Які бувають розміри профілів для гіпсокартону

Які бувають розміри профілів для гіпсокартонуНа стадії ремонту неминуче доводиться зіткнутися з безліччю досі незнайомої інформації, яка має чимале значення у спорудженні стель, перегородок, стін, коробів. І розбиратися в розмірах металевого профілю під гіпсокартон також доведеться. Особливо, якщо економ-план ремонту здійснити просто необхідно, а значить, до цього додаються і економ-розрахунки з максимальною точністю.

 

Розміри стійкового профілю

Стієчний профіль для гіпсокартонних листів застосовується в якості несучої частини металевого каркасу, на якому триматиметься вся гіпсокартонна конструкція. Цей профіль відрізняє особлива форма перерізу, С-подібна, при цьому загнута по краях.

Орієнтований стієчний профіль вертикально, а також він має зручне Н-образне отвір, що дозволяє легше провести комунікації.

Характеристики стійкового профілю:

 • Стандартна довжина – 3-4 м, але деякі фірми виготовляють профілі за бажанням замовника, тобто довжину можна вказати будь-яку;
 • Стельовий стоечн. профіль CD 47/17 довжиною буває 3 м, товщина його зазвичай півміліметра, широка стінка дорівнює 47 мм, а вузька – 17 мм;
 • Стельовий стоечн. профіль СD 60/17 має аналогічну довжину, таку ж товщину в півміліметра, широка стінка профілю – 60 мм, вузька стінка – 17 мм;
 • Стієчний перегородочн. профіль – його довжина сягає тих же 3 м, товщина – півміліметра, розміри – 42 на 37 мм.

Виділяють також стієчний профіль для перегородок розміром 55 на 37 мм. Стандартний стієчний профіль, на який кріпиться лист гіпсокартону, має довжину у три/чотири метри, полумиллиметровую товщину розміри 75 на 50 мм. В пачці зазвичай знаходиться 12 штук металевих стоєчних профілів.

Які бувають розміри профілів для гіпсокартону

Довжина

У довжину будь-який з видів профілю не сягає понад 4 м, але і менше 3 м профіль знайти буде важко. Хоча і такі є.

Види профілів і їх параметри:

Також рекомендуємо прочитати:Види профілів для гіпсокартону
Самонарізи для профілю під гіпсокартон
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

 • УД 27 – завдовжки може бути в 2500 мм, 3000 мм і найбільша — 4000 мм;
 • УД 50 — завдовжки може бути в 2500 мм, 3000 мм і найбільша — 4000 мм;
 • СД 60 – 3000 мм і 4000 мм;
 • СВ 50 — 3000 мм і 4000 мм;
 • СВ 75 — 3000 мм і 4000 мм;
 • СВ 100 — 3000 мм і 4000 мм.

Зробити профіль коротше – дана задача мало в кого викликає труднощі, а от збільшити довжину профілю потрібно постаратися.

Які бувають розміри профілів для гіпсокартону

Як подовжити профіль

Якщо кілька варіантів подовження профілю. Варто розглянути найбільш зручні.

Способи подовження профілю:

 • Спосіб перший. Придбайте в строймагазине з’єднувач, один кінець профілю просуньте в цей з’єднувач. На іншому профілі відміряйте необхідну довжину, акуратно відріжте частина профілю ножицями по металу. Вставте його з іншого боку в з’єднувач. Перевіривши точність з’єднання, плоскогубцями затисніть краю профілю і з’єднувача. Залишилося тільки закріпити елементи саморізами по металу через торці.
 • Спосіб другий. В даному випадку «посередників» не потрібно, так це економ-спосіб. Прикладіть два профілі один до одного, відміряйте потрібну довжину, але відрізати слід десь на 10 см більше. Далі болгаркою або тими ж ножицями по металу на двох сторонах профілю видалите на 10 см верхні загнуті кромочки. Той профіль, що зі зрізаною кромкою, просуньте на 10 см в глибину в інший профіль. З’єднуються вони чотирма саморізами по металу, які вкручуються в торці профілів.

Щоб профіль був досить жорстким, в місцях з’єднання можна поставити додаткові підвіси з кроком в 7 див.

Ширина

UD – направляючий профіль для ГКЛ, служить для створення монтажної площини, його ставлять по стельового контуру або з тієї ж стіновий обшивці. В цей профіль вкладається другий вид профілю, несучий профіль CD.

Ширина профілю UD – 28 мм, ширина СD профілю – 60 мм Арочний профіль завширшки сягає 62 мм.

Які бувають розміри профілів для гіпсокартону

Товщина

Товщиною стінка профілю UD досягає 0,6 мм, але і менше 0,4 мм профілів не зустрічається.

Тобто, у напрямних профілях показники товщини – 0,45 -0,55 мм. В стоєчних профілів ці показники будуть аналогічними.

Які бувають розміри профілів для гіпсокартону

Вага

Щоб дізнатися, яким буде вагу того чи іншого профілю, скористайтеся цим переліком:

Вага видів профілю:

 • Стоечн. профіль, 50 на 50 – 0,73 кг, вага пакета – 31 кг;
 • Стоечн. профіль, 65 на 50 – 0,81 кг, пакет важить 25 кг;
 • Стоечн. профіль, 75 на 50 – 0,85 кг, пакет важить 27 кг;
 • Стоечн. профіль, 100 на 50 – 0,97 кг, пакет важить 31 кг;
 • Вага направляючих профілів, 28 на 27 дорівнює 0,4 кг;
 • Профіль стельовий, 60 на 27 дорівнює 0,6 кг;
 • Профіль кутовий – вага пакета 6 кг, в упаковці 10 штук.

Вага профілів має велике значення для складання конструкції, співвідношенні її каркаса із ГКЛ з іншими елементами. Завжди дотримуйтеся економ-варіанту, купуйте в будівельних магазинах таку кількість профілю, щоб його вистачило на роботу, але не залишалося в надлишку.

Які бувають розміри профілів для гіпсокартону

Розрахунок кількості профілю на аркуш

Є кілька варіантів розрахунку.

Найпростіший варіант полягає в наступному. Довжину профілю UD можна розрахувати за формулою – периметр кімнати/3. Результат округліть в більшу сторону (тут економ-варіант не підійде).

Складний варіант передбачає розрахунок кількості гіпсокартонних листів, потім це число перемножується на кількість металопрофілю на один лист, а потім один віднімається. Він врахується вже в іншому листі.

Кількість направляючого профілю зазвичай розраховується у співвідношенні периметра до довжині одного триметрового профілю. Вона завжди робіть до круглого числа.

Розрахунок же стельового профілю залежить від того, яку кратність має гіпсокартонний лист. Відстань між поперечками – 600, принаймні – не менше 500 мм. Від загального показника залежить кількість поперечок, щоб обчислити їх довжину треба помножити довжину одного шматка на кількість. Складаєте дві цифри, загальну суму ділите на довжину одного профілю, округляєте до цілого числа.

На початку ремонту складіть так званий лист розрахунку – цей лист буде орієнтиром при покупці будівельних матеріалів.

Економ-варіант розрахунку профілів допоможе вам не тільки розумно витратити гроші, але і не мучитися в процесі ремонту, визначаючи розміри і зайві деталі. Підбирайте стандартний профіль, стандартний лист гіпсокартону, а якщо вони вам не підходять – можна замовити матеріали під конкретні параметри.

Профіль для ГКЛ — заміри товщини металу (відео)