Як зробити ремонт кухні 10 кв м з максимальною ефективністю

Зміст статті:

  • 10 квадратів — квадратна кухня
  • 10 квадратів прямокутної форми
  • Розміщення меблів, як зручніше?
  • Ремонт кухні 10 кв м — корисні дрібниці

Все частіше в сучасних багатоповерхових новобудовах реалізована цілком пристойна площа кухні, рівна 10 кв м. Це не «ах», але вже й не «на жаль». А так хочеться, щоб не було втрачено ні один сантиметр дорогоцінної площі, тим більше що такі кухні (10 кв м), в основному, зустрічаються в однокімнатних, набагато рідше — двокімнатних квартирах. Хтось мріє перетворити її в кухню-студію, а хтось- просто розумно використовувати, і зробити ремонт кухні 10 кв м самим раціональним і зручним, але при цьому і недорогим способом.

Без ретельного і точного планування досягти мети буде неможливо, а враховуючи, що конфігурація самого приміщення може будь-який: прямокутна, квадратна, асиметрична, з виступом або з еркером (про його облаштуванні тут), варто обміркувати і відповідну планування: кутовий (г-образну, найпоширенішу), пряму (біля однієї стіни), зонированную або острівну. Важливою особливістю кухні є наявність і перетин на її території всіх можливих комунікацій: ТБ, електро, вода, сантехніка, телефонія, інтернет, а це теж має бути враховано при складанні плану ремонту кухні 10 м. кв

Чесно кажучи, такої площі цілком достатньо, щоб не просто втиснути все, але розмістити, зручно і красиво, враховуючи неизбалованность наших громадян значно меншими площами кухонь-хрущовок або взагалі комуналок. Так що варто зосередитися на завданні, зібратися з духом і засобами і реалізувати ремонт кухні 10 кв м в найкращому вигляді, в залежності від її типу.

10 квадратів — квадратна кухня

Квадратна площа дозволить реалізувати два оптимальних варіанти розставляння: однорядні і дворядну конфігурацію меблів.

  • Однорядна — коли одна зі стін стає місцем зручного розташування та меблів та побутової техніки, що відразу формує робочу зону. Місцем прийому їжі — обідньою зоною — стає стіл у центрі кухні.Як зробити ремонт кухні 10 кв м з максимальною ефективністю Але якщо сім’я невелика і прийоми великої кількості гостей не плануються, то кухонний куточок і пара-трійка табуретів дозволить компактно, але без тісноти розмістити до 6-7 осіб (наприклад, навпроти зони приготування).
  • Дворядна хороша там, де в центрі стіни розташовується вхідні двері. З двох сторін від дверей можна оптимально і зручно розмістити всі кухонні меблі в два або три яруси, а овальний або прямокутний стіл з округленими краями займе почесне місце в центрі.Як зробити ремонт кухні 10 кв м з максимальною ефективністю З одного боку буде розташовано все, що пов’язано з належністю до зони готування, з холодильником в кутку або на початку цього ряду. А з іншого — все інше.

10 квадратів прямокутної форми

Вирішальним для дизайну після ремонту кухні 10 кв м стає положення вікна (вікон) і вхідних дверей. Тут є два варіанти:

  • Вхідні двері на короткій стороні — оптимальним буде Г-образне розміщення меблів, а також побутової техніки.Як зробити ремонт кухні 10 кв м з максимальною ефективністю
  • Вхідні двері на довгій стороні — ефективніше стає конфігурація «в ряд», при якій меблі і техніка для економії місця розташовані вздовж однієї або двох вузьких протилежних стін, залишаючи центр кухні 10 кв м вільним для столу. При однорядном розташуванні обідня зона ставиться в центр, а в двухрядке можна розмістити її навіть в одну з ліній.

Розміщення меблів, як зручніше?

Все ж погодимося з думкою досвідчених дизайнерів і власників кухонь 10 кв м, що більш зручним є кутове розміщення. Чому? Перш за все, зручністю робочих зон, розташованих компактно. По-друге, містка меблі не виглядає громіздко і не займає багато площі за рахунок високих кутових шаф, полиць або тумб. Та й стіна з вікном стає місцем для невисоких, але глибоких шафок, накритих стільницею, продовжує робочу поверхню або стала стильним столом. Така стільниця може бути стартом для барної стійки. До речі про столі.

  • До столу!

Замість старого або нового, але великого столу на кухні-десяточке краще виглядає барна стійка-стільниця,Як зробити ремонт кухні 10 кв м з максимальною ефективністю відкидний стіл і стільці або табурети. Непоганий розкладний стіл, приймає від 2 до 8 персон, або розсувні стільниця. Цікаві варіанти з плетеними меблями, частину якої «живе» не на кухні, а в інших приміщеннях. Стіл, так само як і інші меблі у кухні 10 кв м повинні не тільки поєднуватися за формою і кольором з інтер’єром, але і бути витонченими і не габаритними.

  • Вибір кольору і світла

Для висвітлення такої кухні потрібно небагато, так як головне джерело світла — вікно, але органічно доповнивши його світильником у центрі та додатковими джерелами світла по периметру і локальними у потрібних місцях можна забезпечити кухню 10 кв м достатнім освітленням в будь-який час доби.

Як зробити ремонт кухні 10 кв м з максимальною ефективністю

Не забудемо і про шторах і фіранках. Південну і західну кухню було б правильно прикрасити не тільки прозорими фіранками, але і стильними шторами (наші ідеї вам сподобаються!). А північну і східну — напівпрозорими, пропускають світло текстильними виробами.

Щодо колірних гам можна відзначити, що кращі світлі, чисті і яскраві тони. В якості прикладу: світлі стіни і яскрава, але не отруйна меблі.

Як зробити ремонт кухні 10 кв м з максимальною ефективністю

Дуже корисно створити спокійну і умиротворену атмосферу за допомогою нейтральних відтінків. Помічено, що блакитні тони сприяють легкості в сприйнятті, зелені — заспокоюють і розслабляють, а відтінки помаранчевого, близькі до червоного, викликають апетит, нагадуючи про стиглості фруктів. На такій кухні краще обмежитися трьома основними кольорами і невеликою кількістю їх відтінків.

Ремонт кухні 10 кв м — корисні дрібниці

1. Відмовившись від модних і рекламованих підвісних конструкцій або стель, використовуючи плоскі світильники або світлодіодні стрічки, можна зробити невисоку кухню просторіше, і не лише візуально.

2. Демонтаж допомагає побачити реальну картину і перемістити незручно розташовані комунікації і підготувати площу до правильного планування.

3. Укладання комунікацій в підготовлені штроби, а не на увазі, реально збільшує можливість більш зручного розміщення меблів і прикрас. Це стосується і вибору радіаторів опалення — плоскі алюмінієві або сталеві радіатори з високою тепловіддачею і красивіше, ефективніше і місця займають значно менше.

4. Це відноситься і до побутової техніки: електрочайника, мікрохвильовій печі, телевізору і цареві кухні — холодильника. Ремонт кухні 10 кв м і заміни побутової техніки повинні стати основою раціоналізації приміщення та її гідного перетворення в кухню-мрію.