Тюль для кухні — декорування кухонного вікна

Зміст статті:

 • Види тюлю
 • Види кріплень тюлю на кухонне вікно

З давніх часів люди прагнули якось прикрасити і облагородити своє житло, декорування вікон ж приділялася особлива увага. Без гарних повітряних фіранок складно уявити собі кухню і в наші дні. Найчастіше для виготовлення кухонних фіранок використовують тюль. Він ідеально підходить для обрамлення кухонного вікна, оскільки являє собою щось середнє між плетеним і тканим виробом. Тому не дивно, що традиція завісити їм вікна залишається актуальною і дуже популярною і в наші дні.

Тюль для кухні — декорування кухонного вікна

Тюлі для кухні, як хороше взуття для людини, створює загальний цілісний образ, роблячи його гармонійним. Варто провести простій, але показовий експеримент – зняти штори на кухні. Результат не змусить себе чекати – в наступний раз проводити його господарі захочуть тільки з метою прання. Якщо підібрати правильний тюль, штори для кухні стануть справжньою прикрасою (причому зовсім необов’язково це має бути дорогий варіант).

Види тюлю

Бажаючи прикрасити вікно своєї кухні тюлем можна піти декількома шляхами: зшити фіранки своїми руками або на замовлення, або ж купити готову. Незайвим буде ще раз згадати про те, що підбирається тюль повинна логічно вписуватися в концепцію загального дизайну кухні, а також бути практичним і придатним для частого прання. Це пов’язано з тим, що кухня є місцем, де постійно відбувається приготування їжі із застосуванням різних технологічних процесів, що спричиняє за собою поява нальоту та бруду на фіранках.

Тюль для кухні — декорування кухонного вікна

Вирішивши придбати готовий тюлі для кухні, необхідно провести замір карнизів і визначитися з бажаною довжиною. Здавалося б, що варто підібрати тюлі для кухні, маючи на руках розміри вікна? Тим не менш, існує в магазинах асортимент може відчутно збити з пантелику, тому перед походом в магазин бажано, хоча б приблизно розуміти, що саме хотілося б бачити на вікні своєї кухні.

Існує величезна безліч видів тюлю, сучасна текстильна промисловість готова задовольнити покупця з будь-якими запитами та можливостями.

Тюль може бути:

 • гладким;
 • сітчастим (візерунчастим).

Тюль для кухні — декорування кухонного вікна

Візерунчастий тюль може бути представлений органзою, сіткою, серпанком і вуаллю. Саме сітчастий тюль широко використовується для виготовлення штор і завісок. У випадку зі шторами найчастіше застосовуються хімічні нитки (поліамідні і поліефірні) або суміш поліефірних, поліамідних та поліпропіленових ниток. Це обумовлено більш високою стійкістю до забруднень і кращої отстирываемостью від будь-яких плям. Тим не менш, тюль може складатися і з бавовняних і шовкових ниток.

Тюль для кухні може мати красиву вишивку чи цікавий візерунок. Якщо ж і цього мало, можна спробувати звернутися в ательє, де зможуть допомогти втілити в життя якісь особливі задумки.

Естетична сторона питання при виборі «одягу для вікна», безумовно, є головною, однак, крім неї, при виборі тюлі для кухні важливо врахувати освітленість кімнати, а саме, з якого боку вона розташована. Якщо вікно кухні виходить на південь, при виборі фіранки краще віддати перевагу більш щільного тюлю. Такі штори, при необхідності, усувають надлишок світла і створюють приємну півтінь. При розміщенні кухні з північної чи східної сторони краще повісити прозорий тюль.

Види кріплень тюлю на кухонне вікно

Крім різноманітних видів тюлю в сучасних дизайни інтер’єрів кухні часто акцентують увагу на способи його кріплення до вікна.

На сьогоднішній день найбільш популярними варіантами карнизів вважаються:

 • Направляючий карниз, виготовлений з пластику або металу, регулювання тюлю відбувається за допомогою шнурів.
 • Круглий карниз. Часто виконаний з дерева, полімерів або алюмінію. Може кріпитися до вікна або до стелі. Може бути одинарним або подвійним.
 • Карниз-струна, представляє бюджетну конструкцію, яка непомітна під полотном і не виділяється на тлі вікна.

Тюль для кухні — декорування кухонного вікна

Вибір карниза відіграє також важливу роль, оскільки від нього залежить спосіб кріплення штор. Тюль може кріпитися:

 • на тасьму;
 • на кільця з затискачами;
 • за допомогою люверса;
 • на так звані пати (великі петлі, які просто одягають на круглий карниз).

Яку і на яких кріпленнях тюль вибрати для кухні, залежить від смакових уподобань та стилістичної задумки загального дизайну кухні.

Цікаво і вигідно виглядає на вікні тюлі для кухні на люверсах. Стильний візуальний ефект забезпечують пластикові або металеві кільця, прикріплені до верхньої частини гардинного полотна. Саме вони виконують одночасно функціональну і декоративну завдання. Люверси вільно ковзають по карнизу, утворюючи красиві хвилеподібні фалди.

Тюль для кухні — декорування кухонного вікна

У випадку, якщо необхідно підібрати тюль на кухню з балконом або терасою, ідеальним вибором стане сітчастий тюль. З його допомогою можна створити такий собі кантрі-стиль, що буде модно і затишно. Такий тюль часто кріплять до карнизу на патах.

Ще одним варіантом оформлення вікна на кухні є тюль-«локшина». Він являє собою полотно з ниток, які можуть бути різної ширини в межах 5 мм, які можуть бути прикрашені різними цікавими намистинами. Така гардина довго зберігає ефектний вигляд, легко стирається і не потребує прасування, чим і привертає до себе покупців. За допомогою такого тюлю можна прикрасити не тільки вікно на кухні, але і дверні отвори або арки. До карнизу тюль-локшина кріпиться за допомогою спеціальної стрічки або будь-яким іншим способом.

Любителі складних ліній напевно віддадуть перевагу кухонному тюлю з ламбрекеном. Готові тюлі на кухню такого плану можуть бути в продажі декількох видів: з жорстким або м’яким ламбрекеном. Жорсткий ламбрекен являє собою фігурну планку, прикрашає вікно в зоні карниза, а м’який виготовляється, найчастіше, з того ж матеріалу, що і штори, маючи вигляд пишних каскадів і складок, закріплених певним чином. Такий варіант тюлю буде доречним на світлої кухні, виконаної в стилі арт-деко”, де особлива увага приділяється розкоші. Прикріпити тюль з ламбрекеном на карниз краще всього за допомогою кілець з підвісками.

Тюль для кухні — декорування кухонного вікна

Який з типів кріплення вибрати, вирішувати господині будинку, однак, ніколи не завадить порадитися з людьми, які розуміються в дизайні приміщень. Так можна уникнути багатьох помилок сумісності різних предметів інтер’єру. Втім, на більшості наших кухонь навіть прості рішення можуть виглядати досить привабливо.