Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працюватиГіпсокартон рідко наклеюється на стіну безпосередньо, зазвичай під ним завжди є металева основа – каркас. А якщо мова йде про спорудження перегородок, то без металлокаркаса не обійтися. Просікач для гіпсокартону – інструмент, який на етапі створення каркасу буде вам найкращим помічником.

Головні переваги

Навіть п’яти приводів вибрати саме просікач буде досить, щоб про нього склалося позитивне враження.

Переваги просекателя:

 • Просікач позбавляє від необхідності застосування інших кріпильних засобів, таких як саморізи та шурупи;
 • При використанні просекателя не потрібно робити розмітку;
 • Вм’ятин на каркасі таке з’єднання не залишає;
 • Отвори виходять настільки рівні, що ніякої подальшої обробки, просто не потрібно;
 • Використання просекателя істотно економить час.

Якщо перераховані аргументи вас не переконали, справа залишилася за вибором кращого просекателя.

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Як вибрати

Знайти його можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Але продавець представить вашій увазі відразу кілька видів просекателя, і вибір буде важким. Просекатели можуть бути станочными, ручними і пневматичними.

Пневматичний або ручної просікач стануть вам у нагоді, якщо вам доведеться конструювати складний профіль, витягнути каркас або зігнути його, підрізати кути. Такі просекатели за розміром маленькі, але, тим не менш, дуже потужні.

Ручні просекатели зазвичай мають маленьку рукоятку: ними можна не тільки скріпити каркас, але і, наприклад, пробити замкову щілину.

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Але найчастіший товар в асортименті – посилений просікач. Назва його не випадково, так як зроблений він з матеріалів особливої міцності, і зламати його вкрай важко. Якщо його ріжуча частина зносилася, то її можна замінити.

Варто сказати ще й про професійних просекателях. Але використовуються вони в будівництві будівель, так як для ремонту в квартирі занадто великі, та й ціна такого просекателя практично дорівнює всій конструкції з ГКЛ.

Вибираючи просікач, повідомте продавця-консультанта наступну інформацію:

Також рекомендуємо прочитати:Профіль для гіпсокартону Кнауф
Що таке ГКЛ
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

 • Товщина металевого профілю;
 • Властивості профілю;
 • Форма і розмір отвору;
 • Необхідність використання преса на якомусь етапі роботи.

Цікаво, що багато умільці самостійно виготовляють просікач з підручних засобів.

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Як він використовується

Принцип роботи просекателя схожий з принципом роботи степлера. Тобто, щоб скріпити профіль, просікач ставиться в потрібне положення, ручки його розлучаються, і намічається місце отвори. Потім ручки різко зводяться, і профілі з’єднуються один з одним. А з внутрішньої сторони утворюється борозна. Потім ручки просекателя розлучаються, і можна переходити до іншого місця з’єднання.

Просікач дуже міцно з’єднує профіль для ГКЛ, що конструкція готова і до підвищеного навантаження.

В інструменті є такі частини, як пуансон і матриця. Вони можуть бути замінені, якщо перед вами стоїть завдання зробити різновеликі отвори. Тобто вам знадобляться додаткові комплекти. Але занадто часто змінювати пунсон і матрицю не варто: посадкові отвори швидко поламаються, інструмент швидше потрібного зноситься.

Звичайно, рано чи пізно навіть без нарікань експлуатований інструмент буде зношено. Ламається і затуплюється саме ріжучий елемент, який можна замінити в спеціальній майстерні. Пружини для з’єднання рукояток також можуть випадати, і самостійно вставити їх буде складно – краще віддати в ремонт.

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Пристрій

Просікач, або, як його інакше називають – кліщі для профілю, складається з декількох компонентів.

Частини просекателя:

 • Скоба на двох ніжках, в скобі є упор з поглибленням;
 • Нерухома ручка, міцно прикріплена до скобі;
 • Перекидна ручка, механічно пов’язана з важелем і пробійником.

Варто згадати і петлю: вона служить для зручного зберігання просекателя в стані сведенности. Рухомі осі відповідають за рух робочих органів.

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Найпопулярніші види

Популярні моделі цього інструменту надійно зарекомендували себе на ринку будматеріалів. Варто охарактеризувати ті з них, попит на які дуже високий.

Моделі просекателей:

 • Просікач Knipex моделі kn-9042340. Міцний механізм з використанням товстостінного матеріалу. Хороший вибір для не занадто тривалої роботи.
 • Кліщі-просекатели KNAUF. Найпростіша, мабуть, модель просекателя. Складається з трьох частин: пробійника, скоби з нерухомою ручкою, рухомий ручки з відповідним передаточним механізмом. В даному випадку простота говорить на користь інструмент – механізм дії простий, лаконічний і дуже зручний на практиці. Для частого використання цей просікач підходить ідеально.
 • Кліщі-просікач «КБ Прок». Також відрізняється простою конструкцією і міцним механічним з’єднанням, це означає, що кльоші відмінно підходять для тривалої роботи. Виготовлений такий просікач з конструкційної сталі.
 • Просікач марки EDMULTRAPROFIL. Ці кліщі викликають особливий інтерес у професіоналів. Примітно, що просікач можна придбати в комплекті з пуансонами змінного значення для матеріалів різної товщини. У пристрої є скоба, регульована по глибині профілю та два спеціальні гвинти. Виготовлені кліщі з високої якості конструкційної сталі.

Є, звичайно, й інші моделі просекателя, можливо, не поступаються перерахованим вище. Перед покупкою скажіть продавцю, з якою мету ви купуєте кліщі для профілю. В залежності від того, як довго і як часто ви збираєтеся використовувати просікач, продавець вибере для вас підходящий товар.

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Як зробити просікач самостійно

Якщо ви знаєте, що конструкція з ГКЛ буде одиничним використанням просекателя, або просто впевнені, що такий інструмент вигідніше спорудити самому, можете спробувати.

Інструмент в принципі схожий на гайковий ключ, якими орудують слюсарі. Його головні складові – пружини та ріжуча деталь. Щоб працювати було зручніше, просікач оснащується ручкою і поворотним механізмом.

Так що будь-яка людина, що має досвід складання простих інструментів, може своїми руками виготовити подібний корисне пристосування. Звичайно, все це робіть, пам’ятаючи про правила безпеки.

Ручку можна зробити і дерев’яну, правда, поверхня е повинна бути ідеально гладкою, щоб не залишати скалок при роботі. Металева ручка – прекрасний варіант.

Працює інструмент з допомогою втулки, що приєднується до основи ручки. Шарніри розміщуються на задній частині держателя, всі вони необхідні для роботи просекателя.

Особливості процесу роботи

Вважається, що посилений просікач більш універсальний інструмент, який точно не підведе. В цьому дійсно є логіка: не кожен інший просікач зможе пройти до середини межі, де буде проведено скріплення.

Розібрати можна на прикладі:

 • Максимальна висота бічних граней стельового профілю – 27 мм;
 • Стієчний профіль має висоту до 50 мм;
 • Висота направляючого профілю – 40 мм.

Враховуючи дані параметри, не кожен просікач дійде до місця з’єднання, а от посилені кліщі для профілю з цим впораються. Вони підійдуть фактично під будь-який стандартний розмір профілю.

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Трохи про ремонт інструменту

Заміна ножів зазвичай відбувається безпроблемно. Але не завжди ремонт в принципі себе виправдовує. Приміром, купили ви зовсім недорогий китайський просікач. Ремонт такого інструменту, цілком ймовірно, обійдеться вам дорожче, ніж сам просікач.

Брендовий, не найдешевший просікач ламається рідко, в основному все зводиться до заміни ножів. Така покупка повністю себе виправдовує.

Іноді може вийти з ладу гумова рукоятка – ці чохли з гуми просто-напросто рвуться. Чохли можна замінити.

Що таке просікач профілю для гіпсокартону і як з ним працювати

Правила експлуатації кліщів для профілю

Дотримуйтесь певних правил, і просікач буде служити довго:

 • Загальна товщина профілів, які належить просекать, не повинна перевищити півтора міліметрів;
 • Динамічні навантаження при роботі з кліщами заборонені – ривків і ударів бути не повинно;
 • Слідкуйте за тим, щоб вісь пуансона при скріпленні металевих профілів була перпендикулярна поверхні;
 • При роботі з “просекателем”, намагайтеся не зіткнутися з тим місцем, де є стик профілю.

Іноді обробляйте шарнірні з’єднання просекателя і поверхня пуансона спеціальною змазкою – це однозначно збільшить термін служби інструменту.

Просікач для металопрофілів дозволяє зробити процес встановлення конструкцій з гіпсокартону зручним та швидким, менш проблемним. Ви економите на кріпленні, не переживаєте, що скріплення будуть неправильними – з “просекателем” впорається навіть новачок.