Різдвяне ворожіння «Жага»

Перед тим, як лягати спати, з’їжте що-небудь солоного. Це можуть бути солоні огірки або оселедець. Як би вам ні хотілося втамувати спрагу — ні в якому разі не пийте. Перед сном загадайте судженого і вимовіть слова: Суджений мій ряджений, прийди до мене і напої мене. Уві сні вас повинен з’явитися ваш обранець.

Ворожіння на Святки «Місток»

В ніч під Святки дівчата плели з прутиків місток. Ви можете використовувати для цього гадання сірники або прутики від віника. Необхідно включити фантазію і творчі здібності — вам потрібно буде сплести місток з цих підручних засобів. Сплетений місток зробіть таким, щоб його можна було покласти на чашку. Поставте цю чашку з містком під ліжко і лягайте спати, при цьому сказавши: «Хто мій суджений, хто мій ряджений, той переведе мене через місток». У підсумку, хто вам присниться в цю ніч — той і буде вашим нареченим.

Ворожіння на Різдво «Гребеночка»

Перш ніж лягти спати, покладіть біля свого узголів’я гребінець і мило. Перед сном не умивайтеся і не расчесывайтесь. Вимовте 3 рази слова: «Суджений-ряджений, вмий, причеши мене.» У сні ви побачите свого судженого. Також існує повір’я, що, прокинувшись, ви будете причесаною і вмитою.

Ворожіння перед Різдвом «Черевичок»

У передріздвяну ніч вийдіть на вулицю. Бажано, щоб ніч була тихою і місячної. Подумки поставте собі питання: «Звідки мій суджений прийде?». Киньте черевичок (туфельку) з лівої ноги вгору через голову. Відповісти на ваше запитання допоможе носик черевичка. Куди він буде направлений — звідти і чекайте свого нареченого. Якщо носик вашого башмачка покаже додому, то із заміжжям вам доведеться почекати.

Ворожіння під Різдво «Імена»

Дане святочне ворожіння допоможе вам з’ясувати, як зватимуть вашого майбутнього чоловіка. В різдвяну ніч вийдете з дому. Побачивши першого зустрічного чоловіка, поцікавтеся, як його звуть. Саме так, згідно з повір’ями, і зватимуть вашого майбутнього чоловіка.

Різдвяне ворожіння «Тещині млинці»

Покладіть під ліжко своєї матері сковорідку так, щоб вона про це не знала. перед тим, як ви підете спати, скажіть про себе такі слова: «Суджений-ряджений, приходь до тещі в гості млинці є». Якщо вашої матері присниться сон, у якому вона годує млинцями якогось молодика, то він і буде її нареченим дочки.

Ворожіння у ніч перед Різдвом «Взаємність»

Візьміть церковну свічку (тонку) і аркуш білого паперу. Напишіть на аркуші ім’я свого нареченого або хлопця, який вам сподобався. Запаліть свічку і лийте віск на те місце, де написано ім’я цієї людини, вимовляючи при цьому такі слова: «Свічка-свечушка, запали серце мого милого, раба Божого (ім’я)». Коли свічка згорить, а віск застигне на папері, акуратно загорніть цей злиток і носіть його з собою. Хлопець, якого ви загадали, незабаром обов’язково відповість вам взаємністю чи полюбить вас ще більше.

Ворожіння у ніч на Різдво «Попіл»

На листочку паперу напишіть ім’я того чоловіка, на якого хочете поворожити. Запаліть свічку і на її полум’я підпаліть листок з ім’ям. Подумки запитайте, чи буде ця людина з вами. Зберіть попіл, що утворився в долоню. Рівно опівночі відкрийте вікно і висуньте руку з попелом на вулицю. Якщо попіл з вашої долоні підніметься в повітря і відлетить, то загаданий людина ніколи не буде з вами (може, кине вас). Якщо ж попіл залишиться на руці або повернеться до вас, то ви і цей чоловік будете разом.

Ворожіння «2 церковні свічки» на вірність

Візьміть в церкві 2 свічки. Загадайте 1 свічку для себе, а іншу — для судженого. Коли проб’є 12, поставте свічки в стакани з сіллю, окресліть крейдою коло навколо склянок і вимовте 3 рази: «Нехай згасне моя свічка, якщо у Раба Божого (ім’я) є інша. Віск вогонь і заповітні свічки всю правду мені скажіть, нічого не утаите».

Запаліть свічки. Якщо першою згасне ваша свічка — то у вашого нареченого є інша. Якщо ж свічка буде горіти, то ваш улюблений вірний вам.

Ворожіння на судженого «Мій король»

Перед сном покладіть під подушку короля бубей і загадайте свого судженого. Перед тим, як лягти спати, приведіть себе в порядок: помийте обличчя, причеши волосся, можна навіть покласти під подушку яку-небудь прикрасу. Пошепки вимовіть слова: «Приснися суджений, приснися ряджений». Той, кого ви побачите уві сні, той і буде вашим нареченим.

Ворожіння «Зимовий сон»

Це ворожіння краще проводити в тому будинку або квартирі, в яких ви живете не більше року. Або там, де ви взагалі не ночували. Це святочне ворожіння вважається дуже правдивим. Перед сном дівчині потрібно перехреститися 3 рази і лягти спати зі словами: «Сплю на новому місці, приснися наречений нареченій». Вам має наснитися ваш наречений.