Світ столів для кухні – вибираємо свій варіант

Зміст статті:

 • Увага – стіл тумба
 • Габарити – наше все
 • Подивимося на матеріали
 • Вибір конфігурації

Чого ми очікуємо від кухонного столу? По-перше, щоб він добре підходить під ситуацію, по-друге, він повинен бути практичним. Давайте розглянемо популярні столи для кухні, пропоновані сучасними виробниками, так ви зможете відсіяти невідповідні варіанти і зосередитися на дійсно цікавих моделях.

Для початку визначимося з призначенням, є два варіанти даної меблів:

 • Стіл тумба
 • Обідній стіл

Увага – стіл тумба

Цей варіант буває одно – і двостулковий, замість дверей можна вибрати/замовити, щоб його забезпечили висувними ящиками. Таким чином підвищується зручність користування і економиться простір, хоча коштує така модель трохи дорожче своїх орних «колег».

Найчастіше стіл тумба на кухню входить до складу гарнітура, але може купуватися окремо. Тут важливо «потрапити» в колірну гаму, підібрати схожу з наявною фурнітуру і правильно визначитися з шириною стільниці, щоб вона не виступала, наприклад, за плиту або мийку, а була на одній лінії з ними.

Світ столів для кухні – вибираємо свій варіант

Деякі виробники пропонують тумбовые столи, які можуть трансформуватися в обідні завдяки додатковій відкидний або висувається стільниці. Це відмінний вибір для дуже маленької кухні: треба поїсти – розклали, а потім знову все прибрали.

Обідній стіл в його класичному виконанні – окрема історія, на ньому ми зосередимося докладніше. До речі, поради з вибору матеріалів тут застосовні і для тумбового столу.

Габарити – наше все

Якщо до маленьких шухлядках гарнітура можна якось звикнути, то невідповідні габарити обіднього столу – справжня печаль, особливо коли у вас велика родина або ви любите часто приймати гостей. При солідних розмірах кухні встановити великий прямокутний або квадратний стіл – не проблема. Однак багато хто з нас не можуть похвалитися такою гідністю квартири, тому на виручку приходять складні столи для кухні.

У радянські часи такі моделі викликали смуток своїм виглядом, але з того часу виробники навчилися робити витончену, привабливу меблі зі стільницею-трансформером. Її краю розсуваються, і в утворилося посередині простір можна розмістити від однієї до п’яти вставок шириною 40-50 див.

Як розрахувати розмір стільниці для вашої сім’ї? Комфортної шириною для однієї людини є 60-70 див. Також грає роль те, де буде стояти стіл:

 • Близько стіни
 • У кутку
 • Посеред кухні

Останній варіант установки дозволяє використовувати всі сторони, а перший і другий «крадуть» один або два краї стільниці відповідно.

Подивимося на матеріали

Що ми маємо на ринку сьогодні:

 • Масив дерева
 • ДСП, МДФ
 • Пластик
 • Скло
 • Метал
 • Камінь
 • Триплекс

Останні три варіанта варто вибирати, якщо того вимагає дизайн або ж ви збираєтеся використовувати стіл на кухні не тільки для прийому їжі, але і щоб за ним щось паяти і майструвати. В інших випадках краще звернути увагу на масив. Хоча він коштує дорожче ДСП або МДФ, однак цей варіант абсолютно гіпоалергенний, довговічний, міцний, він не клопіткий у догляді. Важливо тільки, щоб у дерева була висока щільність і його добре висушили, інакше стільницю «поведе».

Світ столів для кухні – вибираємо свій варіант

Виробники заявляють, що їх столи з МДФ, покриті шпоною, добротні і не викликають алергії. У це можна повірити, оскільки наука зробила крок і придумала багато бюджетних, міцних і безпечних матеріалів. Складні столи тумби часто пропонуються в такому виконанні. Однак треба ретельно стежити, щоб волога не потрапила під обшивку торців, інакше вид меблів буде безповоротно зіпсований.

Пластикове покриття нагоді, коли за столом не тільки їдять, але і використовую його для приготування їжі – згадуємо про тумбовые варіанти. Пластик стійкий до вологи та харчових продуктів, однак не виносить агресивних чистячих засобів і плавиться від занадто розігрітих приладів.

Скляні стільниці дуже популярні, вони виглядають повітряно і, здається, дуже гарні для маленьких кухонь. Але тривалий контакт суглобів рук з холодним склом не обіцяє нічого хорошого для здоров’я, також даний матеріал небезпечний, особливо, якщо в будинку є маленькі діти, адже скло б’ється.

Вибір конфігурації

Складні столи пропонуються в двох варіаціях:

 • Овал, сильно округлені кути прямокутника

Оптимальний вибір для невеликої кухні. Відсутність кутів робить його безпечним для надто спритних дітей.

 • Прямокутник або квадрат

Класика жанру, саме так виглядає більшість складних столів для кухні. Різноманітність розмірів дозволить підібрати таку форму стільниці практично для будь-якого приміщення.

Хочеться, щоб і розкладний, стіл тумба для кухні були функціональними та органічно вписувалися в дизайн. Для цього врахуйте нескладні істини, обумовлені в цій статті, а також не соромтеся задавати багато питань продавцю.