Забився сифон, потрібно встановити новий? Не потрібно засмучуватися – простіше нічого немає!

Зміст статті:

 • Чистка сифона на кухні – справа п’яти хвилин, при наявності вправності
 • До установці сифона потрібно підійти відповідально
 • Заміна сифона чи потрібно це

В процесі своєї життєдіяльності, людина неминуче виробляє досить велика кількість різноманітних відходів. Однією з сторін цієї проблеми є стоки. Відвідування туалету, миття тіла і посуду, приготування їжі – все це веде до утворення нечистот, які зливаються в каналізацію. Періодично вона має звичай забиватися, і тут вже хочеш – не хочеш, а доведеться її чистити. Чистка ж забившегося сифона – справа досить-таки проста, тому кожному господарю в будинку бажано в ньому тренувати, а також знати, як встановити сифон на кухні або у ванній. Тим більше, що так вийде заощадити якусь кількість грошей, адже ніхто не стане чистити його безкоштовно.

Забився сифон, потрібно встановити новий? Не потрібно засмучуватися – простіше нічого немає!

Чистка сифона на кухні – справа п’яти хвилин, при наявності вправності

Звичайно ж, ніхто не збирається бігати чистити сифон кожні два тижні – фактично, це слід робити лише за необхідності. Господарі житла можуть зрозуміти, що пора чистити сифон, по зливу води: якщо стік забився, вода буде йти все гірше, аж до її застою. Забивається злив чим завгодно: залишками їжі, волоссям, дрібним сміттям, тому очистити його за допомогою спеціальних засобів побутової хімії, розчинних органіку, далеко не завжди виходить. Більше того, застосування хімічних розчинників на кухні, взагалі, протипоказано, адже тут готується їжа.

І ось тут вже сифон доведеться чистити механічним способом. Перед тим, як розібрати сифон на кухні, слід переконатися, що робити це необхідно, інакше дана процедура може обернутися втраченим часом. Для початку варто спробувати «лайт-версію, з використанням вантуза.

Забився сифон, потрібно встановити новий? Не потрібно засмучуватися – простіше нічого немає!

Процес «глибокого очищення» являє собою зняття і розбирання сифона на складові частини, хоча деякі засмічення цілком можливо усунути без повного демонтажу пристрою. Як би там не було, а повна розбирання і ретельне очищення всіх деталей сифона вкрай рекомендована в більшості випадків, бо, якщо вже сифон почали розбирати, то засмітився він вже чимало. При поверхневій чищенні, проблема може спливти знову вже в найближчі дні, хоча б тому, що без повного розбирання складно побачити «підводні камені» у вигляді прихованих у віддалених куточках сифона забрудненнях (наприклад, застряглий жмут волосся).

Перш ніж приступити до чищення сифона, для початку кожному господарю непогано б дізнатися, як почистити сифон на кухні. Йому треба пам’ятати, що при відкритті сифона з нього неминуче поллється вода, що знаходиться всередині. Катастрофи на підлозі кухні можна уникнути, якщо просто підставити під місце проведення «операції» будь-яку посудину. Це також допоможе уникнути і забруднень: те, що там зібралося, готове забруднити собою все навколо. До всього іншого, не варто забувати, що розуміється саме кухонний сифон, а на кухні завжди змивається в сток велику кількість жиру. Жир не тільки добре прилипає до нутрощів сифона, але і до будь-яким іншим поверхням, тому поводитися з «выуженным» слід вкрай обережно.

Забився сифон, потрібно встановити новий? Не потрібно засмучуватися – простіше нічого немає!

 • Потім розбирається сам сифон. Оскільки переважна більшість використовуваних зараз сифонів – пластикові, проблем з його розбиранням бути не повинно. Потрібно просто відкрутити нижню кришку, отримавши доступ до відстійника, в який потрапляють нечистоти. При серйозної чистки, слід також від’єднати від сифона пластикову гофровану трубу і промити її, а сам сифон розібрати повністю. Втім, якщо засмічення сильний, зробити це доведеться в будь-якому випадку.
 • Чиститься сифон простим промиванням, проте часто очистьте руками та побутовою хімією. Зрозуміло, в цьому випадку, потрібно скористатися захисними рукавичками.
 • Промивка гофри ведеться сильним струменем води, при необхідності використовуються будь-які допоміжні засоби, наявні під рукою. При особливо сильних забрудненнях, гофру можна також ненадовго замочити в миючому розчині. В більшості випадків в цьому немає великої необхідності, однак, якщо вже гофра знята, чому б і не вичистити її.
 • Забився сифон, потрібно встановити новий? Не потрібно засмучуватися – простіше нічого немає!

  З розбиранням металевого сифону можуть виникнути деякі проблеми: тут вже не обійтися «голими руками», знадобиться інструмент, наприклад, газовий ключ. До того ж, особливості пристрою такого сифона не дозволять розібрати його злегка – в будь-якому випадку, кропітка робота, що в деяких випадках, все-таки краще надати майстру.

  До установці сифона потрібно підійти відповідально

  Наступна проблема – як встановити сифон на кухні. Насправді, проблеми ніякої немає. Проте, потрібно буде докласти деякі зусилля. Все, що потрібно зробити акуратно, взявши за основу рекомендації фахівців. Коли обивателю говорять про те, що доведеться використовувати фуму (ущільнювальна стрічка) або силікон (силіконовий герметик), у багатьох починається справжня істерика, а даремно. Нічого складного тут немає. Просто прикрутити кришку сифона на місце може обернутися згодом протіканням. Зрозуміло, у деталей сифона є ущільнювальні гумки, проте після пари розборок вони можуть вже не так добре тримати воду, як нові, тому майстри зазвичай перестраховуються. Якщо у господаря є силіконовий герметик, краще використовувати його, в іншому випадку, можна застосувати фуму.

  Забився сифон, потрібно встановити новий? Не потрібно засмучуватися – простіше нічого немає!

  При відсутності досвіду, з фумой проблем буде менше.

 • Спочатку на різьбу, яка з’єднує нижню частину відстійника з іншим «апаратом», наноситься силікон (дуже акуратно, він схильний сильно бруднити руки і все інше) або намотується фума. Силікон не потрібно наносити на обидві поверхні: хоча така дія не забороняється, вимазати все навколо надлишками силікону – простіше простого. У випадку з фумой, намотувати її занадто багато не можна, бо закрутити кришку не вийде, а якщо і вийде, різьблення може бути перекошена, і тоді від протікання це місце врятує тільки використання силікону.
 • По закінченні процесу герметизації, кришка щільно загвинчується, але не варто дуже старатися: різьблення запросто можна зірвати, в цьому випадку, знову ж таки, допоможе лише силікон.
 • Весь сифон просто пригвинчується до гофре і труби від зливу, тут ніяких додаткових ущільнювальних процедур проводити не треба, однак деякі майстри все ж їх виробляють. Це залежить від загального стану сифона, яке може бути незадовільним.
 • У цьому випадку, сифон може підлягати заміні.

  Заміна сифона чи потрібно це

  Заміна сифона проводиться звичайно в тому випадку, якщо чинний сифон вже прийшов в непридатність. Показанням до заміни також може бути ремонт – якщо сифон стоїть на увазі, його можуть поміняти на більш презентабельний. Як правильно поміняти сифон на кухні і чи варто взагалі його міняти, знають фахівці. Якщо стоїть сифон з латуні, практично обов’язково майстер порекомендує замінити його на сифон з ПВХ або пропілену – з таким виробом мороки буде набагато менше, та й замінити його, в разі чого, не представляє ніякої праці, ні в плані робіт, ні в плані грошей.

  Якщо на кухні є гаряча вода, сифон з ПВХ прослужить до 10 років, а з пропілену, за умови правильної установки – навіть десятиліття. Саме тому його використання набагато краще ПВХ-варіанти, незважаючи на більш високу вартість. З іншого боку, естетика і престиж гарантовані тільки при використанні металевих сифонів. Кращий з варіантів вибирається в залежності від конкретної ситуації.

  Забився сифон, потрібно встановити новий? Не потрібно засмучуватися – простіше нічого немає!

  Наприклад:

  • для акрилових ванн професіонали рекомендують використовувати пропілен, коефіцієнти опору даних матеріалів практично співпадають;
  • якщо сифон буде знаходитися в закритому шафі (що частіше усього і буває на наших кухнях), немає особливого сенсу переплачувати, можна обійтися сифоном з ПВХ;
  • на кухні-студії, де активно використовуються відкриті простори і показово бравують гарною сантехнікою, застосування красивого хромованого сифона просто необхідно, тим більше, що особливо дорогі моделі вкрай рідко виходять з ладу, а іноді забезпечені механізмом для чищення без розбирання.