Що робити з пропаленим паласом: як закрити дірки

Пропалений килим – прикра випадковість. Але, на жаль, такі ситуації не так вже й рідкісні: сигарета, праска, угольок пошкоджують підлогове покриття. Якщо вийде перевернути килим і прибрати пошкоджене місце під меблі – пляма буде приховано. Але найчастіше так зробити не можна, і воно перебуває на дуже помітному місці.

Міняти весь ковролін – клопітно і дорого. Отже, потрібен дрібний ремонт. Можна зробити його самостійно.

Технологія не так вже й складна, як для маленької дірки, так і для великої ділянки.

Як зробити латку на пропалений палас

Зміст статті

  • Як зробити латку на пропалений палас
  • Як закрити маленьку дірку на паласі

Самий відповідальний момент – знайти підходящий для заплатки матеріал.

Що робити з пропаленим паласом: як закрити діркиОсь тут якраз і знадобляться невеликі шматки, обрізки, що залишилися від укладання килимового покриття. Інший варіант: коли господарі впевнені, що переставляти меблі вони не будуть дуже довго, то можна взяти фрагмент для ремонту з-під дивана або шафи. В цьому випадку треба звернути увагу, чи не втратила колір реставрируемая частина під впливом сонячних променів.

Якщо такі можливості дістати латку відсутні, доведеться купити невеликий відрізок, намагаючись підібрати точно збігається за фактурою і кольором ковролін.

В роботі буде потрібно кілька інструментів:

  • гострий ніж (краще – спеціальний будівельний);
  • металева лінійка;
  • двосторонній скотч;
  • клей (дивитися інструкцію до нього);
  • жорстка щітка.

Ножем вирізають згоріле місце (квадрат, прямокутник, коло). Точно такий же шматок потрібно вставити.

Як зробити замір? Є три способи. Можна взяти шматок паперу – зробити «викрійку», шаблон, по якому вже буде сформована латка на килим. Чи вже вирізаний потерпілий фрагмент нагоді для вимірювання. Ще одна порада – взяти латку, прикласти до килиму і вже по її периметру вирізати зіпсовану частину. Обов’язково потрібна примірка: співпадати повинен розмір і напрям ворсу.

Якщо основа не пошкоджено або пошкоджено частково, його все одно треба вирізати, інакше ворс буде різної висоти. Якщо клеїти, не вирізаючи основу, то доведеться вирівнювати висоту ниток – це набагато складніше. Скотч прикріплюють знизу заплатки по краях, щоб убезпечити нитки від випадання.

Приклеїти нову частину зовсім не складно. Головне – хороший клей і прес.

Якщо потрібно зберегти підлогу, то підійде непроникний, але тримає клей шматок матеріалу, досить щільний, наприклад, тонкий картон.

Після того як клей висох, килим треба розчесати: чим довше ворс, тим непомітніше латочка.

Хороший рада: для реставрації краще вирізати трохи більший шматок у зіпсованого паласу, ніж залишити кілька згорілих ворсинок.

Зусилля по відновленню привабливого інтер’єру не повинні пропасти даром.

Як закрити маленьку дірку на паласі

Що робити з пропаленим паласом: як закрити діркиПовторити всі ті ж процедури, що і з великою латкою, можна і для невеликого пропаленого шматка. Але є й інші варіанти.

Перший. Для зовсім маленьких слідів або (неглибоких) пропонується оригінальний спосіб – без покупки матеріалу на латку. Це знову ж таки можливо тільки тоді, коли частину ковроліну знаходиться під меблями або диваном і завжди буде прихована від поглядів.

Спочатку видалити всі згорілі або потемнілі (пожовклі) нитки. Потім — вистригти трохи ворсу необхідної довжини в непомітному місці: він буде потрібен для вирівнювання зіпсованого фрагмента. Далі – акуратно приклеїти ворсинки, дотримуючись щільність і спрямованість.

Потрібна певна ретельність при нарощуванні ворсу»: варто придивитися до розташування ниток і відреставрувати килим належним чином.

Після того як клей під ворсинками висохне (під невеликим пресом), потрібно розчесати відновлене місце і прилеглу до нього частину палацу.

Другий спосіб. Акриловими фарбами, які стійкі до води, можна зафарбувати не надто велика пляма від розпечених предметів: тільки колір повинен бути підібраний ідеально і фарбувати доведеться кожну нитку окремо.