Стиль лофт на кухні — міське натхнення для волелюбних людей

Зміст статті:

 • Для кого підходить цей спосіб?
 • Особливості втілення стилю лофт на сучасній кухні
 • Стиль лофт для зонування вашої кухні

Звідки стиль лофт (горище) веде свою назву? Англійський словник визначає це слово як «великий, неразмеченный поверх на заводі, складі, або в іншому промисловому приміщенні». Сама ідея використовувати покинуті фабрики, склади, майстерні та мануфактури під житло далеко не нова, її корені тягнуться ще з Америки 40-х років.

Стиль лофт на кухні — це максимум повітряного простору при мінімумі перегородок. Іншими словами, сучасна кухня в стилі лофт — кухня-студія, сполучена з вітальні або їдальні, відділена від них візуальними прийомами:

 • барною стійкою;
 • перегородками;
 • особливою обробкою.

Стиль лофт на кухні — міське натхнення для волелюбних людей

Для кого підходить цей спосіб?

Стиль лофт відмінно підходить:

1. Людям творчих професій (богемі). В цьому стилі легко обладнати кухню і вітальню на одній території, втіливши в життя самий сміливий дизайн вітальні-кухні в стилі лофт.

2. Ощадливим людям. Стиль лофт сподобається людям, у яких питання фінансів стоїть досить гостро. Основне кредо цього стилю — мінімум витрат і простота в усьому.

3. Власникам квартир-студій. Величезний простір і вікна до підлоги — чудова основа для стилю лофт, в даній кухні можна по-справжньому «розгулятися».

4. Волелюбним людям, які бажають виділитися. В особливому захваті від цього стилю залишиться молодь, з їх тягою до всього нового і нестандартного.

Стиль лофт на кухні — міське натхнення для волелюбних людей

Особливості втілення стилю лофт на сучасній кухні

Весь простір кухні в стилі лофт поділяється на спеціальні зони, відділені один від одного меблями, перегородками або ширмами. Основною концепцією цього стилю є абсолютно несподіване поєднання архітектурних рішень. Так, старі цегляні стіни, труби або сходи, а також нічим не прикриті системи вентиляції прекрасно уживаються на цій кухні з сучасної ультрамодного технікою, металом і дзеркалами в одному інтер’єрі.

Інтер’єр кухні в стилі лофт пропонує величезну кількість нестандартних ідей для дизайну:

 • незвичайне і оригінальне планування;
 • нестандартні матеріали для оздоблення (бетонні стіни, голі цегельну кладку, підлога з грубих дощок);
 • максимально просту і функціональну меблі;
 • великі вікна до підлоги;
 • ергономічне оформлення всього простору кухні;
 • стильний незвичайний декор;
 • своєрідні колірні рішення.

Ще одна відмінна риса кухонь в стилі лофт — утилітарний мінімалізм.
Стиль лофт на кухні — міське натхнення для волелюбних людей
Сучасна обробка кухні в стилі лофт має риси, характерні для богемних приміщень:

1. Відкритий простір кухні з практично повною відсутністю перегородок.
Функціональні зони поділяються всілякими видами зонування (за допомогою колірних контрастів, акцентування світлом, скляними перегородками, що не порушують концепцію відкритого планування).

2. Індустріальні риси в інтер’єрі з мінімальною обробкою стін.
Обов’язковою частиною стилю лофт є цегляна кладка, груба штукатурка і наявність труб. Якщо вам не подобаються повністю «оголені стіни», ви можете імітувати кладку за допомогою шпалер з схожим малюнком. Цегляні стіни є найулюбленішим дизайнерським прийомом у таких кухнях.

Стиль лофт на кухні — міське натхнення для волелюбних людей
3. Поєднання нового і старого в інтер’єрі.
Інтер’єр під старовину гармонійно поєднується з ультрамодними тенденціями — сучасною технікою, хромованими поверхнями, скляними перегородками і сталевий плиткою для облицювання стін.

4. Високі світлі стелі з опорними балками.
Стиль лофт на кухні припускає високі стелі. Чим більше простору і світла буде в приміщенні, тим краще.

5. Вікна від підлоги до стелі з видом на типовий міський пейзаж.
Такі вікна відкривають простір кухні, створюючи відчуття повної свободи.

6. Нестандартні аксесуари.
Всілякі плакати, яскраві абстракції або графіті, а також дорожні знаки відмінно вписуються в загальну концепцію цього стилю.

7. Красиві інтер’єри кухні в стилі лофт.
Такі кухні відрізняються чистим і строгим дизайном, використанням промислових матеріалів, нейтральною або монохромною палітрою з невеликими драматичними вкрапленнями яскравих кольорів.

8. Поєднання непоєднуваного.
Оздоблення кухні в стилі лофт поєднує в собі сучасні матеріали (нержавіюча сталь, скло, камінь, бетон) зі старими, або навіть «старими» на вигляд фактурами, а також старовинними предметами меблів. Оголені стіни з цегли або просто оштукатурені стіни — чудовий фон для ультрасучасної кухонної техніки, що є сусідами з раритетною раковиною і холодильником початку 20-го століття.

Стиль лофт для зонування вашої кухні

Будинки в стилі лофт вимагають наявності кухні такого ж типу. Така кухня може бути легкою і повітряної, але при її дизайні ми можемо зіткнутися з деякими особливими проблемами. Відсутність стін та інших перегородок створює певні складнощі для створення інтер’єру кухні в стилі лофт як окремого приміщення. У цій статті ми дамо декілька корисних порад для правильного зонування кухні в стилі лофт.

Стиль лофт на кухні — міське натхнення для волелюбних людей

Ось вісім ідей зонування кухні мансардного типу, які дозволяють особливо ефективно використовувати її простір:

1. Хороший спосіб виділити зони у вашій мансардної кухні — використання меблів і перегородок. Наприклад, ви можете розділити величезну відкриту кухню на «робочу зону» і вітальню, використовуючи високий кухонний стіл або «бар» з табуретками.

2. Дуже винахідливо буде використовувати різнокольорові дерев’яні полиці і зелені рослини, щоб відокремити «столову» на кухні від «робочої зони».

3. Різні за фактурою підлогові покриття також можуть допомогти в зонування кухні. «Вітальня» може мати відмінне від «зони готування покриття підлоги.

4. Стіни, пофарбовані у різні кольори, також допоможуть диференціювати простір між ними. Наприклад, ліва стіна кухні (поряд з робочою зоною) може бути пофарбована в блідо-жовтий, в той час як область «вітальні» може бути кремовою або будь-якого іншого відповідного кольору.

5. Меблі певного типу також допомагає організувати простір всередині вашої кухні-горища. Старовинний комод на ніжках прекрасно уживається з хромованим холодильником.

6. Кімнатні рослини допомагають заповнити маленькі невикористовувані простору, наприклад, між холодильником і стіною.

7. Полиці для посуду можна вбудувати прямо в стіни, і ховати їх під час приходу гостей.

8. Дуже важливо продумати, що буде центром такого великого простору. В ідеалі, це може бути великий стіл або «робочий острів». Установка великого і незвичайного столу у центрі кухні в стилі лофт, може скоординувати і збалансувати всі простір.

Завдяки таким хитрощам, дизайн кухні, виконаний в стилі лофт, може візуально сильно збільшити простір кухні.

Стиль лофт на кухні — міське натхнення для волелюбних людей

Сучасним міським жителям напевно сподобається неймовірний симбіоз старовинного і сучасного дизайну, простір і утилітарність – все те, що характеризує цей урбаністичний стиль. Стиль лофт ідеальний для людей, що віддають перевагу максимум повітря, світла і простору в своєму будинку, а також для тих, хто дуже любить експериментувати.