Для створення комфортного та теплої підлоги зовсім необов’язково використовувати складні системи обігріву або дорогі матеріали. Серед усього розмаїття теплих підлогових покриттів можна вибрати більш доступні. Особливе місце в цій категорії займає теплий або утеплений лінолеум. Лідируючі позиції і популярність цього підлогового покриття багато в чому забезпечені прекрасними експлуатаційними характеристиками, загальнодоступністю і простотою укладання.

Утеплений лінолеум досить дешевий і доступний матеріал

Зміст

 • Утеплений лінолеум
 • Лінолеум на теплій основі
 • Вибір теплого лінолеуму
 • Рекомендації по укладанню
 • Найчастіше питання про застосування теплого лінолеуму в якості фінішного підлогового покриття виникає, коли необхідно швидко, якісно і головне – не дуже дорого утеплити підлоги. Сам лінолеум можна укладати на будь-яку основу з дерева або бетону, але при цьому необхідно дотримати певні вимоги до самої основи. Теплий лінолеум зазвичай поділяють на два види – це лінолеум на теплій основі і утеплений лінолеум. Ці два види лінолеуму мало чим відрізняються за своєю суттю, але у них є суттєві відмінності за структурою полотна і його експлуатаційними характеристиками.

  ? Утеплений лінолеум

  Утеплений лінолеум на основі з джуту або повсті можна укладати в приміщеннях з підвищеною вологістю

  Це підлогове покриття найбільш доступне і просте. Сам матеріал є двошаровим, складається з основи і робочої поверхні. В якості основи зазвичай використовується джут або повсть, а робоча поверхня виготовляється з ПВХ плівки. Такий лінолеум досить м’який, пружний, легко і швидко укладається як клейовим, так і беськлєєвим способом. Має хороші теплоізоляційні характеристики.

  На жаль, недоліків у такого лінолеуму більше, ніж переваг. По-перше, робоча поверхня володіє недостатнім рівнем міцності, легко пошкоджується і вимагає бережних умов експлуатації. По-друге, лінолеум на джутовою або повстяній основі швидко втрачає свої експлуатаційні характеристики в місцях з великою прохідністю. Основа швидко стоншується, що зводить нанівець його теплоізоляційні характеристики. По-третє, через використання джуту і повсті в основі утеплений лінолеум вкрай не рекомендується укладати в приміщеннях з підвищеною вологістю або на основу, яка має погану гідроізоляцію. Причина досить проста – основа виконана з натуральних матеріалів, які погано переносять вологу і під її впливом швидко руйнуються. І з часом під робочою поверхнею замість повсті починають з’являтися грибки і цвіль. В даний час утеплений лінолеум на джутовою або повстяній основі практично зник з ринку, і на його місце прийшов лінолеум з багатошарової теплою основою.

  ? Лінолеум на теплій основі

  Лінолеум на теплій основі більш стійкий до впливу вологи й появи цвілі

  Розвиток сучасних технологій в будівництві дозволило створювати багатошарові матеріали, які поєднують в собі різні характеристики, і лінолеум на теплій основі, не виняток. Це покриття складається з 5 – 6 шарів, кожен з яких виконує свою роль.

  Основою цього лінолеуму служить спінена гума або комбінація з спіненого вінілу з поліестером. Ці матеріали роблять лінолеум вкрай еластичним і стійким до великих навантажень. Він володіє високими показниками на розтягання, опір до розриву та усадки, володіє прекрасною стійкістю до високої вологості.

  Другий шар – це стеклохолст, він забезпечує цілісність і міцність усього полотна. Поверх склополотна завдано спінений ПВХ і декоративний шар з малюнком, який захищений зносостійким робочим шаром. Завдяки такій багатошаровій структурі лінолеум придбав чудові тепло – і звукоізоляційні якості, і став стійкий до високої вологості і механічних навантажень.

  ? Вибір теплого лінолеуму

  При виборі утепленого лінолеуму необхідно врахувати деякі особливості:

  • для приміщень з підвищеною вологістю і приміщень на першому поверсі будинку рекомендується вибирати лінолеум на спіненої основі, так як він стійкий до вологи і має підвищені теплоізоляційні показники у порівнянні зі звичайним утепленим лінолеумом на повстяній або джутовою основі;
  • не рекомендується приклеювати звичайний побутовий лінолеум на джутовою або повстяній основі через порушення теплоізоляційних характеристик;
  • при укладанні лінолеуму на систему «тепла підлога» рекомендується використовувати звичайний утеплений лінолеум через його більшої натуральності.

  ? Рекомендації по укладанню

  В незалежності від того, наскільки еластичним і міцним може бути лінолеум, при його укладанні необхідно дотримуватися певної технології. Інакше таке покриття буде малонадійним і недовговічним. Щоб цього не сталося, виробники рекомендують дотримуватися наступних вимог:

  • ретельно підготовлена основа. Бетонний або дерев’яний підлога повинні бути рівними, без явних пошкоджень і порушень цілісності. Наявність тріщин, вибоїв, провалів і інших пошкоджень знизить довговічність теплого лінолеуму, особливо в місцях з великою прохідністю;
  • перед укладанням необхідно дати полотна лінолеуму вилежатися в приміщенні в розгорнутому вигляді. Матеріал звикне до температури приміщення і вирівняється;
  • укладання рекомендують проводити при температурі +18 °C;
  • саме полотно лінолеуму рекомендується приклеювати до основи, так забезпечується більш надійне зчеплення з поверхнею. Але також побутової утеплений лінолеум можна укладати плаваючим способом;
  • всі шви і стики лінолеуму рекомендується спаяти між собою холодним або гарячим способом. Це підвищить його міцність, надійність і естетичний вигляд.

  Мабуть, основною перевагою утепленого лінолеуму перед іншими подібними матеріалами є його приваблива ціна. Навіть з досить скромним бюджетом можна придбати і укласти гарний теплий лінолеум, який прослужить довгі роки. Головне, дотримуватися технології та рекомендацій виробника.