Правильна штукатурка стін: всі нюанси поетапно

Правильна штукатурка стін: всі нюанси поетапноЯк правило, непідготовлені стіни знаходяться в поганому стані: вони не позбавлені тріщин і інших недоліків. Один з найвідоміших способів вирівнювання поверхні стіни – шпаклівка: але є ще один варіант, більш оптимальний – це штукатурка стін. Вона може приховати багато недоліків будь-якій поверхні. Як правило, обштукатурюється відразу вся площа стіни: після цього вона готова до подальшої обробки.

Які види штукатурки для стін існують

По-перше, штукатурка для стін існує двох видів: вони абсолютно різні, і варто розглядати кожен окремо.

Два найпоширеніші види штукатурки:

  • Суха штукатурка. Це найбільш дешевий варіант: він недовговічний і не таке якісне, як другий вид обштукатурювання стіни. Якщо навіть постійно доглядати за стіною, то суха штукатурка може на ній прослужити не більше 12 років.
  • Мокра штукатурка стін. Даний вид обробки підійде для будь-якої поверхні: починаючи від дерева, закінчуючи цегляною кладкою. Крім того, вона позбавлена будь-яких швів або стиків: вся площа стіни буде ідеально рівною.

Правильна штукатурка стін: всі нюанси поетапно

Якщо вам просто потрібно поклеїти шпалери в квартирі і підготувати стіну для даного процесу, то ваш вибір може припасти на перший варіант – суха штукатурка стін. Також для прикраси вашого житла вам може допомогти італійська штукатурка: вона створить унікальний дизайн для будь-якої кімнати.

Популярні методи штукатурки стін (відео)

Що таке площа штукатурки стін

Площа штукатурки стін – це площа готової оштукатуреної поверхні стіни: даний показник показує, яка загальна площа буде покрита штукатуркою. Цей параметр може допомогти в обчисленні витрат штукатурної суміші: крім подібної інформації, вам потрібно обов’язково знати тип вашої суміші і поверхні, на яку вона буде наноситися. Приблизна пропорція суміші і площі стіни індивідуальна для кожного виду штукатурки: як правило, вона написана на упаковці або в інструкції до штукатурної суміші.

Також рекомендуємо прочитати:Як шпаклювати стіни
При шпаклюванні стін можна відкривати вікна чи ні
Як ідеально шпаклювати стіни
Баритовая штукатурка

Штукатурка стін зі старою штукатуркою

Досить часто виникає ситуація, коли потрібно наносити штукатурку на стіну вже зі старої оздобленням: що в такому випадку робити? Видаляти чи штукатурку? По-перше, треба дивитися на стан стіни: якщо на ній штукатурка відшаровується і її легко видалити, то варто її демонтувати.

Правильна штукатурка стін: всі нюанси поетапно

У будь-якому випадку, для додання стіні ідеального стану, без видалення старого покриття не обійтися: якщо у вас немає можливості демонтувати старий матеріал, то дозволена штукатурка стін зі старою штукатуркою.

Технологія штукатурки стін: найпоширеніші способи

Існує два способи штукатурки стін: вони досить сильно відрізняються один від одного по вартості і складності виконання.

Отже, що ж вибрати:

  • Штукатурка стін по маячками. Дана технологія штукатурки стін застосовується при явних нерівностях, коли іншими способами вирівняти стіну неможливо. Для даного процесу потрібні спеціальні маячки: їх встановлення в майбутньому допоможе під час ремонту стін. Правило застосовується для розрівнювання штукатурної маси по маяках.
  • Штукатурка з використанням шпателів. Це більш простий і доступний спосіб: він застосовується для усунення невеликих нерівностей.

Правильна штукатурка стін: всі нюанси поетапно

Перший спосіб рекомендується для просунутих домашніх майстрів, які вже раніше робили ремонт: підійде новачкам штукатурка зі шпателем. В мережі Інтернет є уроки з будь-якого способу штукатурки. Також, новачки можуть орендувати або придбати верстат для полегшення ремонту: з ним робота буде помітно швидше і легше.

Штукатурка стін під правило

Це найбільш рекомендований спосіб для початківців: він не такий складний, як правильна штукатурка по маячками.

Правильна штукатурка стін: всі нюанси поетапно

Отже, які слід пройти етапи під час штукатурки під правило?

  • Перш за все, готується сама штукатурка для стін: слід розрахувати необхідну кількість суміші, оскільки після 30 хвилин вона починає тверднути;
  • Після цього можна починати накидати суміш невеликими купками на стіну;
  • Наступний етап – вирівнювання нанесеної штукатурки з допомогою правила. Чим більше інструмент – тим краще;
  • Після того, як суміш висохла, потрібно докласти правило ще раз: якщо ще є нерівності, то за допомогою даного інструменту можна дізнатися;
  • Якщо ви помітили нерівності, то варто ще раз проштукатурить «складні місця».

В якості правила можна використовувати довгу рейку. Матеріал не має значення: можна використовувати як дерево, так і метал.

Спосіб штукатурки стін під правило (відео)

Як перевірити якість штукатурки стін

Починати перевірку виконаної роботи можна з огляду кутів: поверхня на них повинна бути гладкою і рівною. Якщо ви виявили нерівності, то це є ознакою неякісної роботи. Також можна вдарити по стіні долонею: штукатурка не повинна видавати глухих звуків або відшаровуватися.

Є ще один дієвий спосіб перевірки якості виконаної роботи — з допомогою правила.

Досить просто прикласти до стіни, і будуть видні всі найменші нерівності.

Можна шпаклювати стіни без штукатурки

Мета штукатурки – вирівнювання стіни. Якщо ваша стіна перебуває в поганому стані, то без цього не обійтися. Шпаклівка теж виконує функції вирівнювання: правда, вона може усунути лише невеликі недоліки стіни.

Правильна штукатурка стін: всі нюанси поетапно

Якщо ви бачите, що стіна, яка буде відбуватися в майбутньому, і так досить рівна, то можна шпаклювати без попереднього обштукатурювання стіни.

Штукатурка стін (відео)

У будь-якому випадку рішення завжди за вами, і воно завжди буде вірним: навіть помилки мають позитивний вплив на людину, тому що це цінний досвід і гарантія того, що ви не допустите їх у майбутньому.

Вдалої вам штукатурки!