Як зробити ремонт на кухні якісно і недорого

Зміст статті:

  • Заміна сантехніки та комунікацій
  • Ремонт кухонного стелі
  • Оновлення кухонних стін
  • Ремонт підлоги на кухні

Ремонт кухонного приміщення є більш складним, ніж ремонт будь-якої кімнати чи передпокою. Це обумовлено невеликим розміром кухні, суміщенням одночасно кількох функцій і великою кількістю кухонної техніки і меблів на обмеженому просторі. До цього додається і вартість ремонту, адже в інших приміщеннях немає сантехніки, комунікацій, величезної кількості технічних пристроїв.

Значна частина витрат припадає саме на вміст кухні. Тим не менш, спробуємо розібратися, як зробити ремонт кухні недорого, на що можна скупитися, а на чому можна заощадити. Багато залежить і від виду ремонту. На косметичний ремонт зазвичай витрачається менше коштів, ніж на капітальний ремонт.

Якщо ваша кухня потребує перепланування, то створення проекту і його узгодження обійдуться вам в значну суму, залежно від чесності і кваліфікації проектувальника. Ми ж розглянемо просто ремонт, без зміни розмірів і форми кухні. Звернемо увагу на те, як виконати ремонт кухні недорого. Розберемо по порядку етапи ремонту.

Заміна сантехніки та комунікацій

Як зробити ремонт на кухні якісно і недорого

У вас досі встановлені сталеві труби і чавунний сток? Будь солідний ремонт передбачає їх заміну на більш сучасні аналоги. Але хвилюватися не варто. Вартість нових пластикових стічних труб, металопластикових та поліпропіленових водопровідних труб невисока. Тому можна розраховувати нанедорогой ремонт кухні. А от якщо ви вирішили встановити труби з міді або нержавіючої сталі, збільшуйте на порядок витрати на їх придбання. Установка труб залученими майстром збільшить витрати вдвічі.

Прибрати труби із зони видимості можна недорогим і нескладним способом — сховати їх у гіпсокартонних або пластикових коробах. Нескладно буде забезпечити вписування таких коробів в загальний інтер’єр кухні. Матеріал коштує недорого, та й робота проста, можна обійтися своїми силами. Ремонт кухні, особливо недорогий, допускає відкрите розташування труб. Але їх необхідно оформити. Припустимо, пофарбувати під колір стін.

А ось, наприклад, на чому не можна економити, так це на електропроводці. Дроти невеликого перерізу можуть не впоратися із зростаючою з року в рік навантаженням і оплавятся. А це загрожує замиканням і спалахом. Тому прокладаючи нову проводку максимального перетину, використовуйте пластмасові вставки в розетки, якісні розетки і вимикачі. Для кухні проведіть окрему розподільну коробку.

Як зробити ремонт на кухні якісно і недорого

Не забудьте про витяжку, яка б виводила повітря за межі житла. Дизайн сучасних витяжок такий, що не потрібно додаткового їх зміни. Вартість сантехнічних приладів значно розрізняється. Можна вибрати однакові за своїм функціоналом прилади, у яких значна різниця в ціні обумовлена особливостями дизайну.

Наприклад, однакові змішувачі, від одного виробника, можуть коштувати від 25 до 40 доларів. Як пояснюють продавці, такий розкид цін залежить тільки від форми змішувача.

Порівняйте ціни у різних торгових точках. Це допоможе вам виконати недорогий ремонт кухні.

Ремонт кухонного стелі

Як зробити ремонт на кухні якісно і недорого

Наша мета полягає у вирішенні питання – як зробити ремонт кухні недорого. Основний ремонт починаємо робити зі стелі. Найбільш дорогими варіантами стельових перекриттів є натяжні і підвісні стелі. Тому ми їх розглядати не будемо. Найдешевше обійдеться просто рівний і пофарбований стелю. За допомогою шпаклівки поверхню стелі вирівнюється, а потім, після висихання шпаклівки, забарвлюється водоемульсійною фарбою.

Недорогим варіантом є наклеювання на стелю пінопластових плит. Їх різноманітність зараз настільки великий, що можна відшукати не тільки рельєфні різнокольорові плити, але і панелі, що імітують цінну деревину.

При бажанні можна обклеїти стелю якимись світлими шпалерами. Це позбавить від необхідності періодичного оновлення фарби.

Оновлення кухонних стін

Для того щоб зробити ремонт кухні недорого, вам доведеться використовувати найпростіші будматеріали. Розглянемо два варіанти стану ваших кухонних стін:

Як зробити ремонт на кухні якісно і недорого

  • Якщо кухонні стіни рівні, то можна обійтися лише закладенням невеликих пошкоджень і канавок, в яких прокладена нова проводка. Невелика кількість шпаклівки дозволить вам надати стінам ідеальний стан. Далі вибирайте — можна пофарбувати стіни або наклеїти на них шпалери. Це найбільш дешеві способи стінового оформлення. Якщо вибрали шпалери — то тільки миються, хоч вони і трохи дорожче. Економити на шпалерах для кухні не можна.
  • Якщо стіни нерівні. Шпаклівки потрібно дуже багато для їх вирівнювання, тому простіше всього наклеїти на стіну гіпсокартон. Його вартість по кишені будь-якій людині. Також буде потрібно клей для гіпсокартону, на якому будуть триматися листи. Після установки гіпсокартон шпаклюється і забарвлюється. Коштувати така робота буде більше, ніж шпаклювання, але значно менше, ніж обробка плиткою або обробка рідкими шпалерами.

Кухонний фартух також необхідний. Найбільш простий варіант — зробити його самостійно із скла, який буде кріпитися на простих скобах. На скло можна наклеїти шпалери або що-небудь намалювати. Також підійде пластик в якості основи фартуха. Всі інші способи обійдуться вам значно дорожче. Це стосується плитки, панелей МДФ або заводського скляного фартуха («скинали»). Як бачите, і тут заощадити можна без втрати естетичності.

Ремонт підлоги на кухні

Як зробити ремонт на кухні якісно і недорого

Недорогий ремонт кухні обов’язково пов’язаний з вибором покриття для підлоги. В деяких випадках можна залишити старе покриття, застеливши поверх нього лінолеум. Але якщо підлоги дерев’яні, скрипучі, то потрібно видалити старе покриття, а підлоги укріпити. Тільки після цього слід застилати нове покриття. Лінолеум є універсальним матеріалом, хоча його вартість значно зросла за останній час. Тим не менш, його можна стелити практично на будь-які підлоги. При наявності бетонної стяжки рекомендується заздалегідь прокласти утеплення. Наприклад, покласти на підлогу недорогу плиту ДСП, а поверх неї — лінолеум.

Як варіант — використання ламінату. Він також відноситься до бюджетних матеріалів. Ламінат вимагає обов’язкової наявності підкладки.

Якщо у вашій кухні є старі дерев’яні підлоги, і є можливість їх зміцнення, то підлогового покриття взагалі можна не застеляти. Досить пофарбувати дощаті підлоги або виконати їх циклювання, а потім покрити лаком. Те ж саме відноситься до старого паркету, який цілком можна реставрувати.

Значно заощадити на ремонті можна, обходячись власними зусиллями. Нехай повільно, але ви зумієте відремонтувати кухню навіть маючи мінімальні будівельні навички. Тому відповідь на популярний сьогодні питання – як зробити ремонт своєї кухні недорого, буде наступний. Вивчайте рекомендації за вибором недорогих, але якісних матеріалів, не купуйте предмети, без яких можна обійтися, по можливості займайтеся ремонтом самостійно.