В Ірландії День святого Патріка починають відзначати 12 березня, до нього готуються майже весь рік. Придумуються і шиються костюми, випускається сувенірна продукція, пишеться музика і розучуються нові танці. В період з 12 по 17 березня Ірландія зеленіє повністю. Навіть волосся і бороди солідних громадян набувають зелений, смарагдовий або салатовий колір. Є повір’я, що якщо на свято святого Патріка на людині немає хоча б однієї зеленої деталі, то будь-який перехожий може його вщипнути. Американці в цій справі пішли ще далі — в Чикаго в честь святого Патріка в зелений колір фарбують навіть річку. Так само у всіх країнах, де відзначають цей день, неймовірною популярністю користується зелене пиво.

Особливе місце посідає День святого Патріка трилисник — його малюють на щоках, приколюють на капелюхи або на одяг, вишивають на прапорцях і вимпелах. Є повір’я, що якщо 17 березня знайти листок конюшини з чотирма листочками, то весь рік людину буде супроводжувати неймовірне везіння. До речі, є думка, що шемрок — так ще називають трилисник, зовсім і не конюшина, а те, що ми з вами називаємо «кислиця» або «заяча капуста». Правда, в засніженій березневої Росії мало де можна знайти як конюшина, так і кислиці, тому нам залишається тільки малювати і вишивати трилисник з чотирма пелюстками, сподіваючись, що це зображення принесе нам щастя.

А ще останній келих алкоголю, випита в День Святого Патріка, носить символічний характер і називається «втопити трилисник». Є легенда, що якщо у цей келих кинути листочок конюшини, випити, а потім витягнути з порожнього келиха трилисник і кинути його через ліве плече, то на протязі року життя буде грошовій і успішною.

З недавніх пір ще одним символом Дня Святого Патріка став лепрекон — швець фей. Цей маленький рудобородий людина з поганим характером володіє здатністю знаходити скарби, вірніше, він сам ці скарби ховає — це його оплата від фей за шевську роботу. Тому вважається, що якщо 17 березня зловити лепрекона і не спускати з нього очей, то він в обмін на свободу обов’язково розповість, де заритий горщик із золотом, якими так славиться Франція. Найцікавіше, що лепрекони «живуть» в Ірландії і в повір’ях цього народу вже дуже давно, однак асоціювати їх з святом стали лише після того, як одній фірмі, що випускає сувенірну продукцію, потрібен в якості символу кумедний персонаж, а суворий святий Патрік мало підходив на цю роль. І тоді згадали про місцевих гномів. До речі, вважається, що хоч гноми і лепрекони зовні дуже схожі, вони не тільки не дружать, а ще й ворогують — гноми вважають, що лепрекони ганьблять ім’я чесного гнома, тачая чоботи, а не добуваючи золото та дорогоцінні камені. А лепрекони з властивою їм буркотливістю відзначають, що від гномів погано пахне.

В Росії День святого Патріка стали відзначати з 1992 року, в Москві і в деяких інших містах проходять паради, де зелені люди співають під волинки і ловлять ряджених лепреконів.

Якщо вас не бентежить, що День святого Патріка припадає на Великий піст, ви можете приєднатися до святкування або влаштувати свою власну вечірку. Незважаючи на те, що День святого Патріка свято християнське, це один із самих веселих релігійних святкувань. Можна одягатися в костюми з кельтської міфології, танцювати джигу, пити пиво та ірландський віскі, а можна спробувати освоїти волинку. Так і поворожити теж можна використовувати будь-яке ворожіння друїдів. Наприклад, ворожіння на дерев’яних паличках.