Засмітилася раковина на кухні що робити

Зміст статті:

 • Основні способи самостійного усунення засмічення мийки
 • Якщо проблема глибше, ніж здається
 • Підводні камені старих будівель
 • Правильна технічна організація миття та своєчасна профілактика

Коли з мийкою на кухні починаються проблеми, це вибиває зі звичного ритму життя і доставляє певні незручності практично кожній людині. На щастя, усунення засмічення труби на кухні є цілком посильним і здійсненним завданням. Якщо засмітилася раковина на кухні і ви не знаєте що робити, головне для початку необхідно з’ясувати причину виниклої проблеми і ступінь складності її вирішення. Перш за все, потрібно перевірити на справність всі наявні в будинку каналізаційні вузли, зокрема ванну і туалет. У разі, якщо вода не сходить, крім кухні, де-то ще, це може свідчити про те, що засмічення стався в загальному стояку або в трубах підвалу, і безпосередньо впливає на роботу каналізації в кожній квартирі. Оповістити ЖЕК в будь-якому випадку необхідно, тому як саме комунальні служби займаються обстеженням і ліквідацією загальних засмічень і виявляють першопричини їх виникнення.

Засмітилася раковина на кухні що робити

Якщо проблема непрохідності води на кухні була пов’язана із загальним засміченням стояка, то після його ліквідації каналізація в кожній квартирі працює «як годинник». Однак, якщо злив води на кухні після проведення чистки загальної будинкової каналізації не покращився, значить, проблема у внутрішніх каналізаційних трубах квартири, і господареві доведеться вирішити цю проблему самостійно, або вдавшись до послуг сантехніка.

Основні способи самостійного усунення засмічення мийки

Не потрібно засмучуватися, слід взяти себе в руки і засукати рукави, адже ця проблема не є катастрофічною – при бажанні і наявності елементарних інструментів під рукою, її можна досить швидко вирішити. Засмічення раковини на кухні своїми руками можна здійснити кількома основними ефективними способами прочищення:

 • підручними засобами;
 • вантузом;
 • побутовою хімією;
 • сантехнічним тросом або машинкою.

Всі методи є досить ефективними і доступними для будь-якого обивателя.

Засмітилася раковина на кухні що робити

Найбільш поширеною причиною більшості проблем, пов’язаних з мийкою на кухні, є так званий експлуатаційний засмічення, який передбачає налипання жиру, залишків їжі та інших відходів на внутрішні стінки труби. При їх надлишку, створюється перешкода для проходження потоку води. Якщо вода в мийці застоюється незначно, можна випробувати старий, перевірений часом спосіб – залити раковину окропом. Для більшої надійності іноді у воду додають соду, яка, як відомо, є недорогим і досить дієвим лужним розчинником. Якщо такий метод виявився нерезультативним, можна купити спеціальний хімічний засіб типу «Кріт» і залити його в отвір мийки на ніч. При відсутності результату після застосування кислотно-лужних засобів, слід йти далі, пробуючи інші способи.

При наявності в будинку вантуза, засмічення в раковині на кухні можна спробувати ліквідувати за допомогою цього нехитрого пристосування. Для цього його гумовий наконечник щільно притуляють до зливного отвору і виконують серію зворотно-поступальних рухів. Це впливає на засмічення, зсовуючи його з місця, пробиваючи виникла пробку і дозволяючи воді просунутися далі по трубі. Зрозуміло, разом з причиною засмічення.

Іноді для того, щоб налагодити прохідність води в мийці відкрутити сифон (коліно). Його розбирають на деталі і вичищають все, що накопичилося в його вигинах.

Якщо проблема глибше, ніж здається

Однак, якщо місце локалізації засмічення утворилося в трубі досить глибше, ніж передбачалося, всіх перерахованих коштів може виявитися недостатньо – в такому разі вдаються до допомоги сантехнічного троса. За допомогою цього пристрою можна усунути практично будь засмічення. Купити сантехнічний трос можна в будь-якому господарському або будівельному магазині.

 

Працює це простий, але дієвий пристрій так:

 • В зливний отвір вставляють трос і плавно «вкручують» його в трубу.
 • По мірі просування вглиб труби, трос потрібно акуратно і повільно обертати, намотуючи на нього стороннє вміст і вичищаючи внутрішню поверхню труби.
 • По можливості, прочищення тросом бажано проводити з напарником, оскільки працювати цим інструментом самостійно не завжди зручно.

У 90% випадків спроба усунути засмічення таким способом завершується успішно. Важливо взяти на замітку, що сантехнічний трос можна застосувати лише тоді, коли каналізаційні труби зроблені з металу.

Крім металевого троса, для ремонту каналізації на кухні часто використовують спеціальну машинку для прочищення труб невеликого діаметру. Пристрій автоматизовано, проте вимагає певних навичок при використанні. Якщо є бажання усунути засмічення за допомогою такого пристосування, доцільніше буде звернутися до фахівців.

Підводні камені старих будівель

Нерідко в житлових будинках, особливо старих будівлях, де каналізаційна та водопровідна квартирні розведення виготовлені з чавуну, причиною виникнення проблем і неприємного каналізаційного запаху на кухні може стати елементарний вихід з ладу труб. Це означає, що в трубі, по якій відбувається злив води в каналізацію, швидше за все, утворилася тріщина або труба просто згнила і потребує термінової заміни. Аварійно вирішити подібну проблему можна, закривши тріщину в трубі цементом або «рідкими цвяхами», але ці маніпуляції тимчасові і не дадуть тривалого ефекту, а тому, трубу доведеться замінити на нову.

Засмітилася раковина на кухні що робити

Правильна технічна організація миття та своєчасна профілактика

Говорячи про проблему засмічення каналізації на кухні не можна не торкнутися теми каналізаційних насосів. Це ефективне пристосування встановлюють для швидкого перекачування стічних вод у каналізаційну систему. Це потрібно, якщо, наприклад, при виробництві ремонтних робіт мийка була раптом перенесено у інший кінець кухні, технічно не передбачає її розміщення там, для забезпечення правильного зливу звідти можна встановити каналізаційний насос.

Якщо ж цей агрегат пропрацював кілька років, цілком ймовірно, що прийшов час провести його профілактичну чистку. Якщо установка каналізаційного насоса тільки планується, має сенс подумати про монтажі таких моделей, в які вбудовані спеціальні подрібнювачі всіляких відходів і залишків їжі. Таким чином, господарі квартири можуть бути спокійні за систему кухонного водовідведення, адже будь-яку проблему легше попередити, ніж усувати її наслідки.

Засмітилася раковина на кухні що робити

Для того, щоб уникнути проблем із засміченням раковини на кухні, необхідно всього лише дотримувати елементарні правила користування та проводити періодичну профілактику, а саме:

 • Не виливати в раковину заварку або будь-які інші залишки їжі, що містять великі частинки.
 • Після кожного використання промивати раковину гарячою водою.
 • Проводити щотижневу профілактику з використанням лимонної кислоти, харчової соди, окропу або побутової хімії.
 • Не забувати використовувати спеціальну фільтраційну сіточку, затримує великі залишки їжі.

 

Такі прості, але дуже дієві заходи допоможуть полегшити життя собі, а в деяких особливо важких випадках, і сусідам.