Раціональний витрата шпаклівки на 1м2 стіни: правильний підрахунок

Раціональний витрата шпаклівки на 1м2 стіни: правильний підрахунокПерш ніж розпочати ремонтні роботи, важливо володіти інформацією про те, який обсяг будівельного матеріалу необхідний для тієї або іншої поверхні. Що стосується шпаклівки, її розрахунки можуть відрізнятися в залежності від фірми-виробника матеріалу, від виду шпаклівки, від робочої поверхні.

Витрата шпаклівки на 1м2 стіни в залежності від матеріалу

Спочатку необхідно розібратися, витрата якої шпаклівки для стіни необхідно вирахувати. Якщо належить оздоблення зовнішніх стін шпаклівкою, то витрата матеріалу належить більший, ніж при внутрішніх роботах.

Наприклад, Ветоніт-шпаклівка використовується для обробки кімнат з підвищеним рівнем важливості, і наноситься середнім шаром. Таким же шаром наноситься і клейова шпаклівка, тому що припускає нанесення спеціальної клейової фарби, яка густа по структурі і додає поверхні зайвий обсяг. Гіпсовий і фінішний види шпаклівки призначені для нанесення на поверхні тонким шаром, їх витрата буде значне менша, ніж у інших видів матеріалу.

Раціональний витрата шпаклівки на 1м2 стіни: правильний підрахунок

Орієнтовний витрата шпаклівки на 1м2, згідно матеріалу, наведено нижче.

 • Шпаклівка ветоніт, її витрата на 1м2 становить 1кг 200гр;
 • Клейова шпаклівка йде на стіни з витратою до 500гр на 1м2;
 • Шпаклівка фінішна у витраті на стіни на 1м2 становить 450гр;
 • Гіпсова шпаклівка йде на стіни з витратою 900гр на 1м2.

Скільки потрібно на зовнішні і внутрішні стіни

Перш ніж приступити до обробки стін зовні і всередині, необхідно врахувати матеріал, на який наноситься шпаклівка. Стартова зовнішня шпаклівка наноситься на шлакоблок, цегла, дерево (з сіткою) і закриває суттєві вади і нерівності стін.

Раціональний витрата шпаклівки на 1м2 стіни: правильний підрахунок

Також рекомендуємо прочитати:Стартова шпаклівка Кнауф
Скільки потрібно профілю гіпсокартону на 317 квадратів стін
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

Фінішна ж шпаклівка для зовнішніх робіт призначена для косметичного вирівнювання нерівностей і повного завершення обробки поверхні. А це означає, що стартової шпаклівки буде йти у витраті на стіни більше, ніж фінішній, тому що вона є основою структурою в обробці будівлі. У перерахунку на матеріал, витрата стартової шпаклівки на стіну для зовнішнього оздоблення будівлі становить 1кг і вище на 1м2, а ось фінішної шпаклівки потрібно до 1 кг на м2.

Для внутрішніх робіт по оздобленню стін шпаклівкою, цифри залишаються схожими, стартової шпаклівки потрібно 700-900гр на 1м2, фінішної шпаклівки знадобиться 400-500гр на 1м2 стіни.

Як розрахувати витрата шпаклівки для ремонту (відео)

Скільки шарів наносити

Яку кількість шпаклівки необхідно наносити на стіни і в скільки шарів, залежить безпосередньо від стін будівлі. Зовні цегляного і шлакоблочних будівлі наноситься перший, чорновий шар з допомогою стартової шпаклівки. Стартовою шпаклівкою можна наносити до 2-3–х шарів. Потім стартовий шар шпаклівки покривається з допомогою фінішної шпаклівки в один або два рази, залежно від виду шпаклівки.

Раціональний витрата шпаклівки на 1м2 стіни: правильний підрахунок

Виходить так, що перший такий шар шпаклівки служить стартом, а другий шар шпаклівки завершує обробку стіни і служить фінішем. Акрилова і силіконова шпаклівка наноситься в один шар, вона досить зручна у використанні, в тому плані, що одним шаром можна викласти необхідний обсяг.

Дуже товстий шпаклівки не потрібен на стіні, це призведе до її деформації в майбутньому, але й тонкий шар накладати на стіну теж не можна.

Як розрахувати кількість

Щоб для ремонту придбати необхідну кількість шпаклівки, необхідно знати точну площу кімнати по периметру і висоті стін. Витрата можна зробити вручну, знаючи такі дані: суму довжини всіх стін у кімнаті, висоту стін, довжину і висоту стіни над і під дверима. Враховується ширина і довжина стін, товщина накладання матеріалу з урахуванням нерівностей.

Раціональний витрата шпаклівки на 1м2 стіни: правильний підрахунок

Розрахунок за формулою:

 • Норму витрати матеріалу на 1м2 помножити на товщину нерівностей, яку ми врахували при розрахунках;
 • Скласти довжину всіх стін у приміщенні;
 • Довжину стіни над прорізом дверей помножити висоту цієї ділянки, показником додати суму висоти стін;
 • До дії 1 додати суму дії 2. Отриману суму помножити на число дії 3.
 • Щоб розрахувати ціну на 1м2 шпаклівки, необхідно розділити ціну на кількість кілограмів матеріалу.

  Витрата шпаклівки по штукатурці

  На всіх пакувальних матеріалах, виробник вказує розрахунок шпаклівки в розчині на 1 квадратний метр, а це означає, що кількість готової шпаклівки буде менше на 3-4%, ніж готовою.

  Тому при здійсненні розрахунків матеріалу і його закупівлю, необхідно враховувати цей фактор.

  Раціональний витрата шпаклівки на 1м2 стіни: правильний підрахунок

  Так само, важливо ознайомитися з властивостями шпаклівки при приготуванні суміші, із її складом і можливостями, оскільки деякі види шпаклівки істотно зменшуються в об’ємі, а деякі види матеріалу залишаються в незмінному вигляді.

  На скільки вистачить мішка шпаклівки

  Витрата шпаклівки в обсязі одного мішка, вистачає в кожному випадку по-різному, дивлячись, у скільки шарів її наносити. Кожен виробник шпаклівки називає свої цифри, які залежать від хімічних властивостей матеріалів, від виду шпаклівки. Це є норма, вони можуть варіюватися в межах + і –.

  Якщо брати готову шпаклівку з фінішних видів, тоді 20кг матеріалу йде на 38-40 метрів квадратних.

  Раціональний витрата шпаклівки на 1м2 стіни: правильний підрахунок

  Базової або стартової шпаклівки використовується трохи більше, ніж інших. Готової маси в обсязі 20 кг, вистачає на 30-35 метрів квадратних. Такий показник обумовлений тим, що базова шпаклівка у великому обсязі йде на закладення тріщин, ям і дірок в стіні, і лише 80-90% розчину наноситься на стіни в чистому вигляді.

  Якщо взяти середні показники різних видів матеріалу по шпаклівці стін в один шар, то виходить, що один кілограм шпаклівки йде на 1 квадратний метр стіни, якщо шпаклювати в шар товщиною в 1 мм.

  Звідси можна розрахувати попередній витрата, чим тонше шар нанесення шпаклівки на стіни, тим зменшується витрата матеріалів. Якщо шар нанесення матеріалу товстий, збільшується і його видаткове кількість.

  Як приготувати шпаклівку (відео)