, так як професійна реставрація коштує дорого, та й вага сучасної набагато менше, а з покриттям патиною виглядає не гірше за свого предка.

5. Лофт – в полоні бетону, цегли і металу

Кухня стилю Лофт (докладніше в іншій статті) – залізобетонна логіка, обирана урбанистически налаштованими ризикованими натурами, завжди підкреслюють незалежність. Тут все епатажно, на межі фолу і шоку.

Лофт означає, зокрема, горище, причому горище артиста, художника і бунтаря. Щось на кшталт майстерні або студії.

Але на кухні чистий лофт малоймовірний, але стилізація – можлива. Наприклад, холодильник у вигляді телефонної будки або стіни – розшита цегляна кладка, сталеві іржаві труби, переплетені на одній стіні або бетонна, оздоблена крейдою, фарбою або графіті. Стиль кухні під лофт – поради зайві, але допомогу в пошуку натхнення служать фото для кухні, виконаної в цьому стилі.

Що обєднує всі стилі кухонь і як створити свій стиль
І це все?

Ні і ще раз ні! Ви можете використовувати «морський» стиль для вашої кухні, а можете пограти з різними стилями і приготувати дивовижний, по-справжньому свій стиль для кухні, щоб він радував вас і був зручним і затишним.