Без вирівнювання стін не обходиться жоден ремонт, пов’язаний з обробкою стін. Чи робите ви його силами майстрів, і проводите всю роботу своїми руками – в більшості випадків використовуються штукатурні маяки.

Штукатурка по маяках: що це таке

Під штукатуркою по маяках сьогодні розуміють використання планок-обмежувачів. Приблизно пару десятків років використовується ця технологія, завдяки їй можна сміливо говорити про якість роботи. Раніше маяки виглядали, як тоненькі рейки з деревини, товсті нитки або натягнуті мотузки, а ще шматки гіпсокартону. Сьогодні ж використовуються все більше металеві куточки.

Штукатурка стін по маяках передбачає три етапи:

 • Безпосередньо установка маяків для штукатурки, їх вирівнювання своїми руками;
 • Обробка стінки в зонах між змонтованими штукатурними маяками;
 • Видалення маячків з подальшим закладенням швів.
 • У вертикально розташованих точках ви робите отвір під переріз металовиробів, зазвичай робиться це дрилем.

  У ці отвори встановлюються саморізи. Їх треба гарненько вирівняти перед тим, як монтувати маяки. Головки металевих виробів повинні розташовуватися в одній площині. Тепер проводиться кріплення маяків для штукатурки і їх закріплення.

  Коли вироблено кріплення 4 маяків, проконтролюйте правильність їх установки. Для цього площину перевірте по горизонталі і вертикалі, щоб переконатися, відхилень немає.

  Зачекайте, поки суміш на поверхні стін схопиться (або гіпсова, або шпаклівка з цементним розчином). А потім зміцніть самі направляючі, зафіксуйте їх тим же цементним розчином з обох сторін.

  Також рекомендуємо прочитати:Витрата шпаклівки на 1м2 по гіпсокартону
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
  Правильна шпаклівка для пластику
  Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

  Ось і все, процедура завершена. Тепер можна наносити основний шар, шпателем працюйте з розчином між штукатурними маяками, розрівнюйте його.

  Розміри маяків для штукатурки стін: які бувають

  Профілі даного типу робляться з оцинкованої сталі або алюмінію з перфорованою поверхнею. Ці напрямні допомагають швидко і, що головне, рівно нанести штукатурну суміш різного складу. Можна працювати з цементно-піщаним розчином, вапняним, глиняним, гіпсовому – багато склади підходять під маяк.

  Розміри маяків:

  • Товщина профілів може бути 4мм, 6мм, 10мм;
  • Довжина маяків буває 2500мм, 3000мм;
  • Ширина маяка 4мм та в 6мм – 20 мм, а маяка 10мм – 24мм.

  Встановлення оцинкованих маяків вертикальним способом (відео)

  Витрата маяків на 1м2 штукатурки: як порахувати

  Тут не точного ради, так як усі майстри роблять за своїм поданням. Досить часто можна зустріти такий варіант: який метраж стін у кімнаті, стільки і потрібно маяків.

  Але інші фахівці вважають, що правильний інтервал 2-3 метри. Тобто, наприклад, приміщення 210 метрів квадратних, ділимо на три, виходить 70. Значить, 70 маяків вам потрібно придбати, щоб своїми руками домогтися ідеальної рівності стіни.

  Потрібно прибирати маяки після штукатурки стін: як правильно

  І на це питання єдиної думки немає. Велика частина фахівців скаже, що знімати маяки треба, адже якщо їх не витягувати, вони з часом проіржавіють. Але ця думка теж спірне, по-перше, пристрій сучасних маяків саме по собі протистоїть іржі, по-друге, якщо в кімнаті немає високої вологості, чому вони взагалі мають іржавіти?

  Але є і такі аргументи:

  • Виймати маяки потрібно, інакше доведеться чекати вкраплень іржі;
  • Краще зняти маяки, щоб у разі забивання цвяха в стіну для картини не потрапити в маяк, і не зробити таким чином тріщину по стіні.

  Виходить, що видаляти їх з розчину потрібно? Навіть якщо це і так, не бійтеся робити це своїми руками. Знімається він швидко, ще хвилинка йде на закладення штроби після маяка. А ще є думка, що не знімає маяки для штукатурки тільки ледачий майстер.

  Штукатурка з сіткою по маяках: що це таке

  Маяки для штукатурки це добре, але що якщо не всі поверхні відрізняються відмінною адгезією до штукатурному розчину, з-за чого обробка може обсипатися або раскрошиться.

  Найчастіше така поверхня – ці цегляні і дерев’яні стіни. Тому і потрібно штукатурна сітка, щоб уникнути наступних дефектів.

  Проводиться кріплення штукатурної сітки зазвичай своїми руками, кріплення – будівельні цвяхи або саморізи. Полотна розташовуються на 10см внапуск. Для надійної фіксації сітки використовуються або шайби, або оцинкована стрічка перфорована.

  Після цього встановлюєте маяки для штукатурки своїми руками:

  • Виставляється вертикальне положення крайнього маяка двома саморізами;
  • Профіль фіксується на саморізах гіпсовим розчином;
  • Потім встановлюється крайній маяк з іншого боку стіни;
  • Після цього монтуються проміжні профілі, інтервал – менше довжини правила.

  Після того, як маяки встановлені, стіни можна штукатурити.

  Штукатурка кутів по маяках: які накладки використовувати

  У більшості випадків вирівнювання куточків штукатуркою відбувається з використанням алюмінієвої чи сталевий накладки. Іноді використовуються і пластикові накладки. Ці вироби в меншій мірі бояться корозії, а деякі моделі пластикових накладок можна згинати, щоб оформити криволінійні поверхні.

  Щоб нанести товстий штукатурний шар, купіть комбіновану модель, у неї з боків є смуги скловолоконної або металевої сітки.

  Як виставити маяки під штукатурку стін (відео)

  Процес установки маяків під штукатурку цілком можна зробити своїми руками, враховуючи основні правила цієї процедури. Купуйте хороші сертифіковані маяки в потрібній кількості, і ви гарантуєте вашій стіні ідеальну рівність.

  Вдалого ремонту!