Як виконати ремонт на кухні площею 6 квадратних метрів

Зміст статті:

  • Особливості вибору і розміщення кухонних меблів
  • Освітлення кухні 6 кв м
  • Рекомендації по плануванню маленької кухні

Досить велика кількість людей змушена миритися з невеликими розмірами свого кухонного приміщення. Це доставляє масу всіляких особистих незручностей, але завжди можна знайти гідний вихід. Достатньо проявити неординарне мислення та кмітливість, після чого навіть маленька кухня придбає потрібні обриси і стане затишною. Так, мінімальна площа кухні становить близько 5-6 квадратів. Меншу площу представити у вигляді кухонного приміщення вельми складно, адже в ній практично нічого не можна буде розмістити. Тому мета статті — розгляд питання про те, як зробити ремонт на кухні 6 м. кв

Особливості вибору і розміщення кухонних меблів

Вибору для розміщення меблів на невеликій кухні у вас замало. Бо як приміщення невелике. Багато чого залежить від форми кухні. Основних варіантів розміщення меблів всього два:

  • Якщо кухня має вигляд витягнутого прямокутника, то меблі розташовується уздовж однієї стіни. Невеликий стіл встановлюється або біля вікна, або близько другої довгої стіни. Ремонт на кухні 6, 2 кв метра повинен враховувати можливість вільного проходу через кухню. Тому в деяких випадках доцільно стіл зробити відкидним, або використовувати в якості столу барну стійку. Непоганим рішенням є використання широкого і міцного підвіконня в якості обробній тумби або навіть столу.

Як виконати ремонт на кухні площею 6 квадратних метрів

  • Коли кухня має форму квадрата, ремонт на кухні 6 кв м раціональніше всього виконати так, щоб меблі була розташована буквою «L». Тобто, будуть задіяні 2 стінки. Кухонні меблі, в цьому випадку, вважається кутовий. В самому кутку може бути розташований шафа з колонкою або миття. Стіл зазвичай ставиться в будь-якому вільному місці. Зараз у продажу є вибір кутових гарнітурів для кухні, спеціально призначених для невеликих приміщень.

Як виконати ремонт на кухні площею 6 квадратних метрів

При бажанні можна об’єднати два приміщення в одне, тобто поєднати кухню з кімнатою. Мовою сучасних дизайнерів таке об’єднання отримало назву «квартира-студія». Ремонт на кухні площею 6 кв м, в цьому випадку, передбачає знесення міжкімнатної перегородки і створення спільного простору. Зазвичай такий дизайн більше характерний для однокімнатних квартир. Та й виконують його переважно люди сміливі й творчі, не бояться змін в обстановці.

Освітлення кухні 6 кв м

Як виконати ремонт на кухні площею 6 квадратних метрів

Багато господарі недостатньо уваги приділяють кольором кухонних меблів і освітлення на кухні. А адже це здатне різко перекреслити будь дорогий ремонт і купівлю найдорожчої меблів. Неможливо без урахування цих факторів якісно виконати ремонт кухні. Фото 6 кв м підтверджують, що темна меблі на невеликому просторі виглядає занадто громіздко. Вона навіть здатна знижувати настрій. Якщо вже ви придбали темну меблі, то постарайтеся зробити максимально ефективним освітлення.

Порада: темні меблі можна «оживити», розташувавши на кухні світлі полиці, яскраві декори, картинки. Наприклад, світлі обробні дошки прекрасно доповнять тумбу темного кольору.

А ось світлі тони меблів створять на кухні відчуття більшого простору, поліпшать настрій і будуть сприяти кращому травленню. У деяких випадках поліпшити освітлення допомагають прозорі кухонні двері, якщо з боку коридору є джерело світла.

Ремонт на кухні 6, 2 кв метра обов’язково торкнеться оформлення стін. Вважається, що стіни в маленькій кухні потрібно обробляти в світлих тонах. Це, звичайно, вірно. Але це не означає, що їх не можна робити яскравими і соковитими. Досить просто уникати темних відтінків. Чудово будуть виглядати на стінах зображення квітів чи яких-небудь природних картин.

Темні штори здатні не тільки затінити частина кухні, але і візуально зменшити її обсяг. Тому одним з кращих рішень при виконанні ремонту кухні (як видно на фото) 6 кв м буде використання одного з видів жалюзі. Особливо стильно на кухні виглядають вертикальні жалюзі, які мають захисне покриття від жиру та бруду. Вони практично не затримують світло, а при потребі зсуваються у бік.

Рекомендації по плануванню маленької кухні

У деяких випадках є можливість трохи розширити функціонал і корисну площу кухонного приміщення. Дані поради нададуть вам в цьому певну допомогу:

  • Вхідна кухонні двері іноді не стільки обмежує будинок від кухонних запахів, скільки заважає. Її можна відсунути в бік коридору або прибрати зовсім. Непоганим варіантом є використання двері-гармошки, яка в цих випадках є просто знахідкою. І місця не займає, і кухню закриває.
  • Можна задіяти під кухню частина коридору, перенісши туди якісь кухонні предмети меблів. Наприклад, холодильник, тумбу з НВЧ-піччю, тостером або іншими пристосуваннями. Але якщо коридор дуже вузький, то задіяти його не вийде. Тоді ремонт кухні (фото 6 кв м) виконується тільки в кухонному приміщенні.
  • Використання підвісних полиць позбавить вас від необхідності розміщувати багато кухонне начиння на столі, на холодильнику або на обробній тумбі. Це заощадить корисну площу і дозволить зменшити розміри кухонних меблів.
  • Якщо у вас кухня з газовою колонкою, то слід вибрати таку модель, яка мала б невеликі розміри. В цілому, дизайн кухні з газовою колонкою якихось глобальних змін у розстановку інтер’єру не вносить, хоча її вплив необхідно враховувати при підборі меблів і розміщення газової плити.
  • Використання високих підвісних шаф, іноді аж до стелі, допомагає вирішити проблему розміщення посуду, продуктів та інших речей.

Як виконати ремонт на кухні площею 6 квадратних метрів

Ремонт на кухні площею приблизно 6, 2 кв метра може бути виконаний вельми грамотно, якщо прислухатися до порад професійних дизайнерів. Не бійтеся сміливих рішень, які часом здатні перетворити вашу кухню в цей мальовничий куточок. Знаходження на кухні повинно супроводжуватися тільки позитивними емоціями, які необхідні кожній людині щодня.