Світлодіодне підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою

Зміст статті:

 • Що таке світлодіодна стрічка і навіщо вона потрібна
 • Облаштування світлодіодного підсвічування своїми руками

На сьогоднішній день, ефектна світлодіодне підсвічування на кухні З є одним з найбільш модних прийомів декорування. Однак, крім створення неповторної атмосфери, підсвічування світлодіодною стрічкою також грає роль додаткового освітлення певних зон кухні, яке необхідно, наприклад, при приготуванні їжі або в якості нічного м’якого освітлення. Світлодіодне підсвічування для кухні – це справжнісіньке оригінальна прикраса, не вимагає серйозних витрат.

Світлодіодне підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою

Що таке світлодіодна стрічка і навіщо вона потрібна

Прикрасити, доповнити або освіжити інтер’єр кухні при бажанні можна самостійно, не звертаючись до фахівців у даній області. Це обумовлено універсальністю і простотою використовуваних для цього прийому матеріалів. Варіантів світлодіодного підсвічування існує безліч:

 • лампи люмінесцентні;
 • неон;
 • дюралайт;
 • світлодіоди;
 • світлодіодна стрічка.

Тим не менш, найчастіше використовується саме остання. Використання в якості підсвічування світлодіодної стрічки є одним з найбільш технічно простих варіантів декорування приміщення додатковим штучним світлом.

Світлодіодне підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою

Світлодіодне підсвічування для кухні з допомогою світлодіодної стрічки з кожним днем все більше завойовує серця цінителів ефектного світлового оформлення, мало-помалу витісняючи наявні на сучасному ринку звичні освітлювальні елементи. І це не дивно, адже вона проста в застосуванні, а за своїм робочим характеристикам не поступається освітлювальних приладів.

Світлодіодна стрічка влаштована досить просто і має вигляд гнучкої друкованої плати з припаяними до неї зовні світлодіодами. Стрічка виробляється з різним ступенем захищеності та придатна до експлуатації в абсолютно будь-яких умовах, в тому числі і під водою. В залежності від того, скільки світлодіодів міститься в одному корпусі, світлодіодна стрічка, може бути однокристальних і трехкристальной.

Світлодіодне підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою

У трехкристальной світлодіодним стрічки міститься три види кристалів: зелений, червоний і синій. При освітленні такою стрічкою, випромінювання кристалів змішується, створюючи необхідне за кольором освітлення. Регулюючи самостійно інтенсивність світіння світлодіодів, можна домагатися широкої колірної палітри світла.

За структурою світлодіодна гнучка стрічка, тому працювати з нею дуже зручно – вона легко кріпиться до різних, навіть самим химерним за формою, поверхонь. Ще одним її безумовним експлуатаційним перевагою є відсутність розігріву при роботі. Цей факт дозволяє використовувати її на прозорих пластикових конструкціях, а також у виробах, у складі яких присутні натуральні або синтетичні матеріали. Напруга, яке необхідно для роботи світлодіодної стрічки – 12 або 24 Ст. Крім того, вона абсолютно безпечна для здоров’я, оскільки не виділяє шкідливих випромінювань, у тому числі і ультрафіолетового. Робочий потенціал світлодіодної стрічки близько 50 тисяч годин.

Якщо світлодіодну стрічку при проведенні робіт потрібно порізати, то краще розрізати на відрізки, кратні 6 або 3 світлодіодам. Світлодіодна стрічка широко застосовується у внутрішньому дизайні квартир, при оформленні фасадів, виготовлення рекламних щитів і вивісок, в автомобільному стайлинг і багатьох інших областях,завдяки своїм унікальним якостям:

 • широкий спектр випромінювання,
 • гнучкість,
 • відсутність тепловиділення при роботі,
 • тривалий термін служби,
 • здатність до роботи в будь-яких кліматичних умовах.

Підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою створює надзвичайну атмосферу затишку і комфорту в будинку або в квартирі в цілому. Саме тому багато дизайнерів його активно застосовують у багатьох сучасних дизайн-проектах кухонь. За допомогою світлодіодного підсвічування можна візуально відокремити робочу зону кухні отобеденной, забезпечити ефективний розподіл освітлення, а також створити неповторну атмосферу спокою й умиротворення на кухні.

Світлодіодне підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою

Облаштування світлодіодного підсвічування своїми руками

Світлодіодне підсвічування для кухні своїми руками – справа нескладна. Для того, щоб успішно реалізувати цю ідею, необхідно запастися необхідними матеріалами і оволодіти технологією її прокладки.

Наприклад, багато господинь скаржаться на недостатнє освітлення кухні. Ця проблема легко вирішується за допомогою світлодіодного підсвічування. Для цього беруть світлодіодну стрічку і прикріплюють її поверх навісних шафок либовнизу, на стелі або в будь-якому іншому місці. Таким чином, стає освітленою вся робоча зона. Для здійснення задуму знадобляться:

 • світлодіодна стрічка;
 • блок живлення для світлодіодів;
 • з’єднувальні проводи;
 • вилка зі шнуром живлення.

Світлодіодне підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою

Слід прийняти до уваги той факт, що краще віддати перевагу світлодіодним стрічки з захисним покриттям, оскільки періодично доведеться мити і прибирати кухонні шафи і підсвічування, в тому числі, а прикриті захисною плівкою світлодіоди не будуть чіплятися за дрантя.

На першому етапі роботи необхідно виміряти і підготувати місця установки світлодіодної стрічки. Для цього вимірюють простір, який необхідно освітити. Знання цих параметрів допоможе точно визначитися з потужністю світлодіодних модулів. Потім, очищають поверхню спиртом, підготовляють місця, де буде прикріплена світлодіодна стрічка на двосторонній скотч. Якщо поверхня неможливо зачистити достатнім чином, закріплюють стрічку за допомогою алюмінієвого профілю або з’єднувальних затискачів, а модулі – за допомогою гвинтів.

Після того, як місце кріплень підготовлено, приступають до приклеювання двостороннього скотча, на який кріплять світлодіодну стрічку і модулі. В процесі роботи потрібно докладати достатні зусилля для того, щоб скотч грунтовно приклеївся до поверхонь. Тепер, коли світлодіоди зафіксовані, прийшов час монтажу блоку живлення для запитывания низьковольтних освітлювальних конструкцій.

Світлодіодні модулі, в основному, використовують струм низької напруги. Найчастіше, для запитывания підсвічування кухонь використовують трансформаторний блок живлення з вхідною напругою 220 В. При підключенні блоку живлення необхідно дотримувати техніку безпеки, а саме:

 • не підключати блок живлення під напругою,
 • не залишати оголеними з’єднання проводів,
 • використовувати коннектори і термоусадочну трубку при пайку.

Світлодіодне підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою

При наявності сумнівів у своїх силах краще звернутися до досвідченого фахівця в цій області.

Після установки трансформаторного блоку живлення можна подавати харчування і перевіряти роботу встановленої підсвічування. Якщо робота була виконана правильно – світлодіодне підсвічування на кухні повинна відразу ж загорітися. Якщо ж цього не сталося потрібно перевірити полярність проводів на ділянках ланцюга і точність їх з’єднання.

Дуже часто світлодіодне підсвічування також облаштовують у спеціальних «кишенях», зроблених з гіпсокартонних конструкцій. Таку підсвітку прийнято називати «гротовой». Свою назву вона отримала через ефект м’якого розсіяного освітлення, причому різної спрямованості і колірної гами. Такий ефект чимось нагадує підсвічування в печерах, в яких проводяться екскурсії.

Як тільки освітлення зроблено, можна завершити декорування кухні приємними дрібницями: экибаной, цікавими елементами декору, текстилем, посудом і ін