День святого Валентина набув свої обряди і традиції, і в кожній країні вони різні. У всіх країнах цього дня було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися. Деякі стверджують, що в цей день жінка може підійти до чоловіка і запропонувати йому свою руку і серце.

У деяких країнах незаміжнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згодна вийти заміж за цю людину.

Існує прикмета, що якщо в День святого Валентина дівчина бачила вільшанку, вона вийде заміж за моряка, якщо горобця — її чоловіком стане бідняк, якщо щигля — багач.

Особливою любов’ю користується День святого Валентина у англійців. Вважалося, що саме цей день дає людині більше всього шансів зустріти свою другу половину. У цей день дівчина вірить, що перший же зустрічний нею чоловік стане її чоловіком.

Напередодні свята хлопці і дівчата обмінювалися так званими валентинками — листівками із зображенням сердечок — і невеликими подарунками. При цьому часто прикладалися вірші:

«Якщо любиш мене,
Пішли мені блакитну стрічку.
Якщо не любиш мене —
Пішли мені зелену стрічку.»

У середньовічній Англії був поширений звичай: вибирати собі «Валентину». Кілька молодих людей збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім’я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його «Валентиною», а він — її «Валентином».

?

Як відсвяткувати 14 лютого радить астролог

У французів в День святого Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще галантні французи першими ввели у себе «валентинки» як любовні послання – чотиривірші.

Спокійні поляки вважають за краще цього дня відвідувати Познанську метрополію, де за повір’ям, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.

Безтурботні італійці святкують День святого Валентина зовсім по-іншому. Вони вважають своїм обов’язком дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. В Італії цей день так і називається — «солодкий».

Консервативні німці ж вперто вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день психіатричні лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння.

В Росії День святого Валентина почали відзначати зовсім недавно. У нас в цей день за традицією прийнято також дарувати «валентинки» і визнаватися один одному в любові. День святого Валентина — дуже романтичне свято, адже він дає волю фантазії і почуттів! А в наш час люди все більше намагаються приховати справжні емоції. Так що любіть і будьте коханими!