Як правильно і на якому рівні, якій висоті повісити кухонні шафи

Зміст статті:

 • Важливі нюанси при вешании кухонних шаф
 • Порядок виконання дії мовлення кухонної шафи
 • Ще один простий спосіб

У більшості квартир кухонні навісні шафки вирішують питання компактного і зручного зберігання різних кухонних речей. Навісні шафки можуть компактно вміщати в себе навіть побутову техніку, тим самим заощаджуючи інше вільне місце на кухні. Але перед установкою кухонного гарнітура завжди потрібно знати, на якій висоті вішати кухонні шафи для максимальної зручності.

Як правильно і на якому рівні, якій висоті повісити кухонні шафи

Важливі нюанси при вешании кухонних шаф

Перед прикріпленням шаф до стіни потрібно враховувати наступні важливі нюанси:

 • Зростання своїх домочадців і власний зріст
 • Висоту кухні
 • Висоту самих шаф
 • Відстань між робочою або обробній поверхнею і навісними шафами
 • Для чого використовуються навісні шафи.

Зростання господині та інших членів сім’ї є найбільш важливим нюансом, так як саме від нього буде залежати зручність розташування і використання шаф. В цьому випадку краще всього вішати шафи на рівні очей та так, щоб ви могли вільно дотягуватися рукою до будь полиці. Щоб не прогадати, на яку висоту повісити кухонні шафи, пам’ятайте, що верхня точка шафи повинна бути не вище росту людини, ніж на 20-25 см. Якщо зростання досягає позначки 175-178 см, тоді нижня точка навісної шафи не повинна бути нижче 155 см від підлоги. Для людей, у яких ріст досягає показників 185 см, нижня точка шафи не повинна бути нижче 160 см від підлоги. Якщо ж зростання перевищує 200 см, то низ кухонної шафи повинен бути не нижче 175 см від підлоги.

Низька висота кухні може не дозволити придбати високі шафи, тому цей фактор також має бути обов’язково враховано. Завдяки сучасним конструкціях навісних шафах, їх можна вішати на самій зручній висоті, враховуючи при цьому висоту стелі на кухні. Зазвичай у комплектацію кухонних меблів, де є навісні шафи, входять кріплення під назвою гачки і навішування. Вони кріпляться до задньої стінки шафки і потім чіпляються за прикріплену до стіни планку.

Як правильно і на якому рівні, якій висоті повісити кухонні шафи

Якщо придбані кухонні навісні шафи мають велику висоту, то їх потрібно кріпити так, щоб вони дозволяли залишити відстань між стільницею і навісним виробом. Але в цьому випадку вони можуть розташовуватися дуже високо, що для господині буде незручно. У такому випадку або купуйте шафи з меншою висотою, або зробіть вибір для себе, що важливіше – відстань між шафою і стільницею або зручне і низьке розташування шаф.

Найбільш прийнятним і зручним відстанню між стільницею або робочою поверхнею і навісною шафою вважається 55-60 див. Його буде цілком достатньо для встановлення різної побутової техніки – мікрохвильові печі, соковижималки, електричної м’ясорубки і т. д.

Іноді навісні шафи купуються для зберігання кухонної техніки та посуду, що використовується рідко. У такому разі шафи можна вішати високо, щоб верхні полиці служили сховищем для рідко використовуваних речей. А ось нижні полиці можуть бути зручними у використанні і виступати в якості зберігання часто використовуваних продуктів.

Порядок виконання дії мовлення кухонної шафи

Щоб знати, як правильно повісити кухонні шафи, дотримуйтесь нижеописанной покрокової інструкції, яка використовується найчастіше:

 • Спочатку визначте верхню межу шафи, яка знаходитиметься на стіні. Для цього візьміть до уваги власний ріст і зробіть намітки на 20-25 см вище. Нанесіть олівцем горизонтальну лінію на всю довжину шаф для зручності. Для рівного нанесення лінії можете використовувати водяний рівень. Він допоможе з мінімальною похибкою зробити рівне накреслення.
 • Далі зробіть точку, яка пізніше стане отвором під кріплення.
 • Просвердлите отвір і встановіть кріплення.
 • Скоби або петлі, які входять в комплектацію до навісним шаф, з допомогою саморізів прикрутіть до задньої зовнішньої стінці шафи.
 • Однією петлею повісьте шафа на кріплення і за допомогою рівня вирівняйте його. Після вирівнювання зробіть олівцем другу позначку для кріплення і просвердлите отвір для нього.
 • Для всіх інших шаф виконайте все те ж саме.
 • Всі повішені шафи між собою з’єднуються за допомогою шурупів. Потрібно відзначити, що отвори для шурупів повинні бути просвердлені у виробі заздалегідь.
 • Всі шафки повинні висіти на одному рівні, перевірте це.

Як правильно і на якому рівні, якій висоті повісити кухонні шафи

У деяких комплектах в складі є декоративний карниз, який можна прикрутити до верхньої частини шаф з допомогою невеликих шурупів. Після правильного розвішування кухонних шаф у них вставляються полички, дверцята перевіряються на справність і щільність закривання, а також на провисання. Якщо дверцята працюють некоректно, то за допомогою регулювальних гвинтів легко усуваються всі неполадки.

Ще один простий спосіб

Ще правильно повісити кухонні шафи допоможе монтажна рейка. Вона значно полегшує процес навішування шаф, тому що спочатку на стіну кріпиться саме сама рейка, а вже потім на неї вішаються шафки.

Як правильно і на якому рівні, якій висоті повісити кухонні шафи

Нижеописанная невелика покрокова інструкція розповість про те, на якому рівні вішати кухонні шафи і яку висоту для них потрібно підбирати:

 • Першим етапом буде проведення підготовчої роботи – це вирівнювання поверхні стіни, де буде розташований шафа, завершення процесу електромонтажних робіт (підключення всіх необхідних світильників і розеток).
 • Далі вам необхідно визначити висоту мовлення шаф, яка для вас буде найбільш оптимальною. Встаньте біля стіни і відзначте для себе рівень очей. Якщо для вас важливо відстань між навісною шафою і стільницею, то вішайте шафу так, щоб відстань між цими меблями було не менше 55 див.
 • Далі на стіні зробіть позначки на стіні для кріплень. Разом з цим бажано зробити обрис самої шафи на стіні для більшої зручності.
 • Просвердлите отвори для кріплень і встановіть фурнітуру для монтування кріпильної рейки.

Рада! Будьте пильні при установці кріпильної рейки, тобто потрібно уважно стежити за відсутністю проводки на місці її кріплення.

 • Монтажна рейка надалі потрібна для прикріплення до неї навісних шаф, в яких поки ще не встановлені полички і фасади.
 • Для рівного об’єднання шаф один з одним використовують струбцини. Для більшої надійності можна скористатися прокладками, які називаються дерев’яними кілочками.
 • Далі вам слід зробити отвори для стяжки. Щоб уникнути відколів, спочатку скористайтеся тонким свердлом, а потім просвердлите це ж отвір свердлом товстіший. Скріпіть навісні шафи в єдину конструкцію.
 • Робота майже завершена, вам залишається лише повісити дверцят на фасади та вирівняти їх розташування. Для цього знадобляться регулювальні гвинти.

У другого способу кріплення навісних шаф є свої переваги і недоліки. До переваг можна віднести:

 • Самостійне виконання роботи.
 • Пересування і вирівнювання шаф з допомогою рухливих гвинтів.
 • Додаткове зміцнення конструкції з допомогою додаткових рейок і гвинтів.
 • З допомогою монтажної рейки процедура навішування шаф значно прискорюється, ніж у першому варіанті.

Як правильно і на якому рівні, якій висоті повісити кухонні шафи

До недоліків відносяться наступні моменти:

 • Цінова категорія. Комплекти з усіма деталями коштують значно дорожче звичайного набору з петлями.
 • Між стіною і навісними шафами залишиться відстань.

Варто також враховувати глибину шаф, так як велика глибина виробу буде вимагати більшого відстань між шафою і робочою поверхнею. Пам’ятайте також про те, що всі кріплення повинні бути якісно вмонтовано в кухонний навісна шафа, так і в саму стіну, щоб уникнути падіння. Замість звичайних дюбелів можна використовувати анкерні болти, які мають велику міцність. Це дозволить повноцінно наповнювати шафи. Якщо на стіні є товстий шар штукатурки, то поставте шину. З його монтуванням, звичайно, доведеться складно, але така конструкція буде максимально надійною.

Не всі стандартні комплекти кухонних меблів з навісними шафами можуть підійти саме для вашої кухні. Тому перед придбанням шаф виміряйте висоту стель і свій ріст і тільки після цього підбирайте шафи.

Як правильно і на якому рівні, якій висоті повісити кухонні шафи

Дати остаточний і максимально точну відповідь на питання: на якій висоті вішати кухонні шафи не зможе жоден інженер, так як кожен випадок індивідуальний, тому що потрібно враховувати безліч чинників, які описані вище в цій статті.