Висота кухонного столу один з важливих нюансів інтер’єру кухні

Зміст статті:

 • Стандарти висоти столів для кухні
 • Навіщо підбирати індивідуальну висоту кухонного столу
 • Як підрахувати оптимальну висоту столу і стільця
 • Оптимальний варіант кухонних меблів для всієї родини
 • Висота поверхонь для різних завдань на кухні

Вибір кухонного столу складається з безлічі деталей, які полягають у підборі моделі, кольору, стилю та висоти виробу. Особливо для кухонного столу важливий останній пункт, тому що кожна людина частину свого життя проводить за сніданком, обідом, вечерею і просто дозвіллям на кухні. Якою ж повинна бути висота кухонного столу, щоб він не доставляв дискомфорту та незручностей.

Висота кухонного столу один з важливих нюансів інтерєру кухні

Багато недосвідчені продавці меблевих магазинів можуть вас запевняти, що у всіх кухонних столів висота є стандартною. Але насправді все інакше. «Стандартні» столи не можуть підходити абсолютно всім, тому що за природою кожна людина різна по зростанню. Тому і до підбору кухонного столу кожному покупцеві варто підходити індивідуально.

Стандарти висоти столів для кухні

Вирішивши придбати для своєї кухні столи потрібної висоти, ви можете зіткнутися з невеликою проблемою. Справа в тому, що практично у всіх меблевих магазинах вам стануть пропонувати кухонні столи стандартної висоти, тому що, по-перше, розташувати меблі різної висоти в торговому залі буде просто нереально, а по-друге, продати кожну одиницю меблів буде також досить складно. Тому вам потрібно знати про стандартних висотах кухонних столів. Стандартна висота кухонних столів розраховується із середніх показників зросту людини, а саме 165 див.

Висота кухонного столу один з важливих нюансів інтерєру кухні

Тому, куплений стіл може вам зовсім не підходити, тому що він може бути занадто низькою або навпаки — високим. Навіщо і як підібрати оптимальну висоту кухонного столу для різних процесів вам допоможуть наступні поради, формули та рекомендації в цій статті.

Навіщо підбирати індивідуальну висоту кухонного столу

Неправильно підібрана висота кухонного столу може доставляти безліч незручностей. Приміром, якщо обідній стіл буде надто високим, то вам буде незручно звертатися зі столовими приладами. Якщо ж стіл, за яким ви їсте, буде занадто низьким, то ви постійно за обідом будете сутулитися. Обидва випадки будуть вам приносити не тільки незручності і роздратування — вони можуть обернутися появою різного роду захворювань, наприклад, сколіоз і т. д.

Висота кухонного столу один з важливих нюансів інтерєру кухні

Висота тієї або іншої поверхні на кухні особливо важлива для господинь, тому що, наприклад, при нарізці овочів та інших продуктів у жінки задіюються близько сорока м’язів. Якщо обробна поверхня знаходиться нижче необхідного рівня, то кількість цих м’язів зростає на 50 %. А, якщо кухонні столи знаходяться вище необхідної висоти, то кількість м’язів не зростає, а відбувається просто збільшення навантаження на них. І уявіть, що задіяна група м’язів буде працювати некомфортно і неправильно. Це можна порівняти з тим, що ви нерівно весь день сидите за комп’ютерним столом. Ваша спина буде не просто боліти – тривалий незручне становище може позначитися на вашому здоров’ї та внутрішньому самопочутті.

Як підрахувати оптимальну висоту столу і стільця

Щоб не помилитися з вибором столу з необхідною висотою, наступна формула допоможе вам зробити правильні підрахунки:

Ваш ріст * стандартна висота столу : стандартний зростання людини = ідеальна висота столу саме для вас.

Припустимо, що ваш зріст становить 175 див. Стандартна висота столу зазвичай становить 75 см, а середній ріст людини — 165 див. З цього отримуємо ось таку формулу 175*75:165=79.5. Тобто, для вас ідеальна і стандартна висота кухонних столів становить 79,5 см від підлоги до краю поверхні.

Висота кухонного столу один з важливих нюансів інтерєру кухні

Під час покупки меблів для кухні варто звертати увагу не тільки на висоту обіднього столу, а також і стільця, тому що без нього повноцінний, зручний і комфортний обід не буде можливим. Як же обчислити оптимальну висоту кухонного стільця? Давайте розберемося. Якщо середньостатистична висота кухонного обіднього столу становить близько 72-80 см, то висота обідньої стільця від підлоги до сидіння в середньому повинна бути 40-45 див. Точний результат висоти кухонного стільця можна вирахувати за допомогою наступної формули. Для цього вам потрібно буде результат обчислення висоти кухонного столу. Отримуємо ось таку формулу:

Ваш результат обчислення висоти кухонно столу – 45 см (за умови, що у вас зріст високий) або – 42-43 см (за умови, що у вас середній ріст) або – 40 см (за умови, що у вас маленький зріст). Їли у вас середньостатистичний зростання, то у вас повинна вийти ось така формула і ось такий результат:

79,5 см – 43 см = 36,5 див. Це ідеальна висота кухонного обідньої стільця саме для вас.

Оптимальний варіант кухонних меблів для всієї родини

Отже, ви все точно розрахували і отримали результат оптимальної висоти стола і стільця для кухні саме для себе. Але як же бути з іншими членами сім’ї, зростання яких може значно відрізнятися від вашого? Якщо ваша сім’я складається з домочадців різного зросту, які ще будуть рости, то ви можете просто купити стільці чи стільницю з регулюванням висоти, що дозволить використовувати меблі кілька років. А можна просто зробити розрахунок висоти столу для кухні для всіх дорослих членів сім’ї, а саме ось таким чином:

Якщо зростання дружина досягає 200 см, а дружини 168 см, то ви отримаєте ось таку формулу (200+168):2=184 див. обчислення буде результатом середнього зросту людини з вашої родини, за яким можна обчислити висоту кухонного столу, а потім стільця.

Висота кухонного столу один з важливих нюансів інтерєру кухні

Для маленьких членів сім’ї ідеальним варіантом будуть стільці, ніжка яких регулюється по висоті під індивідуальний зростання. Цей варіант буде актуальним для багатьох випадків, наприклад, такі стільці можуть відмінно підійти для гостей з різним ростом. Комфорт гостей обов’язково залишиться в їх пам’яті, що тільки позитивно позначиться на вашому гостинність.

Висота поверхонь для різних завдань на кухні

Виявляється, що на кухні важлива не тільки висота обіднього столу. Обробна або робоча поверхня також повинна обов’язково перебувати на певній висоті, яка обчислюється з урахуванням індивідуального розвитку людини. Але не тільки зростання людини буде впливати на висоту поверхні для приготування страв. Основних зон кухонного простору на сьогоднішній день існує п’ять видів. Це:

 • Зона для замісу та оброблення тіста
 • Варильна зона
 • Зона для первинної обробки сирих продуктів
 • Основне робоче місце, яка включає в себе зону сервіровки і зону для охолодження приготовленої їжі
 • Зона для миття посуду.

Всі ці поверхні для максимальної зручності на кухні обов’язково повинні мати свою висоту. Звичайно, це не говорить про те, що кожна стандартна кухня повинна включати в себе всі ці зони, але для тих кухонь, в яких ці поверхні є, такі показники будуть особливо важливі.

Висота поверхні, на якій замішується і обробляється тісто, для середньостатистичної висоти людини в 165 см повинна становити 70-82 див. Зона варіння повинна знаходитися на 80-85 см від підлоги. Третій вид зони переважно потрібно розташовувати на 82-87 см від підлоги. Основне робоче місце повинно перебувати на 85-87 см, а зона миття посуду повинна бути на 85-95 см від підлоги. На основі таких показників інженери рекомендують купувати кухонні столи з ось такий заввишки:

 • При зростанні людини 168 см висота обробної поверхні повинна знаходитися на 85 см від підлоги.
 • Від 168 см до 178 см висота столів повинна бути на 89 см
 • Якщо ваш зріст сягає позначки 178-186 см, то і робоча поверхня повинна бути на рівні 91 див.
 • При людському зростанні вище 186 см висота обробної поверхні повинна знаходитися на 94 см від самого низу.

Висота кухонного столу один з важливих нюансів інтерєру кухні

Якщо ваш зріст відрізняється від стандартних показників в більшу або меншу сторону, то вам просто до показників висоти тієї або іншої поверхні треба додати різницю від вашого зросту в сантиметрах або відняти її. Ще пам’ятаєте про те, що вам набагато зручніше буде працювати на кухні, якщо висота мийки буде на 10-12 см вище від загальної висоти робочої поверхні.

На сьогоднішній день практично для всіх робочих кухонних столів встановлена одна стандартна висота виробу – це 85 див. Але не завжди господиням дуже зручно обробляти продукти і готувати страви за такими столами зручно. А все тому, що просто була неправильно підібрана висота таких столів. Для рішення такої задачі, як правильне встановлення висоти тієї чи іншої робочої поверхні, можна купити окремо стоїть стіл, який можна при необхідності підняти або опустити. Така модель кухонного столу є однією з останніх новинок, яка стрімкими темпами завойовує попит і популярність завдяки зручності використання.

Якщо ж на вашій кухні всі поверхні розташовуються на одному рівні, то дізнатися, яка повинна бути висота кухонного столу (робочої поверхні), можна наступним чином – зігніть руку в лікті і простежте за тим, щоб робоча або обробна поверхня знаходилася на 15 см нижче від краю вашого ліктя. Просто відрахувати дану висоту вам допоможе власний кулак – його середня висота досягає 7 см, тому вам знадобляться два кулака. Пам’ятайте, що висота варильної поверхні ніколи не повинна бути прив’язана до висоті інших столів на кухні.

Вибрати свою кухню кухонний гарнітур, обідній стіл або робочу поверхню потрібної висоти вам буде непросто, тому що в меблевих магазинах вся продукція пропонується в стандартних розмірах практично з однаковою висотою. Кухонні меблі з потрібними розмірами і висотою можна зробити на замовлення. Покупка буде дорожче, але вельми корисною для вашого психологічного, фізичного здоров’я та загального самопочуття, тому що робота за меблями потрібних і відповідних параметрів буде приносити тільки хороші відчуття і позитивний настрій.