Стінові панелі для кухні – краса без жертв

Зміст статті:

 • Вони варті вашої уваги
 • Види стінових панелей
 • Матеріали виготовлення
 • Що вибрати?
 • Установка панелей

Стінові панелі для кухні будуть популярні завжди не тільки з-за доступною вартості, але і в силу інших, не менш привабливих особливостей. Хоча заявляти, що даний вид будматеріалів дешевий – не зовсім коректно, тому сучасні виробники випускають розкішні, елітні зразки, гідні красуватися в респектабельних будинках.

Вони варті вашої уваги

В даному випадку краса не вимагає жертв, тому що стінові кухонні панелі володіють перевагами, якими не може похвалитися жодна інша обробка:

 • Просто встановити

Це як конструктор зібрати, впоратися з таким завданням може будь-який господар квартири, будинки, навіть не маючи особливого досвіду в ремонтних роботах. Складні інструменти не потрібні, а ті, що потрібні, є практично у кожного.

 • Легко розібрати

Треба заховати з’явилася додатково проводку? Не питання! Акуратно зняти настінну панель і поставити її на місце найчастіше досить легко. Ця особливість дуже знадобиться, якщо з’явилися подряпини на аркуші або рейки.

 • Багато варіантів монтажу

Для кожного виду панелі на кухню є свої рекомендації по монтажу, що допускають деякі варіації. До того ж ви можете легко змінити форму панелі, розрізавши її, пристосувавши тим самим під геометрію стін або інші особливості приміщення.

 • Не треба нічого готувати

Замість вирівнювання стін, яке супроводжується пилом від шпаклівки, можна скористатися дерев’яним каркасом – швидко і чисто. А в деяких випадках і він не потрібен.

 • Довгий термін служби

Звичайно, на нього впливає грамотність вибору і правильність догляду, але в цілому, виробники обчислюють гарантійні терміни десятками років при дотриманні правил експлуатації. Фальш панель для кухні готова зберігати свою красу при температурі від +50 до -50 С, хоча ви навряд чи дозволите таке в своєму приміщенні.

 • Мінімум догляду

Кухонні панелі не потребують постійної чистки, вони зроблені з такого матеріалу, на якому пил не затримується. Якщо заляпали жиром – не біда, прибрати його можна засобом для миття посуду, тільки не шкрябав їх, вони ж не кам’яне.

 • Підвищення звукоізоляції, теплоізоляції

Таке можливо завдяки прошарку повітря між фальш панеллю і стіною кухні. Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, то коментарі щодо важливості звукоізоляції зайві. Що стосується теплоізоляції, то даний аспект позитивно позначиться на витратах для обігріву приміщення допомогою індивідуального опалення.

 • Доступність

Стінові панелі на кухню в своїй більшості обійдуться набагато дешевше, ніж шпалери середнього цінового сегмента або спеціальна фарба. Тобто ми маємо не тільки заощадження часу, але й фінансів.

Стінові панелі для кухні – краса без жертв

Види стінових панелей

Назвемо найбільш поширені на даний момент:

 • Набірні рейкові – планки шириною до 30 см, заввишки від підлоги до стелі в квартирах стандартних проектів. Їх добре використовувати, коли обшивається невелике приміщення. Для монтажу потрібний дерев’яна або металева обрешітка.
 • Набірні плиткові – квадрати різних розмірів, від 30х30 до 98х98 див. Їх кріплять за допомогою клею або клямерів безпосередньо на стіну. Можна комбінувати квадрати різного кольору та величини, створюючи химерну мозаїку. Добре підійдуть ці панелі на кухню замість плитки, оскільки ідеально імітують її параметри, але коштують значно дешевше.
 • Листові – варіант з розряду «простіше простого» — листи шириною 122-244 см встановлюються легко і швидко з використанням клею, а шви ховаються під молдингами.
 • 3Dпанели – мають незвичайні текстури, фантазійні візерунки, створюючи в приміщенні індивідуальний стиль і приголомшливі ефекти. Їх розмір встановлюється виробниками індивідуально.
 • Гипсовиниловые – «еволюціонував» гіпсокартон, який тепер покривають вінілом, не потребують декоративній обробці.
 • Стінові панелі для кухні – краса без жертв

  Матеріали виготовлення

  Настінні панелі на кухню виготовляються з деревних матеріалів, скла, гіпсу, пластика. До деревних матеріалів відноситься ДВП, ДСП, МДФ, пробка. Найбільш стійкими є два останніх види, які, на відміну від ДВП і ДСП можна встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю, хоча всі їх просочують смолами, воском для захисту від вологи.

  Гартоване скло досить міцно і готово витримувати сильні механічно впливу. Воно добре виглядає як захист для великої настінного фотографії або як фартуха над робочою поверхнею. А якщо купити панелі з матовою обробкою, то мити їх доведеться рідше, оскільки на глянці висохлі крапельки води вже дуже помітні.

  Гіпс потрібен для виготовлення гипсовиниловых панелей, які добре себе показали не тільки в обробці стін, але і в якості матеріалу для створення перегородок, арок, зонування і інших дизайнерських хитрувань.

  Пластикові панелі для кухні – найпоширеніший і вигідний варіант. По-перше, тому що доступніше за ціною, по-друге – ПВХ стійкий до вологи, сонячного світла, а при пожежі загоряється повільніше і від нього менше кіптяви, в порівнянні з панелями з деревних матеріалів.

  Що вибрати?

  Це залежить від того, якою ви бачите свою кухню, і від її габаритів. Для маленького приміщення гарні рейкові і набірні плиткові панелі, колірну гаму яких можна скомбінувати так, щоб візуально збільшити простір. Цій же меті послужить скляна панель у якості фартуха.

  Великі кухні зручно обшивати листовими або гипсовиниловыми панелями; також тут є простір для фантазії, щоб придумати застосування 3D варіанту. У деяких дизайнерських рішеннях пропонуються різні комбінації видів цих будматеріалів, знову-таки, питання в тому, як ви уявляєте собі кінцевий результат ремонту.

  Установка панелей

  Установка стінових панелей на кухні проводиться в кілька етапів.

  1) Потрібно підготувати стіни до монтажу

  2) Зробити розмітку для облицювання стін дерев’яними або металевими профілями

  3) Установка пластикових панелей профілю

  Стінові панелі для кухні – краса без жертв

  Стінові панелі для кухні – краса без жертв

  Стінові панелі для кухні – краса без жертв

  Стінові панелі для кухні – краса без жертв

  Стінові панелі для кухні – краса без жертв

  Стінові панелі для кухні – краса без жертв

  Стінові панелі для кухні – краса без жертв