Що вибрати на підлогу в кухні — плитку або ламінат?

Зміст статті:

 • Кухонний підлогу з керамічної плитки
 • Ламіноване підлогове покриття для кухні
 • Оформлення комбінованих підлоги

Рішення про те, якими повинні бути підлога в кухні ламінат або плитка потребує попередньої оцінки того, які очікуються умови експлуатації покриття. Отже, сучасна кухня — це:

 • велика прохідність, адже в більшості квартир, кухня – це також і їдальня, а в деяких випадках ще і вітальня;
 • істотний рівень вологості, адже освіта водяної пари у великій кількості неминуче при митті посуду або процесах приготування їжі;
 • істотні коливання температури;
 • попадання на підлогу води — гарячої або холодної.

Слід також оцінювати і побажання споживачів, вибираючи, яким буде підлога плитка або ламінат. До таких належать:

 • привабливість, естетичність зовнішнього вигляду,
 • вологостійкість;
 • довговічність;
 • зносостійкість;
 • ударостійкість;
 • антибактеріальні властивості.

Отже, яке ж з популярних покриттів може відповідати всім цим вимогам?

Кухонний підлогу з керамічної плитки

Що вибрати на підлогу в кухні — плитку або ламінат?

Підлогова плитка вважається традиційним матеріалом для експлуатації в екстремальних мікрокліматичних умовах. До її переваг відносяться практичність, довговічність і зручність в експлуатації. Керамічна плитка відрізняється екологічністю, оскільки заснована на натуральних компонентах, а шкідливі домішки у її складі відсутні. Якщо ж ви ставите під главу кута міцність покриття, то неодмінно потрібен керамограніт.

Важливим є і дизайн такого покриття. Зокрема, ви можете вибрати контрастну чорно-білу «шахову дошку» або ж застосувати монохромний варіант оформлення, використовувати декоративні квіткові або візерункові вставки, віддати перевагу матовим або глянсовим поверхонь, а можете віддати перевагу структуровану імітацію деревини.

Втім, тільки ви самі зможете вибрати, що вам ближче естетично – підлогова плитка або ламінат для кухні. Тим більше, що кахель вважається більш холодним матеріалом (навіть візуально). Щоб вирішити проблему дискомфортності покриття, фахівці рекомендують монтувати під плитку систему «тепла підлога».

Може виникнути і ще один нюанс експлуатації такого покриття — якщо ви виберете для підлоги гладку плитку, то при попаданні на її поверхню води вона неодмінно стане слизькою. Щоб уникнути травмонебезпечності, в робочих зонах слід укладати спеціальні килимки.

Ламіноване підлогове покриття для кухні

Що вибрати на підлогу в кухні — плитку або ламінат?

Використання високоякісного ламінату комерційних класів експлуатації (32, 33, 34) в умовах сучасної кухні можна вважати більш ніж виправданим. Адже це багатошарове покриття, виконане за передовими технологіями, відрізняється, в першу чергу, зносостійкістю. Кожен з шарів ламінату надає покриттю в цілому певні властивості — від захисних до декоративних.

Крім того, ламінат на кухні — це затишно, привабливо і стильно. Адже таке популярне покриття та внаслідок величезної кількості декорів. Так, на сьогоднішній день ви можете вибрати імітацію цінних порід деревини, натурального каменю, керамічної плитки і навіть металу або шкіри рептилій. Крім того, популярністю користуються імітація палацового паркету або складні абстрактні орнаменти, правда, такий декор буде більш доречний в масштабних приміщеннях.

За допомогою ламінату може бути легко реалізована будь-яка структурна стилістика. Це може темний підлогу, оформлений в класичному стилі, вибілена деревина для приміщення в стилі мінімалізм, оригінально оформлені поверхні для техно-стилю або ж високоякісні структуровані імітації для кухні в дусі еко.

Висока естетичність таких поверхонь повною мірою доповнюється і їх прекрасними експлуатаційними якостями. Так, в числі достоїнств ламінованого підлогового покриття присутні:

 • екологічна чистота;
 • безпека, в тому числі істотне зниження ризику травматизму за слизьких поверхонь;
 • гіпоалергенність;
 • можливість використання матеріалу з протигрибковими і антистатичними добавками.

Утім, не можна однозначно визначити, яке покриття буде ідеальним для вашої кухні. Адже тут слід розглядати як практичні аспекти, так і питання ваших особистих переваг, сформульовані в дизайнерському проекті. Саме тому сьогодні все частіше зустрічаються комбіновані підлоги.

Оформлення комбінованих підлоги

Що вибрати на підлогу в кухні — плитку або ламінат?

Об’єднані підлоги на кухні ламінат і плитка являють собою вельми практичне поєднання. В цьому випадку в робочій зоні (біля плити, ділянки для обробних робіт, мийки) поверхню підлоги покривають плиткою, адже саме тут найчастіше проливається вода, яка може привести в непридатність підлога з ламінату. Щоб плитковий підлогу був теплим, під нього монтують спеціальну систему обігріву. У тій же зоні, де розташовується обідній стіл, ламінат укладають, що дозволяє забезпечити естетичність і відчуття домашнього затишку. Нерідко такі зони також розмежовують і по висоті, завдяки чому створюються цікаві просторові акценти.