Зовні чоловік Рак справляє враження спокійного і навіть поступливого людини. Він проявляє свою романтичну натуру тільки в колі дуже близьких йому людей, яких небагато. Чарівний і справляє враження серйозного, вдумливого чоловіка, надійного і врівноваженого. Однак, не все так однозначно. Він надійний, але шукає опори в зовнішньому світі, і тому, як правило, прагнути побудувати будинок або купити квартиру — свого роду фортеця, захист від бур і негоди, місце, де можна сховатися в хвилини справжньої або уявної небезпеки.

Романтик, фантазер і винахідник, що володіє чудовою уявою, — якийсь чоловік Рак!

Він дуже прив’язаний спочатку до батьківської сім’ї і особливо до матері, а потім створивши свою родину, щиро любить дружину і дітей, знаходячи щастя та впевненість у завтрашньому дні своєї сім’ї. Взагалі, сім’я і дім — поняття де-то близькі, а для чоловіка Раку — гарантія безпеки і хоч якогось внутрішнього рівноваги. Проблема в тому, що чоловік Рак, перебуваючи під впливом мінливої Місяця не може постійно відчувати впевненість в собі і спокій, тому його зовнішні прояви такі ж непередбачувані і більше нагадують одномоментні капризи дитини. Любовна життя чоловіка Раку, відповідно, теж не відрізняється стійкістю і наповнена постійними емоційними сплесками, перепадами настрою, дивними вчинками.

У любові чоловік Рак шукає більше ніжності і розуміння, глибини почуттів, ніж сексу. Він вимагає до собі уваги і дуже ображається, якщо йому здається, що обділяють увагою його. Йому завжди буде здаватися, що недостатньо уваги… І жінки, які пов’язують своє життя з чоловіком Раком повинні знати про ці його особливості заздалегідь.

Існує і інший тип Раку чоловіки — такий мандрівний музикант. Він неголений, неохайний, живе як доведеться, не має свого житла і не переживає з цього приводу. Він — шукач примарного щастя і не загадує занадто далеко… Це — той тип Раку, який вже «перехворів» страхом за своє обличчя, яке можна втратити в несприятливій обстановці. Для нього відсутність надійного тилу — виклик самому собі. Він хизується, стверджуючи, що йому «і так добре»! Звичайно, він потребує будинку і сім’ї, але воліє просто робити вигляд, що це — справа третє, щоб таким чином захиститися від «агресивної» зовнішнього середовища.

Як і жінка Рак, чоловік цього знака теж схильний сам собі вигадувати складності і трагедії. У незнайомій обстановці легко «втрачається» і намагається якомога швидше піти. По-справжньому добре йому тільки вдома.

Хорошим партнером для чоловіка Раку може бути жінка Козеріг, яка здатна створити домашній затишок і практично вести господарство. Раку підходять жінки Риби, з якої буде «на одній хвилі» і жінка Скорпіон, яка може багато чого зробити для нього.

Не надто вдалим буде вибір жінки Овна, яка просто задавить бідного Раку, не давши навіть зрозуміти — що відбувається! Важко буде і з жінкою Вагами, яка любить публічність і не стане забезпечувати надійний тил для Раку.