Як правильно і раціонально викласти на кухні підлогу плиткою

Зміст статті:

 • Планування і підготовка поверхні підлоги
 • Інструменти і матеріали для укладання плитки
 • Укладання підлогової плитки для кухні

Керамічна плитка вважається найбільш раціональним підлоговим покриттям для будь-якої кухні. Кухонна підлога є одним з місць, найбільш схильним до всіляких забруднень. Це і краплі жиру, і розлиті рідини, і випадково впали на підлогу продукти. Підлогова плитка для кухні найкраще впорається з такими витратами. Вона прекрасно відмивається і очищається, є стійкою до агресивних речовин. Довговічність статі, викладеного якісною плиткою або ж керамогранітом зазвичай обчислюється десятками років.

А як красиво виглядає викладений плиткою підлогу, особливо якщо використовувати плити незвичайної форми, виготовлені у вигляді дощок або коротких дощечок. Іноді створюється відчуття, що знаходишся десь у таверні на Дикому Заході. Дуже незвично виглядає підлогова плитка для кухні (фото ви можете побачити нижче), що представляє собою викладений на підлозі малюнок.

Планування і підготовка поверхні підлоги

Перед тим, як викласти на кухні підлогу плиткою, поверхня підлоги вирівнюють цементним розчином, закладаючи нерівності і щілини. Поки наша стяжка застигає, можна зайнятися придбанням плитки. Кількість плитки, яке буде необхідно, легко підрахувати, знаючи площу кухонної підлоги. Завжди беріть плитку з запасом, близько 10 % від її загальної кількості. Для чого це потрібно?

По-перше, завжди будуть якісь обрізки, які підуть у відходи.

По-друге, запасні плитки можуть знадобитися, якщо раптом вам доведеться замінити кілька плиток.

По-третє, в процесі укладання якісь плитки можуть бути пошкоджені, або можливий заводський брак.

Оскільки підлогова плитка для кухні, як видно на фото, може мати самі різні розміри (30 х 30, 40 х 40, 45 х 45, 50 х 50, 60 х 60), то враховуйте кількість плиток.

Як правильно і раціонально викласти на кухні підлогу плиткою

Заздалегідь визначтеся з розташуванням рядів. Плитка для кухні на підлогу може розташовуватися послідовними рядами, або по діагоналі. У деяких випадках плитка укладається в певній композиції.

Якщо ви вирішили розташувати плити по діагоналі, то будьте готові до перевитрати плитки, так як кожна крайня плита буде підрізати. Враховуйте це при підрахунку потрібної кількості.

Як правильно і раціонально викласти на кухні підлогу плиткою

Як правильно викласти на кухні підлогу плиткою? Якщо плитка йде рівними рядами, то починати перший ряд слід біля тієї стіни, яка згодом буде відкрита. Оскільки завершальний ряд плитки зазвичай завжди підрізається, то його краще заховати за меблевим гарнітуром. Перед укладанням плитки проводять лінію розмітки, за якою буде орієнтований перший ряд.

Як правильно і раціонально викласти на кухні підлогу плиткою

Інструменти і матеріали для укладання плитки

Попередньо слід приготувати наступні будівельні інструменти:

 • Плитковий клей. Він продається у вигляді сухої суміші, а перед використанням розлучається чистою водою до середньої густоти. Орієнтовний витрата суміші — близько 5 кг на 1 квадрат підлоги. Отже, стандартного мішка 25 кг повинно вистачити на 5 квадратів.
 • Затирка шовна. Це також суха суміш. Її витрата залежить від розмірів плитки.
 • Зубчастий шпатель. Ним виробляється зняття надлишків нанесеного розчину.
 • Гумовий шпатель. Потрібно при нанесенні затірки на шви.
 • Будівельний кельму. З його допомогою наноситься клей на підлогу.
 • Болгарка для різання плитки або плиткоріз.
 • Будівельний рівень, яким перевіряється правильність укладання плитки для кухні на підлогу.
 • Гумовий молоток, яким плиток надається правильне положення і напрямок.
 • Хрестики для швів. Вони поділяють поруч покладені плитки, забезпечуючи однакові відстані між ними.

Як правильно і раціонально викласти на кухні підлогу плиткою

Укладання підлогової плитки для кухні

Робота з укладання починається з замішування клею. Його густота повинна бути така, щоб клей не розтікався по підлозі. За допомогою кельми розчин наноситься на підлогу, після чого зубчастим шпателем прибираються його надлишки. В результаті цих дій клей набуває однакову товщину. Підлогова плитка для кухні змочується водою, а потім укладається на розчин і злегка «затирається» з метою ліквідації порожнеч під плиткою.

Увага! Якщо під плиткою буде мати місце порожнеча, то при падінні на поверхню плитки важкого предмета плитка може лопнути. Навіть якщо це буде міцний керамограніт.

Так викладається вся плитка для кухні на підлогу. У процесі укладання необхідно відразу ж очищати міжплиткові шви. Між усіма сусідніми плитками вставляються роздільники — пластмасові хрестики. Оптимальна ширина міжплиточних шва становить близько 3 мм. Крайні ряди плитки підрізають, а порожнечі між плитками і стінами зашпаровують розчином. Підлогова плитка для кухні, фото якої додаються, повинна бути залишена у такому положенні на добу для повного затвердіння клею.

Після цього проводиться заповнення плиткових швів. Гумовим шпателем затірку втирають в шовні порожнечі, а залишки затірки прибирають вологою тканиною після її застигання.

По периметру кухонного приміщення встановлюють підлогові плінтуси, які приховують під собою всі похибки плиткових робіт.

Ми з’ясували, як викласти на кухні підлогу плиткою. Використовуючи дані рекомендації, цю роботу можна виконати самостійно, застосувавши на практиці свої знання.