Стілець барний стіл, як сучасний варіант обіднього столу

Зміст статті:

 • Особливі переваги барного кухонного столу
 • Сучасні варіанти моделей
 • Це меблі чи ні?
 • Особливості видів конструкцій
 • Матеріали

Барний стіл для кухні — це сучасне інноваційні тенденції в сучасному кухонному інтер’єрі, який все частіше з’являється в будинках і квартирах. Особливості барного кухонного столу, які припали до душі багатьом господиням, полягають у тому, що з його допомогою можна раціонально організувати кухонне простір з допомогою найсучасніших варіантів інтер’єру.

Стілець барний стіл, як сучасний варіант обіднього столу

Сам стілець барний стіл родом із Заходу, де люди живуть у постійній метушні, і їм доводиться швидко харчуватися. У цих країнах дуже відповідально підходять до ресторанного бізнесу, тому там він дуже розвинений. У нашій країні стіл барна стійка увійшов в наше життя з чисто національними ознаками.

Особливі переваги барного кухонного столу

 • Барна стійка повинна обов’язково бути прив’язаною до основного столу, як в прямому, так і в переносному сенсі. Це означає, що у конструктивних міркуваннях такий стіл повинен обов’язково кріпитися до основної стільниці для безпеки, а функціональних — для зручності використання, так як він буде продовжувати основну робочу поверхню.
 • Барний стіл для кухні стане ідеальним варіантом для сніданку, так як за ним можна дуже зручно і швидко поїсти. За звичайним видом обіднього столу, звичайно ж, теж можна комфортно та повноцінно снідати, але за барним ви не зможете довго проводити час, тому що він створює відчуття перебування у фаст-фуді, де люди зазвичай довго не знаходяться.

Стілець барний стіл, як сучасний варіант обіднього столу

Сучасні варіанти моделей

Фахівці та дизайнери при оформленні кухні часто звертають увагу на стильове оформлення барних столів:

 • Класичний варіант кухонних барної стійки характеризується високим столом, який тримається на барних консолях. Висоту такого столу можна вибрати за власним бажанням і зростання — від 1,1 м до 1,5 м. Він, як правило, доповнюється високими стільцями, що робить такий барний стіл чисто класичною моделлю. Стільці після використання можна легко сховати під стійкою, щоб вони не захаращували кухню. Дизайнерський підхід до класичного барному кухонному столу може мати два варіанти: 1) Однорівнева конструкція. Барний стіл і основна робоча поверхня мають однаковий рівень висоти. Це створює додаткову зручність під час приготування страв. 2) Різно рівнева висота. У цьому випадку обідній стіл, природно, буде нижче барною поверхні. Це дуже зручно при поділі кухні на робочу зону і їдальню для чаювання і сніданку.
 • Стійка під назвою «острів». Вона характеризується збірною конструкцією, в яку можуть бути вбудована необхідна техніка (плита, мийка, духова шафа). Така модель вимагає великого простору на кухні.
 • Обідній стіл-барна стійка. Зазвичай така конструкція оснащується стільницею-додатком, що дозволяє їй мати таку назву. Це варіант, який поєднує в собі два варіанти меблів – це одночасно і барна стійка і стіл для обідів. Суть такого виду виробу полягає у своїй функціональності, тому що в ньому може бути вбудована техніка, мийка та інші елементи кухонних атрибутів.

Стілець барний стіл, як сучасний варіант обіднього столу

 • Сучасні стандартні варіанти найчастіше віддає перевагу молодь, тому що стілець барний стіл може служити відмінним варіантом для проведення дозвілля — міні холодильник для напоїв, мийка й інші варіанти меблів і техніки ідеально перетворять звичайну кухню в сучасне приміщення.

Це меблі чи ні?

Барний стіл на кухню не належить до категорії «меблі», тому що він є збірною конструкцією, яка вже в готовому (складеному) вигляді зазвичай не продається. Всі елементи кухонних барної стійки можна придбати окремо і, до речі, зібрати її власноруч.

Стандартне виріб зазвичай складається з:

 • Полиць
 • Стійки
 • Ніжок
 • Різних підсвічувань
 • Стільниці
 • Фурнітури.

Стілець барний стіл, як сучасний варіант обіднього столу

За допомогою всіх цих частин можна спорудити саме ту конструкцію, яка підійде по стильовому оформленню саме для вас і вашої кухні. Причому це робить виріб бюджетним в плані ремонту — за поломки однієї з деталей не потрібно повністю замінювати виріб. Варто враховувати той нюанс, що, чим більше частин і деталей в кухонній барній стійці, тим вона буде дорожче коштувати.

Особливості видів конструкцій

Як вже згадувалося і описувалася вище, барні стійки, кухонні стійки бувають одно – і дворівневі. Останній варіант виробів продається не так інтенсивно, ніж перший. Мабуть, на це впливає менталітет людей нашої країни.

Перший і другий варіант конструкцій за бажанням покупця може бути оснащений додатковими елементами для зручності — полицями, підвісними підставками для різних келихів, потайними нішами, гачками, хромованими опорами, ручками та іншими деталями.

Стілець барний стіл, як сучасний варіант обіднього столу

Кутова кухня з наявністю барної стійки не тільки дуже цікаво виглядає – виріб дозволяє максимально раціонально розділити приміщення. Встановивши барну стійку в різних місцях на кухні, можна дуже комфортно облаштувати приміщення для страв.

Матеріали

Сировинні матеріали, які використовуються для виготовлення барних стійок для кухні, мають досить великий список. Це:

 • Керамічна плитка
 • Дерево
 • Метал
 • ДСП
 • Ламінат
 • Камінь, як штучний, так і натуральний.

Барні стійки для кухні, виготовлені з МДФ та покриті шпоном, мають вигляд дорогої породи дерева. Додаткові покриття з пластику або лаку роблять поверхню ідеально гладкою. Такі покриття також можуть кардинально змінити колір виробу і фактуру. Дуже незвично і оригінально виглядає поєднання декількох матеріалів, які можуть гармонійно доповнювати один одного.

Стілець барний стіл, як сучасний варіант обіднього столу

Сучасне час диктує свої правила і моду, разом з тим барні кухонні стійки стрімкими темпами все більше входять у повсякденне життя звичайних людей. І це неспроста – зручність, багатофункціональність, естетичний вигляд і відносно недорога вартість є головними перевагами таких конструкцій. Цікаві дизайнерські ідеї можуть не тільки радувати око – вони здатні навіть змінити ваш погляд на оформлення інтер’єру.