З якими відтінками краще всього поєднуються кольори для кухні

Зміст статті:

 • Гармонія в поєднанні кольорів
 • Колір підібрали, а як же забарвлення?
 • Основні рекомендації
 • Меблі, штори, освітлення та інші деталі інтер’єру
 • Яким же кольором повинна бути кухня?

Кухня – це приміщення, яке служить людям для певних цілей, таких як:

 • Проведення сніданку, обіду і вечері
 • Приготування страв
 • Бесіди з друзями і т. д.

Під час всіх цих процедур людина хоче відчувати себе комфортно і затишно, а кольори, як ніхто інший, впливають на психологічний настрій і гарне внутрішнє самопочуття. Багато людей навіть не знають, в який колір їм краще оформити свою кухню. Тут треба чітко для себе визначити, який колір вам найбільше припадає до душі і вже після цього приступати до колірному поєднанню.

З якими відтінками краще всього поєднуються кольори для кухні

Сьогодні дизайнери пропонують людям наступні базові колірні поєднання в інтер’єрі кухні, які найбільш позитивно будуть виглядати разом, і не будуть створювати відчуття здавленості приміщення і пригніченості.

Гармонія в поєднанні кольорів

Щоб кухня максимально випромінювала домашній затишок і теплоту, дизайнери радять правильно доповнювати кольори один іншому. Нижче описано найкраще поєднання кольорів для кухні:

 • Білий колір поєднується практично з усіма відтінками, але найкраще оком він буде сприйматися з чорним, червоним і синім.
 • Бежевий колір дуже добре підійде до блакитного, ніжно буде виглядати з білим і красиво з коричневим.
 • Сірий хоч і вважається нудним кольором, але його можна доповнити темно-рожевим, яскравим синім, фіолетовим або червоним. У цих випадках сірий потрібно використовувати як фон, а інший колір буде базовим. Сірий дуже практичний, так як він вважається немарким.
 • Рожевий дуже привабливо виглядає разом з коричневим, бірюзовим, білим, оливковою і сірим.
 • До червоного добре підійде жовтий, чорний, білий, сірий і синій.
 • Коричневий колір красиво доповнить яскравий блакитний, бежевий, кремовий, зелений або рожевий.
 • Для помаранчевого підійде блакитний, фіолетовий, ліловий або синій.
 • Жовтий гармонійно виглядає з синім, чорним, ліловим, сірим і блакитним.
 • Зелений доповнить золотистий, коричневий, світлий бежевий, чорний або жовтий.
 • Дуже багатьом людям подобається таке поєднання кольорів на кухні, як блакитний з червоним, жовтим, сірим, білим, червоним або рожевим.
 • Синій колір можна вдало доповнити ліловим, червоним, зеленим, червоним або жовтим.
 • Чорний колір взагалі вважається універсальним (як і білий) і елегантно виглядає практично з усіма відтінками. Тут, як кажуть, справа смаку кожного.

З якими відтінками краще всього поєднуються кольори для кухні

Поєднання кольорів в інтер’єрі кухні може бути багатобарвною і одноколірної. Якщо ви оформляєте кухню в багатобарвному поєднанні, то домінувати повинен тільки один колір. Одноколірне поєднання не має на увазі в собі тільки один колір, але в інтер’єрі потрібно використовувати також вибраного кольору.

Щоб меблі в кухні значно виділялася з основного фону, то її забарвлення повинна бути на тон темніше, ніж колір кухонного гарнітура і стін. Вищеописані поширені правила допоможуть вам дізнатися, як поєднувати кольори в інтер’єрі кухні так, щоб вона була і затишною, світлою і «смачною».

Колір підібрали, а як же забарвлення?

З допомогою принтів різних габаритів з кухнею можна проробляти маленькі хитрощі, які можуть сильно її візуально змінити:

 • Шпалери з великим принтом здатні візуально зменшити габарити кімнати.
 • Шпалери з дрібним принтом навпаки – вони збільшать приміщення.
 • Створити на кухні ілюзію безперервного простору можна без зусиль з допомогою малюнка у вигляді пересічних смуг. Цей малюнок може вам нагадати про орнаменті на шотландських кілтах.
 • Щоб візуально «підняти» стелю, придбайте шпалери з вертикальним малюнком.
 • А щоб візуально розширити кухню, купіть шпалери з горизонтальним малюнком або смугами.
 • Якщо в інтер’єрі кухні використовувати шпалери з діагональними лініями, то створиться ілюзія руху.

З якими відтінками краще всього поєднуються кольори для кухні

Принти на шпалерах повинні обов’язково мати загальний відтінок з виділяється кольором.

Основні рекомендації

Всі темні кольори візуально «крадуть» у простір приміщення, за рахунок чого кімната здається менше. Світлі ж навпаки – вони візуально розширюють простір. Тому для маленьких кухонь використовувати темні тони не рекомендується, а в великогабаритних кухнях експериментувати з поєднанням темних і інших квітів можна.

Великогабаритна кухня стане виглядати затишніше, якщо в її інтер’єрі яскраві відтінки будуть поєднуватися з непомітними темними. Яскраву кухню краще оформляти в пастельних тонах (замість темних) з яскравими відтінками.

З якими відтінками краще всього поєднуються кольори для кухні

Якщо білий колір замінити сріблястим, то ви не помилитеся. Сріблястий колір сьогодні вважається дуже модним і на ньому не так видно сліди і подряпини від тривалого використання поверхні.

Меблі, штори, освітлення та інші деталі інтер’єру

Якщо ви хочете оформити свою кухню в однотонній світлої забарвленням, але в той же час не хочете, щоб вона була нудною, тоді додайте в інтер’єр один або кілька яскравих предметів. Ці яскраві предмети будуть колірними акцентами в кухні, тому вони повинні бути дуже яскравими. Якщо в такому інтер’єрі кухні використовувати глянсові поверхні, то вони посилять глибину і виділять насиченість кольору яскравих предметів.

Якщо плануєте придбати меблі для кухні яскравих і барвистих квітів, то фон повинен бути м’яким, світлим і нейтральним. А ось декор (штори, вази, квіти, світильники) може відповідати кольору меблів, але повинен бути на тон спокійніше.

Яким би кольором не була кухня, для неї завжди потрібно оформляти хороше освітлення. Воно повинно бути білим і максимально наближатися до денного, щоб не спотворювати відтінки кухні. Якщо ви робите підсвічування, кольоровий, то кухню краще оформити в пастельних і ніжних тонах.

З якими відтінками краще всього поєднуються кольори для кухні

Найчастіше для створення дизайну кухні люди віддають перевагу теплим і «їстівним» квітам, таким як помаранчевий, світло-зелений, жовтий, так як вони підвищують апетит і розслаблюють. Такі кольори ще називають квітами природи.

Яким же кольором повинна бути кухня?

Підбираючи колір для оформлення дизайну кухні, спирайтеся не на чиюсь думку або на поради, а на власне відчуття і враження про те чи іншому відтінку. Адже саме вам в кухні потрібно буде проводити більшу частину свого вільного часу. Але що ж робити, якщо ваш улюблений колір справляє не те саме бажане враження, якого хотілося б? Відповідь – підбирайте прилеглі відтінки. Практично у всіх квітів існують прилеглі як теплі, так і холодні відтінки. Один з них вам повинна обов’язково сподобатися.

З якими відтінками краще всього поєднуються кольори для кухні

Іноді здається, що вирішити таке завдання, як поєднання кольорів в дизайні кухні, дуже складно. І правда, завдання не з простих, тому що вона вимагає чимало часу і старань. Але застосувавши основні вищеописані рекомендації по поєднанню кольорів від дизайнерів, ви зрозумієте, що ця гра коштувала свічок.