Використання червоного кольору в інтер’єрі кухні

Зміст статті:

 • Психологічний вплив червоного кольору
 • Прийнятні додаткові кольори для червоної кухні
 • Стелю, стіни, підлогу і меблі
 • Гра кольорів в різному просторі
 • Інші деталі інтер’єру

Кухня – це приміщення, яке служить для різних цілей (відпочинку, сніданків, сімейних обідів, проведення дозвілля). Але найголовнішою особливістю кухні є те, що в ній основна частина людей проводить трапези, тому вона повинна збуджувати апетит і не заважати комфортного проведення процесу прийому їжі. Червоний колір вважається одним з найкращих, який збуджує і покращує апетит. Але до оформлення червоної кухні слід підходити з урахуванням деяких правил.

Використання червоного кольору в інтерєрі кухні

Червона кухня в інтер’єрі може виглядати зовсім по-іншому, якщо її оформити за допомогою різних стилів, відтінків або аксесуарів. Але в будь-якому виконанні така кухня буде виглядати шикарно, елегантно і розкішно. Якщо ви хочете досягти певного ефекту, який безвідмовно буде радувати око, то використання червоного кольору для оформлення кухні вам у цьому допоможе.

Психологічний вплив червоного кольору

Для активних і стрімких особистостей червоний колір здається символом любові, життя і пристрасті, тому від цього кольору такі люди можуть заряджатися енергією і позитивом. Червоний колір для таких людей може стати справжнім джерелом натхнення, здоров’я і бадьорості. Але іншим людям, яким цей колір не підходить, він може приносити тільки почуття тривоги, агресії і нервозності. Таким людям слід економно використовувати червоний колір в будь-якому приміщенні. Нормально перенести потужну енергетику червоного кольору зможуть лише впевнені в собі люди і ті, хто завжди звик бути лідером.

Використання червоного кольору в інтерєрі кухні

Психологічний вплив кольорів варто враховувати тоді, коли того чи іншого відтінку в приміщенні, потрібно використовувати багато. А адже навіть, якщо вам червоний колір не підходить, його можна ідеально вмістити в будь-яку кухню з допомогою невеликих деталей. Навіщо відмовляти собі в такому позитивному кольорі, який у багатьох асоціюється з полуницею, вишнею, гранатом, помідорами, перцем та іншими фруктами і овочами.

Прийнятні додаткові кольори для червоної кухні

Червоний колір на кухні кожної людини може надавати певний вплив, як позитивний, так і негативний. Деяким людям просто життєво необхідно вранці отримати заряд енергії для активного робочого дня, тому їм може відмінно підійти червоний колір для оформлення своєї кухні. На інших же людей такий колір може не надавати позитивний вплив – він може провокувати появу агресії, тривоги і втоми.

Щоб дизайн кухні в червоному кольорі при будь-якому настрої і будь-яких обставинах викликав тільки хороше відчуття і позитивні емоції, його потрібно розбавити додатковими квітами, які гармонійно виглядають і поєднуються з червоним.

Для отримання ефектного і оригінального результату під час організації дизайну червоної кухні можете використовувати наступні варіанти додаткових кольорів:

 • Чорний
 • Сірий
 • Білий
 • Бежевий
 • Коричневий
 • Молочний
 • Піщаний.

Чорний колір разом з червоним створять досить сміливий кухонний дизайн, який буде значно відрізнятися від інших класичних варіантів. Чорний колір, незважаючи на свій похмурий і темний вигляд, виглядає багато, елегантно і дуже вишукано. Червоний же колір завжди символізував активність, пристрасть і енергію. Ці два кольори перетворять вашу кухню енергійне приміщення, яке віддають перевагу активні, упевнені в собі і цілеспрямовані люди.

Використання червоного кольору в інтерєрі кухні

Таке поєднання кольорів не даремно називається сміливим, тому що для досягнення гармонії і балансу потрібно чітко дотримуватися їх пропорції. Надлишок чорного кольору в дизайні кухонного інтер’єру здатний дуже сильно візуально зменшити приміщення, він може затьмарити кухню і зробити її тьмяною. Цей колір категорично не підійде людям, які невпевнені в собі.

Якщо яскравий або занадто темний колір ви плануєте використовувати меблів, тоді стіни, підлога і обов’язково стеля повинні бути оформлені виключно у світлих або нейтральних тонах. В іншому випадку ви ризикуєте дизайн кухні в червоному кольорі зробити похмурим і похмурим.

Для створення більш м’якого інтер’єру замість червоного кольору можна використовувати вишневий, малиновий, теракотовий або персиковий відтінок. Глибина кожного кольору по-своєму буде виділяти вашу кухню. Пам’ятайте, що червоний з іншими яскравими і помітними квітами може зробити вашу кухню агресивною, яка не тільки зможе набриднути за короткий час, а й просто буде постійно вас дратувати.

Стелю, стіни, підлогу і меблі

Такі частини кухні, як підлога, стіни і полиць обов’язково повинні бути в нейтральних, натуральних і спокійних тонах за умови, якщо підібраний кухонний гарнітур в червоному кольорі. У цьому випадку кухонні меблі на тлі таких стін буде виходити на перший план, і виступати в якості акценту в інтер’єрі. Акцент можна перемістити на інші предмети, якщо доповнити кухню яскравими деталями інтер’єру (вазами, картинами, килимками, скатертинами і т. д.).

Якщо ж стеля зі стінами і підлогою оформлений в червоному кольорі, то стіна, відповідно, повинен бути нейтральним. У такому оформленні доглядати за кухонними меблями буде легше, незважаючи на те, що вона підібрана в білому виконанні.

Використання червоного кольору в інтерєрі кухні

Щоб зменшити контраст між кухонними меблями, стінами, стелею і підлогою, підбирайте не однотонні кольори, тобто, наприклад, кухонний гарнітур може бути червоно-білим. Те ж саме відноситься до стін, фартуху і т. д. Якщо ж стіна ви вибрали білий, то він буде дуже вигідно виглядати разом з фартухом, оформленим з використанням мозаїки або фотодруку наближених кольорах.

Для чорно червоної кухні рекомендується вибирати стільниці або фасади з глянсовою поверхнею, що додасть інтер’єру яскравості і насиченості. Особливої гармонії додадуть хромовані меблеві ручки або витяжки з нержавійки.

Гра кольорів в різному просторі

Напевно, більшість жінок знають, що світлий колір здатний візуально повнити фігуру, а темний стрункості. Точно так само кольори можуть чинити з приміщеннями, тільки не в буквальному сенсі слова. Яскраві насичені кольори здатні приміщення зменшувати, а ось світлі, натуральні і нейтральні його можуть збільшити.

Маленька кухня не сприймає занадто яскраві або темні кольори, тому малогабаритне кухонне приміщення в червоних тонах повинно обов’язково бути оформлене з використанням нейтральних і світлих відтінків. Причому світлих відтінків повинно бути більше, ніж червоного кольору. Це зовсім не говорить про те, що в маленькій кухні категорично не можна використовувати червоний, чорний та інші яскраві або темні кольори. Просто така кухня вимагає деяких особливостей – подібні відтінки повинні обов’язково розбавлятися зі світлими тонами.

Використання червоного кольору в інтерєрі кухні

Маленька червона кухня буде здаватися просторіше, якщо в ній розмістити точкові світильники або інші варіанти хорошого освітлення. Ідеальним варіантом для такої кухні буде денне освітлення, яке додасть глибину червоного кольору і повноцінно його розкриє.

Інші деталі інтер’єру

 • Штори. Їх колір підбирається в залежності від насиченості стін і кухонного гарнітура. Яскраві кольори кухонних меблів бажано приглушити з допомогою ніжних штор в родинних відтінках. Так кухня в червоному кольорі не буде здаватися вам і членам вашої сім’ї надто строкатою, яскравою і агресивною. Якщо ж стіна і інша кухонні меблі підібрані приглушений червоних тонах, тоді акцент можна зробити на шторах, якщо їх обрати в яскравих кольорах.
 • Аксесуари. Деталі навколишнього інтер’єру (годинник, люстра, картини, вази, посуд) можуть бути підібрані в яскравих тонах, але потрібно обов’язково стежити за контрастом і насиченістю кольорів, щоб запобігти аляпистость приміщення.
 • Кухня в червоних тонах буде виглядати ніжніше, якщо для меблів та фасадів використовувати матове скло для дверцятами, блискучі деталі (ручки, вставки) або кришталевий посуд.
 • Керамічна плитка або світлий ламінат відмінно зможуть виконати роль родзинки приміщення. До того ж вони зроблять кухню світліше.
 • Червоні кухні «люблять» просторі та світлі приміщення, в яких можна сміливо експериментувати з поєднанням різноманітних відтінків. Вибирайте для себе найбільш підходящі кольори і відтінки для червоної кухні, які вам найбільше подобаються. Адже навіть психологи і медики стверджують, що колір інтер’єру здатний значно впливати на психологічне самопочуття та емоційне здоров’я людини.

  Використання червоного кольору в інтерєрі кухні

  Якщо ви не знаєте, як буде виглядати ваша майбутня червона кухня, то можете замовити попередній комп’ютерний макет у дизайнерів. По-перше, це дозволить заздалегідь побачити ваш варіант дизайну інтер’єру кухні в дійсності, по-друге, ви зможете внести корективи в макет без витрат сил, часу і фінансів, а по-третє, з допомогою комп’ютерного макета можна легко змінювати відтінки, якщо вам вони не сподобалися або не підійшли до дизайну.