Скандинавський стиль в інтер’єрі кухні

Зміст статті:

  • Особливості скандинавського стилю
  • Оформлення інтер’єру кухні в скандинавському стилі
  • Освітлення та оформлення вікон
  • Матеріали обробки скандинавської кухні

Світла, по-домашньому проста і затишна кухня скандинавського стилю виглядає саме так. Цей північний стиль вибирають ті, хто уникає пафосу, ті, кому не до вподоби розкіш. Приємна, що розташовує до застільній бесіді обстановка, підібрані зі смаком аксесуари і загальне відчуття гармонії і тепла – ось що робить скандинавську кухню особливою.

Особливості скандинавського стилю

Скандинавський інтер’єрний стиль зародився в Північній Європі. Шведи, норвежці, данці споконвіку використовували натуральні матеріали для обробки своїх осель, воліючи добротність і затишок показної розкоші. Мінімум декору, обмежена колірна палітра, світлі стіни і така ж світла меблі, дерев’яна підлога, яскраве освітлення і відкрита планування – ось основні риси класичної Скандинавії.

Так склалося, що головним популяризатором скандинавського стилю стала нідерландська компанія IKEA. Мінімалістичність і практичність икеевских колекцій як не можна краще відображають суть цього напряму.

Оформлення інтер’єру кухні в скандинавському стилі

  • Колірна гамма

Основний колір сучасного скандинавського інтер’єру майже завжди білий. Причому білими виконуються і стіни, і меблі. Єдине виключення – кухонний фартух. Цей елемент часто викладається мозаїкою темного кольору – скандинавський стиль може працювати і на контрастах.

Скандинавський стиль в інтерєрі кухні

Колір підлоги скандинавської кухні – від білого до майже чорного. Підлогове покриття зазвичай імітує деревину, але може застосовуватися і двоколірна велика плитка.

  • Меблі

Скандинавську меблі відрізняють прості форми і зручна конфігурація. Дизайнери часто закладають в неї можливість трансформації. Розсувний стіл, розкладні крісла-стільці, велика кількість поличок, ящиків – все це вносить в інтер’єр неабияку частку функціональності і практичності.

На виготовлення меблів традиційно йде деревина світлих порід – береза, бук, сосна. Меблі, як правило, забарвлюється в колір інтер’єру, але може бути і незабарвленої, натуральної.

Важлива вимога до предметів обстановки – мінімалізм, ніяких зайвих деталей і ніякої надмірності.

Кухонний гарнітур скандинавської кухні можуть утворювати тільки нижні, напільні, шафи. Простір над ними в таких випадках залишається відкритим.

Скандинавський стиль в інтерєрі кухні

Що стосується обіднього столу, то скандинави часто замінюють його барною стійкою з високими стільцями. Стійка при цьому може розташовуватися під вікном або біля стіни (підвіконна і пристінна стійки відповідно).

  • Аксесуари

Скандинавська кухня, як правило, прикрашається корисними аксесуарами на кшталт живих рослин в глиняних горщиках, керамічного посуду та ін. Але можуть в ній присутні і чисто декоративні елементи: свічники, гасові лампи, плетені кошики.

Ще один розповсюджений вид прикраси – великоформатні чорно-білі фотографії в простих, суворих рамах. Висіти вони можуть як в зоні відпочинку, так і над зоною готування.

Текстиль для скандинавської кухні шиється з натуральних тканин – бавовни і льону. Колірна гамма штор, меблевих чохлів, рушників і серветок завжди пастельний.

Освітлення та оформлення вікон

Одна з відмінних рис скандинавського стилю – велика кількість природного світла, що ллється через великі вікна. Скандинави не фарбують стіни в теплі кольори. Їм не потрібно створювати сонячний настрій – воно і так є у їх кухнях. Саме тому традиційним кольором скандинавського інтер’єру став білий.

Скандинавський стиль в інтерєрі кухні

Щоб впустити більше світла в кухню, її вікна часто залишаються без штор. Традиція завішувати кухонні вікна в скандинавських країнах відсутній. Єдино можливі варіанти їх оформлення – напівпрозора римська штора або короткі, легкі фіранки.

Віконні рами скандинавської кухні дерев’яні, в тон підлог.

Численні світильники в скандинавської кухні зазвичай розміщуються групами. Їх розташовують строго над функціональними зонами. Класичне оформлення інтер’єру в скандинавському стилі припускає розміщення групи низько звисаючих світильників над зоною готування. Точно так само висвітлюється і зона відпочинку або їдальня зона.

Дизайн світильників зазвичай строгий, лаконічний. Колір їх часто буває яскравим – освітлювальні прилади виконують функції колірних бризок або плям, розбавляючи монохромний кухонний інтер’єр і роблячи його більш привабливим.

Матеріали обробки скандинавської кухні

Стіни скандинавської кухні найчастіше забарвлюються чи відбуваються декоративною штукатуркою. Бюджетний варіант обробки стін – гладкі монохромні шпалери.

Для оформлення підлог використовується плитка під паркет або ламінат. Ділянку підлоги їдальні зони часто покривається однотонним килимком.

Що стосується оздоблення стелі, то ніяких підвісних конструкцій скандинавський стиль не сприймає. Простий, пофарбований у білий колір стеля – одна з стилеутворюючих рис Скандинавії.

Скандинавський стиль в інтерєрі кухні

Для зонування простору кухні-вітальні застосовуються перегородки строгих форм і чітких обрисів. Матеріалом їх виготовлення зазвичай служить гипскокартон.

Цінуєте комфорт і тепло домашньої обстановки? Хочете жити в спокійній і затишній атмосфері? Тоді кухня скандинавського стилю підходить вам як жодна інша!